reklama
CNN Prima News Tunisko

Tunisko

Výpis příspěvků ke štítku „Tunisko“

Do Chorvatska můžete i bez testu. Všechno tam funguje jako před covidem, říká Kříž

Chorvati byli extrémně liberální z hlediska vstupních parametrů, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Zdeněk Kříž v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Narážel tak na to, že země povolovala vstup bez očkovaní, prodělané nemoci i bez testů. I když Chorvatsko nakonec pravidla změnilo a po turistech v současné době vyžaduje očkování, prodělanou nemoc nebo antigenní test, podle Kříže se tam dá dostat i bez něj. Otestovat se ale lidé musí po příjezdu do destinace.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?

Chorvatsko či Bulharsko už dávno nejsou jedinou krajinou zaslíbenou českým turistům. Mnoho našinců čím dál častěji cestují do zemí na severu Afriky. Jedná se zejména o Egypt, Tunisko či Maroko. Jaké podmínky musí nyní Češi splnit, aby se do těchto destinací mohli vydat na dovolenou? A jaké kroky musí učinit po návratu do Česka? Připravili jsme pro vás přehledné informace o vycestování právě do těchto dovolenkových rájů.

Dostali potvrzení, ale na testu nebyli, objasnil Kulhánek zadržení turistů z Tuniska

Část cestujících, která dorazila z Tuniska, na letišti přiznala, že jim český lékař v zahraničí vydal potvrzení o testu na koronavirus, ačkoli ho neabsolvovali. Uvedl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Přetestování si v sobotu večer vyžádala cizinecká policie. Kulhánek v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že nechá prověřit, zda byl postup oprávněný. Ministr Vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se cestujícím omluvil.

Vyvodíme důsledky, nesmí se to stávat, řekl Kulhánek o zpackaném návratu Čechů z Tuniska

Cizinecká policie si v sobotu večer vyžádala opětovné otestování na koronavirus u českých turistů, kteří se letecky vrátili do Prahy z Tuniska. „Tohle se nesmí stávat, budu o tom hovořit i s ministrem vnitra Janem Hamáčkem,“ reagoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), který nechá prověřit, zda byl postup cizinecké policie oprávněný. Uvedl to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Podle ministra by se podobné případy neměly stávat.

Útočník ve Francii ubodal policejní úřednici. Mělo jít o Tunisana, policie ho zastřelila

Muž ve francouzském městě Rambouillet v pátek u vchodu na policejní stanici pobodal policejní úřednici, která utrpěla těžká zranění a na místě zemřela. Její kolegové útočníka s nožem postřelili a zatkli, ten později v nemocnici zemřel, uvedla agentura AFP. Vyšetřováním případu se začala zabývat protiteroristická prokuratura. Zdroj obeznámený s vyšetřováním podle AFP řekl, že útočník volal arabsky Alláhu akbar (Bůh je veliký).

reklama