reklama

Tři nakažení koronavirem jsou v kádru fotbalové Sigmy Olomouc, zápas s Libercem je ohrožen

Testování na koronavirus před úvodním zápasem nové prvoligové sezony odhalilo ve fotbalovém klubu Sigma Olomouci tři nakažené. Uvedla to tisková mluvčí Sigmy Alice Zbraňková. Zástupci týmu čekají na další kroky krajské hygienické stanice, v ohrožení je jeho sobotní domácí utkání 1. kola nejvyšší domácí soutěže se Slovanem Liberec.

reklama

Podle serveru iSport.cz měli pozitivní test dva členové realizačního týmu a jeden hráč. „Jsme v úzké součinnosti s krajskou hygienickou stanicí. Čekáme na její další vyjádření a doporučení a podle toho se budou odvíjet další kroky,“ uvedla Zbraňková.

Dva případy onemocnění COVID-19 se před dnešním zápasem se Slezským FC Opava objevily v kádru Viktorie Plzeň. Nakazili hráč a člen širšího realizačního týmu. Podle výsledků dopoledních kontrolních testů se rozhodne, zda budou moci Západočeši od 18:00 hodin k úvodnímu duelu sezony nastoupit.

K tématu

Až do začátku tohoto týdne platilo, že v případě pozitivního testu u některého z hráčů musel do dvoutýdenní karantény celý tým. Po jednání rady vlády pro zdravotní rizika se zástupci sportů mají nově zamířit do izolace jen nakažení, pokud budou ostatní členové mužstva negativní.

Před startem sezony se koronavirus vyskytl i v mistrovské Slavii. Červenobílí kvůli jednomu pozitivnímu případu museli na začátku minulého týdne předčasně odcestovat ze soustředění v Rakousku a několik dnů byli v izolaci. Další dvě vlny kontrolních testů však u Pražanů až na nakaženého dopadly negativně. Pokud projdou i sobotními odběry, budou moci v neděli nastoupit k úvodnímu kolu v Českých Budějovicích.

Týmy od této sezony musejí podle manuálu povinně nově absolvovat testy na koronavirus před každým ligovým zápasem. V uplynulé sezoně se kvůli výskytu nemoci COVID-19 v týmech Karviné a Opavy nestihla dohrát nadstavbová skupina o záchranu a z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil.

Další hlavní zprávy

reklama
Hamáček k Prymulovi: Nemůže pokračovat jako ministr, je to neomluvitelné selhání
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
Další články
reklama
reklama