CNN Prima News Tunisko

Tunisko

Výpis příspěvků ke štítku „Tunisko“

Soud s Češkou, která měla v Tunisku zavraždit manžela, se opět odložil. Praha žádá vysvětlení

Chceme vysvětlení. Tak reaguje české ministerstvo zahraničí na postup tuniských úřadů. Už dvakrát se měl v Tunisku konat soud s Češkou, která se přiznala, že na dovolené zavraždila manžela. 
Už dvakrát byl ale odložen. Poprvé nepřišel tlumočník, teď je důvod neznámý, případ prý nepřišel na řadu. Ženě se pobyt v tamní věznici prodlužuje.

Nelegální migrace se vymkla z pantů, tvrdí Zdechovský. Bojím se další vlny, řekla Konečná

Nekontrolovaná migrace se vymkla z pantů, řekl v pořadu 360° v pondělním vysílání CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj se nyní projevují důsledky neintegrace nových obyvatel a je také třeba zlepšit proces vyhošťování osob z Evropské unie. Nové vlny migrace se obává také předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Ta označila situaci v Gaze za humanitární katastrofu, v jejím důsledku očekává zvýšený příchod lidí z daného prostoru do Evropy.

Zadržená Češka v Tunisku si nestěžuje, tvrdí vedení věznice. V cele se tísní s několika ženami

Češka, která se přiznala k vraždě svého manžela na dovolené a nyní čeká v tuniském vězení na konec vyšetřování a následný soud, si podle místních úřadů na nic nestěžuje. Ve vazbě má být spolu s dalšími dvěma desítkami žen. Informaci potvrdila pro redakci CNN Prima NEWS správa věznice v Messadine. Podle tamní novinářky a odbornice na justici záleží, zda se chce Tunisko případu zbavit. Pokud ano, budou vyšetřování i proces probíhat rychleji. V opačném případě může vše trvat i měsíce.