Učitelky sadisticky strašily děti ve školce, vše si natáčely. Videa jsou jako z hororu

USA otřáslo strašení malých dětí ve školce

Spojenými státy otřásl případ až sadistického strašení malých dětí v mateřské škole v Mississippi. Zaměstnankyně děti úmyslně děsily v masce, očividně se tím bavily a všechno si natáčely. Rodiče podali trestní oznámení. Videa se šíří na sociálních sítích. Informovala o tom mj. místní televize Action News.

Děti brečící nebo ochromené hrůzou z vychovatelky, která je úmyslně děsí v masce z filmového hororu Vřískot. Takové scény se odehrávaly v mateřské škole v Hamiltonu nejméně od září do začátku tohoto měsíce.

Jak často a proč zaměstnankyně děti terorizovaly, se zatím neví. „Z toho videa se zdá, že jim to přinášelo nějaké uspokojení, děsit ty děti,“ popsal pro CNN Prima NEWS dětský psycholog Karel Černý.

Takové strašení přitom může citlivějším dětem způsobit i dlouhodobé potíže, které budou vyžadovat odbornou péči. „Pokud by takových zážitků bylo víc a nebyly nějak ošetřeny, tak si myslím, že se jim to klidně může vracet celý život,“ prohlásil Černý.

Rodiče o situaci ve školce dlouho vůbec nevěděli. A tvrdí to i majitelka školky. „Ti, co tohle dělali, tu už nejsou. Dostali vyhazov. Já u toho nebyla, nevěděla jsem, že to dělají, a netolerovala bych to,“ uvedla majitelka mateřské školy Sheila Sandersová.

„Rozhodně bych použil bezpečnostní kamery. Určitě to chce lepší vedení. Nenechávat u malých dětí tak nedospělé zaměstnance, kteří jsou zodpovědní za jejich životy,“ požaduje otec dítěte z jednoho z otřesných videí Keegan Hays. O případu informovala například místní televize Action NEWS nebo společnost U.S. News & World Report.

Několik rodičů už podalo trestní oznámení – pět dnes už bývalých zaměstnanců čelí obžalobě z týrání dětí. Policie je ale zatím na detaily vyšetřování skoupá.

Tagy: