reklama

V kauze H-Systemu začal další soud. Spor o nájemné ve výši 21 milionů korun se týká 60 bytů

V kauze zkrachovalého H-Systemu v úterý začal další soud. Konkurzní správce chce po bytovém družstvu Svatopluk celkem 21 milionů korun za nájemné bytů. Někteří klienti H-systemu si po krachu společnosti byty v Horoměřicích u Prahy dostavěli sami a dělají si na ně nárok.

reklama

Spor o nájemné za poslední tři roky ve výši 21 milionů korun se týká celkem osmi bytových domů v Horoměřicích. Celkem jde zhruba o 60 bytů. Družstvo Svatopluk teď musí dokázat, že mu patří liniové stavby, tedy třeba silnice nebo kanalizace, které mělo postavit na vlastní náklady. A tak by podle něj měla být reálná cena bytů nižší.

„Tím, že jsme byli stavebníkem liniových staveb, máme všechna kolaudační rozhodnutí a (můžeme) snadno doložit, že jsme vlastníky, takže celkem z tohoto hlediska to vypadá pro nás dobře,‟ řekl Martin Junek, předseda Stavebního bytového družstva Svatopluk.

Správce konkurzní podstaty Josef Monsport v rámci žaloby požaduje po družstvu nájmy až za poslední tři roky. Předchozí léta už jsou totiž promlčená. Soud úterní jednání odročil a ve sporu o nájemné za byty v kauze H-System se tak bude rozhodovat znovu 3. listopadu.

K tématu

Tagy: bydlení soud nájemné byty H-System

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama