CNN Prima News Turecko

Turecko

Výpis příspěvků ke štítku „Turecko“

Češi stále více holdují podzimní dovolené. Srí Lanka je krásná a levná exotika, láká Pavlíková

Letní dovolené má většina z nás za sebou. Příjemné teploty nás sice ještě čekají, je nicméně jasné, že zima začne pomalu, ale jistě klepat na dveře. Kam se dá na podzim a v zimě zaletět za teplem a trošku se ohřát? A kdy začít zájezd kupovat? I na to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídala mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková.

Rusko je oslabené a nemůže zasáhnout. Pro Armény to je zrada, říká Just o bojích v Karabachu

Čerstvý konflikt v Náhorním Karabachu mezi Armény a Ázerbájdžánci ukazuje jasné oslabení Ruska. Na Kavkaze se tím ještě více otevírá prostor pro Turecko. Pro CNN Prima NEWS to řekl spolupracovník redakce žijící v Moskvě Jiří Just. Podle něj vnímají Arméni každou prohru v daném regionu za zradu ze strany Ruska. Jerevan je však zároveň do jisté míry rukojmím Moskvy, protože se nemá na koho jiného obrátit.

Rusko není běžná země a nelze ho přehlížet, tvrdí Erdogan. Stěžoval si na LGBT barvy v OSN

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nesouhlasí s negativním postojem dalších světových lídrů vůči ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, jenž rozpoutal válku na Ukrajině. Rusko má podle něj ve světě zvláštní pozici. Současně si postěžoval na údajnou propagaci LGBT, kvůli výzdobě OSN. Někteří diplomaté ale upozornili, že zřejmě zaměnil barevné schéma projektu Cílů udržitelného rozvoje s duhovou „pride“ vlajkou, píše agentura Reuters.

Šťastný konec záchranné mise. V Turecku po 10 dnech vyprostili muže, který uvázl v jeskyni

Mezinárodní tým záchranářů v úterý nad ránem vyprostil z turecké jeskyně amerického speleologa, který před deseti dny uvázl více než tisíc metrů pod zemí. Podle tiskových agentur to oznámila turecká speleologická federace. Čtyřicetiletý Mark Dickey, který měl v hloubce vážné zdravotní problémy, je podle jejího vyjádření v pořádku v péči zdravotníka.

Boj o život v jeskynním labyrintu: Záchranáři se k nemocnému muži prodírají už několik dní

Turci zahájili náročnou záchrannou misi, aby zachránili amerického dobrodruha, který zůstal uvězněný v jednom z nejhlubších jeskynních komplexů v zemi. Informuje o tom americká stanice CNN s odkazem na tureckou jeskyňářskou federaci. Američan, který během výpravy do podzemí vážně onemocněl, se podle Turků může dostat do bezpečí klidně až za několik dní. Do akce se zapojili i záchranáři z jiných zemí.

Neštěstí v dovolenkovém ráji: Turisté po srážce vyletěli z jeepu, zemřelo i dvouleté batole

V tureckém městě Alanya, které je oblíbenou destinací turistů, došlo o víkendu k tragické nehodě. Srazila se dvě vozidla, z nichž jedno vezlo návštěvníky do tamního safari parku. Pasažéři zřejmě nebyli připoutáni a vypadli na silnici, nejméně tři lidé včetně dvouletého batolete zemřeli. Dalších 17 jich utržilo zranění. Policie již zadržela jednoho z řidičů.

Erdogan s Ruskem nepohnul. K obilné dohodě se vrátíme, až Západ zruší omezení, řekl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí v černomořském letovisku Soči jednal s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Jedním z hlavních bodů jejich schůzky bylo obnovení dohody o vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo situace na Ukrajině, kterou Rusko před rokem a půl napadlo. Jednání obou prezidentů skončilo po třech hodinách, z čehož polovina připadla na jednání za přítomnosti delegací, uvedla agentura TASS. Putin po jednání podle agentury Reuters zopakoval, že Moskva je ochotna se vrátit k obilné dohodě, ale až poté, co budou splněny ruské požadavky.