reklama
CNN Prima News Turecko

Turecko

Výpis příspěvků ke štítku „Turecko“

Ničivé požáry na jihu Evropy a v Turecku: Hoří domy i lesy, o život přišlo už osm lidí

Na jihu Evropy a v Turecku stále zuří rozsáhlé požáry, které se jen těžko daří zvládat. Jen za posledních 24 hodin jich hasiči v Řecku, Itálii a Turecku zaznamenaly na dva tisíce. O život už přišlo osm lidí a přes tři sta jich je zraněných. Šíření ohně napomáhá extrémně horké počasí, kdy teploty mnoho dní po sobě atakují čtyřicet stupňů.

Oblíbenou destinaci Čechů v Turecku sužují požáry. Tisíce turistů byly evakuovány

Rozsáhlé lesní požáry sužují turistické destinace v Turecku, nejhůře je na tom Antalya na jihu země. Úřady už musely evakuovat z desítek hotelů tisíce turistů. Nejméně šest lidí už zemřelo, téměř stovka skončila v nemocnici. Oheň za sebou nechává spálené celé vesnice. Podle dostupných zpráv jsou všichni čeští turisté v pořádku. Nicméně místní obyvatelé zoufale prosí celý svět o pomoc.

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Řeči ze Sparty nechápu, říká Vlček o Stanciuovi. Přestup do Turecka blokují peníze

Nabídku na přestup Nicolae Stanciua z tureckého Galatasaraye Istanbul opravdu přišla, potvrdil redakci CNN Prima NEWS vedoucí A-týmu pražské fotbalové Slavie Stanislav Vlček. Dohoda ale prý vázne na penězích. „Co mám poslední informace, finanční nároky obou stran se hodně liší,“ prozradil Vlček. V médiích se spekuluje, že turecký klub nabídl více než 110 milionů korun. Vlčka by odchod rumunského záložníka mrzel, Stanciu se prý vypracoval v lídra týmu na hřišti i v kabině.

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas

Ve skupině A fotbalového Eura je dobojováno. Itálie zvládla i třetí zápas, ačkoliv pošetřila několik klíčových hráčů. O vítězství 1:0 nad Walesem rozhodl doma v Římě v závěru prvního poločasu Matteo Pessina. „Squadra azzurra“ tak jde suverénně z prvního místa do osmifinále, druzí skončili právě Velšané. Bez šancí na vyřazovací fázi nejsou ani Švýcaři, kteří v paralelně hraném utkání v Baku porazili Turky 3:1. Teď musí reprezentanti země helvétského kříže čekat, jak na tom budou týmy na třetích pozicích v ostatních skupinách.

reklama