reklama

V kauze H-Systemu začal další soud. Spor o nájemné ve výši 21 milionů korun se týká 60 bytů

V kauze zkrachovalého H-Systemu v úterý začal další soud. Konkurzní správce chce po bytovém družstvu Svatopluk celkem 21 milionů korun za nájemné bytů. Někteří klienti H-systemu si po krachu společnosti byty v Horoměřicích u Prahy dostavěli sami a dělají si na ně nárok.

reklama

Spor o nájemné za poslední tři roky ve výši 21 milionů korun se týká celkem osmi bytových domů v Horoměřicích. Celkem jde zhruba o 60 bytů. Družstvo Svatopluk teď musí dokázat, že mu patří liniové stavby, tedy třeba silnice nebo kanalizace, které mělo postavit na vlastní náklady. A tak by podle něj měla být reálná cena bytů nižší.

„Tím, že jsme byli stavebníkem liniových staveb, máme všechna kolaudační rozhodnutí a (můžeme) snadno doložit, že jsme vlastníky, takže celkem z tohoto hlediska to vypadá pro nás dobře,‟ řekl Martin Junek, předseda Stavebního bytového družstva Svatopluk.

Správce konkurzní podstaty Josef Monsport v rámci žaloby požaduje po družstvu nájmy až za poslední tři roky. Předchozí léta už jsou totiž promlčená. Soud úterní jednání odročil a ve sporu o nájemné za byty v kauze H-System se tak bude rozhodovat znovu 3. listopadu.

K tématu

Tagy: bydlení soud nájemné byty H-System

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama