Joe Biden

Nejnovější příspěvky k tématu

Průšvih Bidena narůstá. V jeho domě byly nalezeny další utajované dokumenty
Joe Biden

Průšvih Bidena narůstá. V jeho domě byly nalezeny další utajované dokumenty

V domě amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu ve státu Delaware pracovníci ministerstva spravedlnosti našli v pátek šest dokumentů označených jako utajované, informoval Bidenův právník Bob Bauer. Pocházejí z doby, kdy Biden působil v Senátu, a z období, kdy byl americkým viceprezidentem. Prezident i viceprezident USA mají po odchodu z funkce povinnost odevzdat všechny citlivé materiály Národnímu archivu USA.

CNN: Bidenův skandál s dokumenty je dárkem pro Trumpa. Exprezident toho využije v kampani

10. ledna 2023 20:13

Exprezident Donald Trump bude společně s republikány těžit na skandálu Joea Bidena a jeho zadržování tajných dokumentů. K tomuto závěru dospěla americká CNN. V úterý vyšlo najevo, že Bidenovi právníci už v listopadu nalezli vládní dokumenty, které si nynější šéf Bílého domu nechal i po odchodu z funkce viceprezidenta.

Zbrojení Ukrajiny je špatné a sankce zbytečné, míní Konečná. Umírají děti, vmetl jí Pospíšil

22. prosince 2022 11:13

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odcestoval do USA, aby s tamními nejvyššími představiteli, včetně amerického prezidenta Joea Bidena, řešil otázky bezpečnosti Ukrajiny. Ne všichni evropští politici však tuto návštěvu schvalují. Například šéfka KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná kouká na setkání Zelenského s Bidenem jako na schůzku „hochů“, kteří budou řešit zbrojení. Komunistická politička vzápětí schytala kritiku od svých kolegů z europarlamentu. Ostře se ohradili Jiří Pospíšil (TOP 09), Dita Charanzová (za ANO) i Mikuláš Peksa (Piráti).

Televizní diplomacie. S cestou Churchilla bych to nesrovnával, říká Svoboda o Zelenském v USA

22. prosince 2022 09:43

Cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do Spojených států je ukázkou televizní diplomacie, domnívá se bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Jejím hlavním smyslem je podle něj demonstrace spojenectví Ukrajiny s USA, obsah jednání by totiž prý šel vyřešit i bez osobní návštěvy. Srovnávání této cesty s příjezdem tehdejšího britského premiéra Winstona Churchilla do Bílého domu za druhé světové války však není podle Svobody na místě.

Biden po jednání se Zelenským: Nezůstanete sami. Rusko chce, aby lidé mrzli a hladověli

21. prosince 2022 23:12

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do Bílého domu, kde ho přijal jeho americký protějšek Joe Biden. Ten po jednání mimo jiné uvedl, že USA vytrvají v masivní podpoře Ukrajiny proti ruské invazi, ať to stojí, kolik chce. Zelenskyj zase americkému vedení hned několikrát poděkoval za podporu. Svou cestu označil za historickou návštěvu.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Bidena a Zelenského. Co prezidenti ohlásí po jednání v Bílém domě?

21. prosince 2022 21:58

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do Washingtonu, aby se v Bílém domě setkal se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Bilaterární jednání obou politiků začalo kolem 20:30 středoevropského času. Zhruba ve 22:40 se pak uskuteční brífink, na němž Zelenskyj vystoupí společně s Bidenem. Živý přenos s českým překladem můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

OBRAZEM: Červený koberec i Bidenova „ukrajinská“ kravata. Top momenty z příletu Zelenského

21. prosince 2022 21:17

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do Bílého domu, kde ho přijal jeho americký protějšek Joe Biden. Američané ukrajinskou hlavu státu přivítali se vší parádou. Ani na letišti ve Washingtonu, ani před Bílým domem nechyběl slavnostní červený koberec. Vedle vlajek USA se v hlavním městě objevily i ty ukrajinské. Biden pak Zelenského přivítal ve žlutomodré kravatě.

Skandál Bidenova nebinárního poradce v podpatcích. Na letišti ukradl kufr s ženskými šaty

30. listopadu 2022 11:43

Velkému průšvihu aktuálně čelí jedna z nejvýraznějších postav poradenského sboru amerického prezidenta Joea Bidena. Expert na energetiku Sam Brinton, který se označuje jako nebinární a veřejnost zaujal neobvyklou vizáží, totiž čelí hrozbě až pětiletého pobytu za mřížemi. Důvod možná leckoho překvapí. Brinton měl podle vyšetřovatelů ukrást na letišti zavazadlo.

Biden otočil. Za vraždu novináře chtěl potrestat saúdského prince, teď mu daroval imunitu

18. listopadu 2022 15:44

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena doporučila soudu, aby v případu vraždy novináře Džamála Chášukdžího přiznal imunitu Muhammadu bin Salmánovi. Toho přitom Biden ještě v srpnu jasně označoval za muže, který je za vraždu žurnalisty zodpovědný. Administrativa překvapivý krok obhajuje tím, že bin Salmán se stal nově premiérem a jeho post si imunitu vynucuje.

Nechci „bidenovat“, rýpl si Klaus do prezidenta USA. Vysvětlil, proč už nebude kandidovat

10. listopadu 2022 13:53

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Na ministerstvu vnitra svůj zájem ucházet se o Pražský hrad dalo najevo 21 osob. Václav Klaus mezi nimi není. Exprezident v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že nikdy vážně neuvažoval o tom, že by se měl stát hlavou státu znovu. Své rozhodnutí odůvodnil i svým věkem, přičemž si rýpl do prezidenta USA Joea Bidena.

Joe Biden je americký prezident a politik Demokratické strany. Ve volbách na podzim roku 2020 porazil tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa a stal se 46. prezidentem Spojených států amerických, v 78 letech nejstarším v historii. S první manželkou Neilií Hunterovou měli syny Beaua a Huntera a dceru Naomi. S druhou ženou Jill Tracy Jacobsovou má dceru Ashley.