CNN Prima News týrání

týrání

Výpis příspěvků ke štítku „týrání“

Slabomyslného syna zavírala do přepravky pro psy. Poradila mi to kamarádka, řekla Rakušanka

Soud v dolnorakouské Kremži (Krems) poslal ve čtvrtek večer na 20 let do vězení se zvláštním režimem matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji u otevřeného okna polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se v Rakousku dostalo velké pozornosti, ve čtvrtek jednal celý den. Čtrnáctiletý trest soud udělil spolupachatelce matky. Rozsudky nejsou pravomocné, lze se proti nim odvolat.

Sedm let vydělávala na týrání vlastní dcery. „Matce hrůzy“ lidé poslali přes milion korun

Dlouhých sedm let si dnes devítiletá Julie z polské vesnice v Lubelském vojvodství procházela peklem. Její matka, třiačtyřicetiletá Monika B., jí potírala obličej a krk neznámou toxickou látkou, čímž jí leptala kůži. Ostatním však tvrdila, že její mentálně postižená dcera trpí vážnou kožní chorobou. Pořádala sbírky s cílem vybrat dostatek peněz na údajnou léčbu. Svou krutostí na lidské solidaritě „vydělala“ více než 1,1 milionu korun. Celý podvod odhalili v nemocnici.

Syny měl bít paličkou, lámat jim ruce a krmit psím žrádlem. Brněnský soud muži udělil 8 let

Krajský soud v Brně v pondělí poslal třiatřicetiletého muže za dlouhodobé týrání dvou nezletilých synů a za pokus těžkého ublížení na zdraví na osm let do vězení. Každému z nich také musí uhradit jako nemajetkovou újmu 100 tisíc korun. Muž hochy podle rozsudku fyzicky trestal i za drobné prohřešky, bil je násadou paličky na maso, chlapce někdy krmil i jídlem pro psy. Muž vinu dříve popřel, trestal hochy prý jen mírně. Rozsudek není pravomocný, muž se na místě odvolal. Hrozilo mu pět až 12 let vězení.