CNN Prima News Tunisko

Tunisko

Výpis příspěvků ke štítku „Tunisko“

Češi si za dovolenou v Chorvatsku nepřiplatí, řekl Papež a vyjmenoval nejlevnější destinace

18. května 2023 07:59

Češi se chovají konzervativně a vybírají si destinace, na které jsou zvyklí, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda pro vnější vztahy Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Letos podle něj bude zájem o Bulharsko, Turecko a Tunisko. Do Chorvatska, které je dlouhodobě jedničkou na trhu, zamíří téměř milion lidí. Dobrou zprávou dle něj je, že se Češi nemusí obávat zdražování – inflaci totiž přikryje silná koruna.

Střelba v dovolenkovém ráji. Útočník zabil dvojici návštěvníků synagogy i policistu

10. května 2023 01:02
Aktualizováno

Při útoku u synagogy na tuniském ostrově Džerba zemřeli dva příslušníci bezpečnostních složek a dva věřící, devět dalších lidí utrpělo zranění. Podle agentury Reuters to uvedlo tuniské ministerstvo vnitra. Tuniská média v úterý pozdě večer informovala o střelbě u synagogy ve městě Ghriba, kde v tu dobu probíhaly oslavy židovského svátku.

Migrační vlna z Tuniska zasáhla Itálii. Vláda Meloniové vyhlásila nouzový stav, žádá pomoc EU

14. dubna 2023 00:29

Vláda italské premiérky Georgie Meloniové tento týden vyhlásila na půl roku nouzový stav a žádá Evropskou unii o pomoc. Důvodem je podle tamní vlády rekordní migrační vlna z Tuniska, které se ekonomicky hroutí a stává se novou základnou pro pašeráky lidí. Uvedl to italský ministr pro civilní ochranu a námořní politiku Nello Musumeci.

S touto cestovkou už nikam. Zdravotní trable a návrat domů byly noční můra, líčí klientka

24. září 2022 09:58

Vidina exotické dovolené pro rodinu s dětmi se změnila v noční můru. Zdravotní problémy, které ji během pobytu v Tunisku postihly, ji nakonec donutily vrátit se domů o několik dní dříve. Přestože v dřívějším letadle byla volná místa, museli znovu zaplatit plnou cenu letenek. Navíc za poměrně dramatických okolností, které člověk ve 21. století u prestižní cestovní kanceláře nečeká. „Chtěla bych důrazně lidem doporučit, aby při výběru dovolené také pečlivě zvažovali, se kterou cestovní kanceláří do světa vyrazí,“ začala redakci CNN Prima NEWS popisovat svůj příběh paní Karolína.

Z hrůzy do hororu. Dívka utekla před válkou na Ukrajině, v Německu ji znásilnili migranti

12. srpna 2022 15:52

Dva agresoři se jmény Rachid a Abdullahi údajně nezávisle na sobě znásilnili v Německu 18letou dívku, která utekla z válkou zmítané Ukrajiny. K incidentu mělo dojít na kotvící lodi v Düsseldorfu, kde se ubytovali jak ukrajinští uprchlíci, tak i platící hosté. Pravděpodobní útočníci mají stejně jako oběť ukrajinské občanství, původem jsou ale z Tuniska a Nigérie.

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

6. července 2022 05:25

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Patrasová zase ztropila ostudu. Na dovolené pila a byla agresivní, tvrdí čeští turisté

15. června 2022 19:10

Felix Slováček udělal vstřícné gesto a vzal svou manželku Dagmar Patrasovou na dovolenou do Tuniska. Místo poklidně strávených chvil měl ale zřejmě 79letý saxofonista plné ruce práce. Podle svědectví českých turistů z hotelu, kde Slováček se ženou bydleli, známá herečka pila alkohol, navíc se chovala agresivně. Slováček ale tvrzení označil za lež.