Joe Biden

Nejnovější příspěvky k tématu

Věda a technologie

Mocná zbraň, která může změnit vývoj států. Deepfake je nejnebezpečnější věc, děsí se Trump

Ovlivňování voleb, nadávky oponentům a třeba také návody na „geniální metodu“ jak zbohatnout. Vystupují v nich politici či celebrity. V drtivé většině jsou to deepfake, tedy falešně vytvořená videa, která mohou působit velmi věrohodně. Obětí se stal už třeba ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), ale i američtí exprezidenti Barack Obama s Donaldem Trumpem a současná hlava USA Joe Biden. A lídr slovenské opozice Michal Šimečka (PS) tvrdí, že na něj namířený deepfake mohl výrazně ovlivnit poslední slovenské parlamentní volby.

Policie zatkla informátora FBI z případu korupce Bidenovy rodiny. Svědectví si měl vymýšlet

Americká policie zadržela bývalého informátora amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v případu údajné korupce, ve kterém figurují americký prezident Joe Biden a jeho syn Hunter. Podle obžaloby totiž informátor předal FBI falešné či zkreslené informace ohledně vztahů Joea a Huntera Bidenových s ukrajinskou energetickou firmou Burisma. Za lživé svědectví mu v USA hrozí až 25 let vězení, uvedla agentura AP.

Biden je pro Rusko lepší než Trump, překvapil Putin. Měl jednoduché vysvětlení

Současný americký prezident Joe Biden je zkušenější a předvídatelnější než jeho předchůdce Donald Trump, řekl v rozhovoru šéf Kremlu Vladimir Putin podle agentury TASS. Na dotaz, kdo by byl v čele Spojených států pro Rusko lepší, Putin odvětil, že Biden. Moskva je podle slov ruské hlavy státu připravena spolupracovat s kýmkoliv, koho si Američané letos na podzim do Bílého domu zvolí.

Biden zakázal TikTok, teď na něm hledá nové voliče. Jiného čínského giganta se snaží potopit

Tým za znovuzvolení amerického prezidenta Joea Bidena si s vidinou zisku nových hlasů, zejména od mladé generace založil profil na čínské sociální síti TikTok. A to přesto, že jeho vlastní administrativa vyhodnotila aplikaci jako bezpečnostní riziko a zakázala její používání na federálních zařízeních. Současně s tím Biden postupuje proti jinému čínskému gigantovi – společnosti Huawei. Ta je nyní jedničkou v technologiích pro telefonní vysílací věže a Američané by je rádi se svou novinkou na pozici lídra vystřídali.

Buď loajální, díky mně sis vydělala. Trump tlačí na popovou hvězdu Taylor Swiftovou

Že může umění značně ovlivňovat veřejné dění, je dobře známo. Příkladem budiž americká popová hvězda Taylor Swiftová. Oči Američanů se k ní dnes upírají v souvislosti s prezidentskými volbami. Exprezident Donald Trump právě na ni tlačí, aby nepodpořila současnou hlavu státu Joea Bidena. Argumentuje tím, že si za jeho administrativy Swiftová přišla na značné peníze.

Americký Senát schválil miliardy pro Ukrajinu i Izrael. Na tahu jsou Trumpovi republikáni

Americký Senát v úterý schválil návrh zákona o pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu ve výši 95,3 miliardy dolarů (2,2 bilionu Kč), informuje agentura AP. Stalo se tak po rozpravě, která trvala celou noc. Americký prezident Joe Biden již několik měsíců naléhá na Kongres, aby urychleně schválil další pomoc Ukrajině a dalším americkým partnerům, včetně Tchaj-wanu. Po přeshraničním teroristickém útoku palestinského radikálního hnutí Hamás z loňského 7. října požádal také o finanční prostředky pro Izrael spolu s humanitární pomocí pro Palestince v Pásmu Gazy. Návrh nyní zamíří do Sněmovny reprezentantů, kde mají většinu republikáni a kde by mohl narazit.

V boji o Bílý dům se točí miliardy. Navrch má Biden, přispívá mu i Soros či Spielberg

Do volebního klání vykročil v kontextu financování prezidentské kampaně o něco lépe Joe Biden, na účtu jeho kampaně bylo na konci minulého roku 46 milionů dolarů (miliarda korun). Hlavní výbor kampaně Donalda Trumpa měl ve stejný čas k dispozici 33 milionů dolarů (772 milionů korun). Exprezident totiž musí ukrajovat miliony na soudní výlohy.

Izrael to přehání, řekl Biden. Pak zuřil kvůli slovům o synově smrti a kritice paměti

Postup Izraele v Pásmu Gazy považuje americký prezident Joe Biden za přehnaný. Uvedl to pro média ve čtvrtek večer místního času (v noci na pátek SEČ) ve Washingtonu. Dal také najevo, že umírání a utrpení nevinných civilistů v Gaze musí skončit a že je pro dlouhodobé přerušení bojů. Agentura Reuters to označuje za dosud nejtvrdší veřejnou kritiku postupu izraelské vlády. Šéf Bílého domu rovněž reagoval na útoky poukazující na jeho špatnou paměť.

Trump slaví triumf i v primárkách, kterých se nezúčastnil. Potupa pro Haleyovou, hlásí média

Republikánská kandidátka na americkou prezidentku Nikki Haleyová musí skousnout další hořkou pilulku. Po neúspěchu v primárkách státu New Hampshire prohrála i v Nevadě. Paradoxem je, že se tohoto klání neúčastnil favorit Republikánů Donald Trump a stejně Haleyová nezvítězila. Je vhodné dodat, že v Nevadě nešly automaticky získat hlasy delegátů potřebných k nominaci pro volby.

První snímky Karla III. po oznámení diagnózy. Odletěl do sídla Sandringham

Oznámení Buckinghamského paláce přišlo jako blesk z čistého nebe a zaskočilo celý svět. Lékaři diagnostikovali rakovinu britskému králi Karlu III. Pětasedmdesátiletý monarcha na doporučení lékařů odkládá veřejné akce, pokračuje však v administrativní práci a začal také s léčbou. O jaký typ rakoviny jde, nebylo oznámeno. Panovníkovi vyjadřují podporu světoví politici.

Joe Biden je americký prezident a politik Demokratické strany. Ve volbách na podzim roku 2020 porazil tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa a stal se 46. prezidentem Spojených států amerických, v 78 letech nejstarším v historii. S první manželkou Neilií Hunterovou měli syny Beaua a Huntera a dceru Naomi. S druhou ženou Jill Tracy Jacobsovou má dceru Ashley.