CNN Prima News tropická bouře

tropická bouře

Výpis příspěvků ke štítku „tropická bouře“

Překvapení na svatbě v exotickém ráji. Místo hostiny dorazily vlny, hosté nevěřícně zírali

19. července 2022 18:49

Netradiční průběh měla svatba na exotických Havajských ostrovech. V momentě, kdy se svatebčané chystali na hostinu, zasáhla příroda. Obrovské vlny smetly vše, co jim stálo v cestě, a romantické místo s vyhlídkou na oceán se v mžiku proměnilo v bahniště plné převrácených stolů a židlí. Nikdo se ale naštěstí nezranil, a tak neplánovaný zážitek vzal ženich i nevěsta s patřičným nadhledem.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

25. září 2021 10:55
Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

Hurikán Grace pustoší Mexiko, sedm mrtvých. Henri v neděli udeří na New York

21. srpna 2021 22:27

Hurikán Grace, který v sobotu ráno za doprovodu silného deště a prudkého vichru udeřil na mexické pobřeží, si vyžádal sedm obětí. Nad pevninou ale jeden z nejsilnějších hurikánů, který v posledních letech Mexiko zasáhl, zeslábl do podoby tropické bouře. Naopak bouře Henri, která se sune podél východního pobřeží Severní Ameriky, zesílila na hurikán prvního stupně. Guvernér státu New York kvůli tomu vyhlásil v některých částech státu nouzový stav, platí pro 42 milionů lidí.

V Atlantiku vznikají hned dva hurikány. Henri míří na New York, Grace zase na Mexiko

20. srpna 2021 21:22

Území USA o víkendu s největší pravděpodobností zasáhne tropická bouře Henri, která postupně sílí v hurikán. Sílu přírodního živlu by měli okusit obyvatelé New Yorku a států Rhode Island a Massachusetts. V Atlantiku navíc řádí i další tropická bouře. Grace už zasáhla Haiti a očekává se, že na řadě je Mexiko. I u ní meteorologové očekávají, že se z ní brzy stane hurikán.

Meteorologům došla jména pro bouře, teprve podruhé v historii. Poradili si jinak

18. září 2020 22:41

Teprve podruhé od poloviny 50. let došla meteorologům předem připravená jména pro cyklóny nad Atlantickým oceánem, a museli se proto uchýlit k pojmenovávání bouří podle řecké abecedy. Nová subtropická bouře, jež se v pátek utvořila nad východním Atlantikem, tak nese označení Alfa. Americké úřady podle agentury AP také oznámily, že si bouře Sally, jež před několika dny zasáhla jih USA, vyžádala svou druhou oběť.

Marco zesílil na hurikán a míří na USA. Za ním se žene bouře, která už zabíjela

23. srpna 2020 20:37

Tropická bouře Marco v Mexickém zálivu zesílila na hurikán, živel provází vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Marco by měl dorazit na jih Spojených států v pondělí. Za ním postupuje tropická bouře Laura, která by se také mohla změnit v hurikán, varovalo NHC. Bouře Laura zasáhla o víkendu Portoriko, Dominikánskou republiku a Haiti.