reklama

V kauze H-Systemu začal další soud. Spor o nájemné ve výši 21 milionů korun se týká 60 bytů

V kauze zkrachovalého H-Systemu v úterý začal další soud. Konkurzní správce chce po bytovém družstvu Svatopluk celkem 21 milionů korun za nájemné bytů. Někteří klienti H-systemu si po krachu společnosti byty v Horoměřicích u Prahy dostavěli sami a dělají si na ně nárok.

reklama

Spor o nájemné za poslední tři roky ve výši 21 milionů korun se týká celkem osmi bytových domů v Horoměřicích. Celkem jde zhruba o 60 bytů. Družstvo Svatopluk teď musí dokázat, že mu patří liniové stavby, tedy třeba silnice nebo kanalizace, které mělo postavit na vlastní náklady. A tak by podle něj měla být reálná cena bytů nižší.

„Tím, že jsme byli stavebníkem liniových staveb, máme všechna kolaudační rozhodnutí a (můžeme) snadno doložit, že jsme vlastníky, takže celkem z tohoto hlediska to vypadá pro nás dobře,‟ řekl Martin Junek, předseda Stavebního bytového družstva Svatopluk.

Správce konkurzní podstaty Josef Monsport v rámci žaloby požaduje po družstvu nájmy až za poslední tři roky. Předchozí léta už jsou totiž promlčená. Soud úterní jednání odročil a ve sporu o nájemné za byty v kauze H-System se tak bude rozhodovat znovu 3. listopadu.

K tématu

Tagy: bydlení soud nájemné byty H-System

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama