reklama
CNN Prima News Turecko

Turecko

Výpis příspěvků ke štítku „Turecko“

Ve Francii zatkli podezřelého z vraždy Chášukdžího. Novinář zemřel na saúdském konzulátu

7. prosince 2021 21:23

Policie na pařížském letišti Charlese de Gaullea v úterý zatkla muže podezřelého z vraždy saúdskoarabského opozičního novináře Džamála Chášukdžího. Informovala o tom francouzská rozhlasová stanice RTL. Členové komanda ze Saúdské Arábie Chášukdžího brutálně zavraždili v říjnu 2018 na konzulátu této blízkovýchodní země v Istanbulu.

Nejvyšší žena světa žije v Turecku. Uvědomte si svůj potenciál a snažte se, vzkazuje

18. října 2021 13:29

Guinnessova kniha rekordů potvrdila, že nejvyšší žijící ženou na světě je 215 centimetrů vysoká Turkyně Rumeysa Gelgiová. Její fenomenální výška je způsobena onemocněním zvaným Weaverův syndrom, které způsobuje zrychlený růst. Čtyřiadvacetiletá Gelgiová byla již v roce 2014 vyhlášena nejvyšší žijící teenagerkou na světě.

Vykopávky Tróje začaly před 150 lety. Jak pátrání po bájném městě probíhalo?

11. října 2021 13:17

Hledání starověkého města Trója trvalo tisíce let. Dlouho se však nikomu nepodařilo prokázat, že se Homérova sága o trojské válce skutečně odehrála... Až do roku 1871, kdy tehdy devětačtyřicetiletý Heinrich Schliemann objevil ruiny města pod kopcem Hisarlik na severozápadě dnešního Turecka. Vykopávky začaly přesně před 150 lety. Schliemann nebyl zdaleka první, kdo se domníval, že Homérem popisované město se nachází právě tam.

Opilý muž v lese hodiny pomáhal pátracímu týmu. Pak zjistil, že hledanou osobou je on

30. září 2021 11:40

Úsměvného rozuzlení se dočkal opilý padesátiletý muž z Turecka, který se připojil k pátracímu týmu ve snaze nalézt pohřešovanou osobu. Po několika dlouhých hodinách ale alkoholem opojený muž zjistil, že se pátrá přímo po něm samotném. Při popíjení s rodinnými přáteli se totiž ztratil v lese, načež byla zalarmována policie, píše britský deník Daily Mail.

reklama