CNN Prima News Turecko

Turecko

Výpis příspěvků ke štítku „Turecko“

Házeli nás svázané do moře, tvrdí migranti. Řecká stráž čelí obvinění ze smrti desítek lidí

Řecká pobřežní stráž měla zavinit smrt několika desítek migrantů, tvrdí BBC. Svědci vypověděli, že je strážci zákona bili, házeli svázané do vody či posílali zpět do tureckých vod na nevyhovujících záchranných člunech. Řecké ministerstvo pro námořní záležitosti incident vyšetřuje, pobřežní stráž obvinění odmítá.

Hudebníky šokovala vražda Victorie Velvet. Přinášela radost, smutní Hezucký i Pizingerová

Násilná smrt zpěvačky Victorie Velvet otřásla českou hudební scénou. Mnohé celebrity zpráva šokovala. Byl to hodný člověk, jsem z toho smutný, uvedl pro CNN Prima NEWS moderátor stanice Evropa 2 a její bývalý kolega Patrik Hezucký. Lítost vyjádřila i prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová. Umělkyni měl podle tureckých médií zavraždit její manžel David Thomas Blythe, který následně spáchal sebevraždu.

Smrt známé české zpěvačky. Victorii Velvet zavraždil manžel před zraky dětí, píší turecká média

Aktualizováno

Victoria Vera Blythová, česká hudebnice a komička známá jako Victoria Velvet, která žila delší dobu v Turecku, byla v úterý 11. června zavražděna manželem v jejich vile v Ankaře, zatímco její tři děti byly doma, informuje turecký portál Mynet.com. Její muž David Thomas Blyth, který byl skotského původu, poté spáchal sebevraždu.

V Turecku uvízlo na 300 českých turistů. Jejich německá cestovní kancelář zkrachovala

Aktualizováno

V zahraničí se s německou cestovní kanceláří FTI Touristik GmbH, která na sebe v pondělí podala návrh na zahájení insolvenčního řízení, aktuálně nachází přibližně 200 až 300 českých turistů. Dovolenou tráví převážně v Turecku, další jsou v evropských letoviscích, informovala Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Cestovní kancelář v pondělí oznámila, že udělá maximum pro to, aby zahájené zájezdy dokončila podle plánu, ty nezahájené budou zrušeny.