reklama
CNN Prima News bydlení

bydlení

Výpis příspěvků ke štítku „bydlení“

Bláznivé hypotéky: Úvěry na bydlení dál zdražují, zájem o ně ale v říjnu vzrostl

15. listopadu 2021 07:50

Průměrná sazba u hypotečních úvěrů roste už osmý měsíc v řadě. V říjnu vystoupala na 2,54 procenta, což bylo o 0,11 procentního bodu více než v září. Objem poskytnutých úvěrů na bydlení tuzemskými bankami však meziměsíčně stoupl asi o 1,5 miliardy korun. Lidé se zřejmě obávají, že hypotéky budou dále zdražovat a chtějí využít stále ještě poměrně příznivých podmínek pro jejich získání.

Kvůli sporu o bydlení zavraždil sousedy. Proč Čína fandila zabijákovi na útěku?

19. října 2021 12:03

Číňan Ou Ťin-čung zavraždil dva své sousedy, další tři zranil. Přesto mu na útěku před zákonem část čínské společnosti fandila. Proč? Ťin-čungův život poznamenala řada ústrků, právních proher a apatie, což vedlo k tomu, že se jednoho dne rozhodl vyřešit jeden mnohaletý spor o bydlení vlastníma rukama. Než ho policie stačila zatknout, spáchal sebevraždu.

Dostupné bydlení, nízké daně nebo konec zdražování. Co strany slibují vaší peněžence?

8. října 2021 06:13

Od hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny nás dělí už jen hodiny. Témata, která se týkají peněženek nás všech, letos rezonují více než kdy jindy. Češi totiž musí čelit nejrychlejšímu růstu cen za posledních 13 let a také neutuchajícímu zdražování rezidenčních nemovitostí. Rekordní jsou také rozpočtové schodky a zvyšování zadlužení České republiky. Co politici v ekonomické oblasti slibují?

Za Bakalu by vám horníci svítili kahany do pekla, vmetl Řežábek Maláčové prodej bytů OKD

6. října 2021 23:09

Jestliže bude výstavba bytů stále váznout, jen těžko se v Česku zlepší dostupnost vlastnického bydlení. Myslí si to ekonomický expert hnutí Přísaha Pavel Řežábek. „Jestli není nabídka, nemůže se poptávka uspokojit a vždy bude draho,“ řekl v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS. Jana Maláčová (ČSSD) si ale myslí, že pouze zrychlení výstavby bytů nepomůže.

Jsem zvyklá stát proti všem, říká Alena Schillerová ke sporu s Českou národní bankou

6. října 2021 20:19

Inflace není vinou vlády, je dovezená ze zahraničí. A navíc je dočasná. Tak ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) hájila rozpočtovou politiku vlády a odmítla, že by právě Babišův kabinet měl podíl na současném rychlém tempu zdražování. Na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou prý vydělají jen banky. „Inflaci to stejně nevyřeší,“ řekla v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

reklama