reklama
CNN Prima News Tunisko

Tunisko

Výpis příspěvků ke štítku „Tunisko“

Brutální pokusy na štěňatech: Americkým Kongresem hýbe skandál

29. října 2021 09:00

Kongresem Spojených států amerických hýbe skandál, který odhalila nezisková organizace zabývající se osvětou ohledně zbytečného utrácení peněz za pokusy na zvířatech. Podle zjištění organizace byly peníze amerických daňových poplatníků využity na kontroverzní experiment s koronaviry v čínském Wu-chanu, ale i na brutální pokusy na psech v Africe.

Arabský svět má svou první premiérku. Vládu v Tunisku povede nezkušená inženýrka

30. září 2021 08:44

Tuniský prezident Kaís Saíd ve středu jmenoval premiérkou Nadžlu Búdinovou a pověřil ji sestavením vlády, informuje agentura AFP. V čele kabinetu severoafrické země tak vůbec poprvé stane žena. Americká CNN upozorňuje, že jde o vůbec první ženu na tomto postu v čele jakékoliv země arabského světa. V červenci tuniský prezident pozastavil činnost parlamentu, odvolal premiéra a ujal se řízení exekutivy. Jeho kritici to označili za puč.

Do Chorvatska můžete i bez testu. Všechno tam funguje jako před covidem, říká Kříž

7. července 2021 13:20

Chorvati byli extrémně liberální z hlediska vstupních parametrů, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Zdeněk Kříž v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Narážel tak na to, že země povolovala vstup bez očkovaní, prodělané nemoci i bez testů. I když Chorvatsko nakonec pravidla změnilo a po turistech v současné době vyžaduje očkování, prodělanou nemoc nebo antigenní test, podle Kříže se tam dá dostat i bez něj. Otestovat se ale lidé musí po příjezdu do destinace.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cesty do Ruska a Tuniska. Na mušce je i Británie

29. června 2021 20:02

Ministerstvo zdravotnictví lidem z ČR zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska a od příštího týdne také do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru. Česko také zvažuje, že na tzv. černý seznam, tedy mezi extrémně rizikové země, zařadí Velkou Británii. V posledních týdnech se tam totiž velmi rozmáhá indická mutace koronaviru zvaná Delta.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?

24. června 2021 13:20

Chorvatsko či Bulharsko už dávno nejsou jedinou krajinou zaslíbenou českým turistům. Mnoho našinců čím dál častěji cestují do zemí na severu Afriky. Jedná se zejména o Egypt, Tunisko či Maroko. Jaké podmínky musí nyní Češi splnit, aby se do těchto destinací mohli vydat na dovolenou? A jaké kroky musí učinit po návratu do Česka? Připravili jsme pro vás přehledné informace o vycestování právě do těchto dovolenkových rájů.

Dostali potvrzení, ale na testu nebyli, objasnil Kulhánek zadržení turistů z Tuniska

7. června 2021 14:21

Část cestujících, která dorazila z Tuniska, na letišti přiznala, že jim český lékař v zahraničí vydal potvrzení o testu na koronavirus, ačkoli ho neabsolvovali. Uvedl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Přetestování si v sobotu večer vyžádala cizinecká policie. Kulhánek v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že nechá prověřit, zda byl postup oprávněný. Ministr Vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se cestujícím omluvil.

Vyvodíme důsledky, nesmí se to stávat, řekl Kulhánek o zpackaném návratu Čechů z Tuniska

6. června 2021 12:28

Cizinecká policie si v sobotu večer vyžádala opětovné otestování na koronavirus u českých turistů, kteří se letecky vrátili do Prahy z Tuniska. „Tohle se nesmí stávat, budu o tom hovořit i s ministrem vnitra Janem Hamáčkem,“ reagoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), který nechá prověřit, zda byl postup cizinecké policie oprávněný. Uvedl to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Podle ministra by se podobné případy neměly stávat.

reklama