Tula

Výpis příspěvků ke štítku „Tula“

Zpolitizovaná show zděsila hvězdné účastníky. Pohoda, vše je v pořádku, ujišťuje Pljuščenko

13. dubna 2022 12:58

Nalákal ve světě momentálně zakázané hvězdy ruského krasobruslení na velkolepou show. Olympijský vítěz z Turína Jevgenij Pljuščenko uspořádal turné „Unie šampionů“, ovšem první díl se pro mnohé vystupující proměnil ve zklamání. Rychle totiž bylo jasné, že sportovní výkony jsou jen jednou z více součástí události. Tou do očí bijící byla politika a podpora režimu Vladimira Putina. Pljuščenko však ujišťuje, že znepokojení jedinci nehodlají na show zanevřít.

Pljuščenko zneužil sportovní show k propagandě. Účastníci byli v šoku a nechtěli na led

12. dubna 2022 16:59

Byli stejně jako většina krajanů ze sportovního světa vyloučení z mezinárodních akcí. Ruským krasobruslařům a krasobruslařkám se proto rozhodla podat pomocnou ruku ikona estetické disciplíny Jevgenij Pljuščenko. Naplánoval sérii akcí, při kterých budou moct diváci v Rusku obdivovat um domácích závodníků. Pro mnoho z nich bylo zklamáním, že se první zastávka v Tule proměnila v propagandistickou sešlost.

Pozor na falešné nanoroušky. V testu obstály jen ty české, asijské propadly

2. listopadu 2020 07:31

Při testu šesti vybraných typů roušek aktuálně prodávaných na tuzemském trhu, které jejich dodavatelé označují za nanoroušky, obstály tři druhy vyráběné v ČR. Zbývající tři typy dovezené z Asie nanotextilii neobsahovaly. Sdělila to Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, která upozornila na výsledky zkoumání Technické univerzity v Liberci (TUL), jejíž výzkumníci testování provedli. Česká obchodní inspekce (ČOI) v reakci uvedla, že se bude případem zabývat.