reklama

Joe Biden

Nejnovější příspěvky k tématu

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké
Joe Biden

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Útok na Kapitol OBRAZEM: Jak Trumpovi nohsledi ukázali na kolaps americké společnosti

6. ledna 2022 14:48

Přesně před rokem 6. ledna se stovky příznivců tehdy dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa shromáždily před Bílým domem, aby si vyslechli projevy o údajně zmanipulovaných volbách. Posilněni rétorickými prohlášeními se posléze někteří z demonstrantů vydali k budově Kapitolu. Tak začal jeden z nejčernějších dnů amerických dějin.

Pokud vás Rusko bude dál napadat, zareagujeme. Biden podpořil ukrajinského prezidenta

3. ledna 2022 08:37

Spojené státy se svými spojenci důrazně zareagují v případě, že Rusko bude dále napadat Ukrajinu. Řekl to v telefonickém rozhovoru se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským americký prezident Joe Biden. Oba podporují diplomatické řešení. Zelenskyj podle agentury Reuters řekl, že mu jde o mír v Evropě a prevenci další eskalace ve vztazích.

Biden: Když to zdraví dovolí, budu opět kandidovat na prezidenta. Láká ho souboj s Trumpem

23. prosince 2021 05:48

Americký prezident Joe Biden připustil možnost, že se bude ucházet o znovuzvolení v roce 2024. Podmínkou podle něj je, že se bude stejně jako dosud těšit dobrému zdraví. V rozhovoru se stanicí ABC devětasedmdesátiletý Biden také řekl, že by šance na jeho opětovnou kandidaturu zvýšila eventualita, kdy by se o Bílý dům rozhodl znovu ucházet bývalý prezident Donald Trump.

Bidenova popularita dál padá ke dnu. Počítá s nejslabší podporou od nástupu do funkce

9. listopadu 2021 08:52

Americkému prezidentovi Joeu Bidenovi klesla podpora veřejnosti na 38 procent, což je nejméně od jeho lednového nástupu do funkce. Uvádí to průzkum Suffolkovy univerzity zveřejněný listem USA Today, podle nějž jsou s nynějším šéfem Bílého domu stále více nespokojeni takzvaní nezávislí voliči, kteří se nehlásí ani k jedné z hlavních politických stran.

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama

Joe Biden

Joe Biden je americký politik za Demokratickou stranu. Na podzim roku 2020 porazil stávajícího prezidenta Donalda Trumpa a stal se 46. prezidentem Spojených států amerických. V 78 letech se stal nejstarším americkým prezidentem v historii.

S první manželkou Neilií Hunterovou měli syny Beaua a Huntera a dceru Naomi. Roku 1972 měla jeho žena autonehodu, při níž zemřela ona a Naomi, Beau a Hunter byli těžce zraněni. Roku 1975 se Joe seznámil s Jill Tracy Jacobsovou, kterou si následně vzal a s níž má dceru Ashley. Beau Biden měl nádor na mozku a roku 2015 zemřel na rakovinu.