CNN Prima News bydlení

bydlení

Výpis příspěvků ke štítku „bydlení“

Propad trhu s byty. S koupí ještě počkejte, radí experti a prozradili trik na fixaci hypoték

17. října 2022 10:17

Hypoteční trh zažívá kolaps. Zájem o pořízení nových hypoték totiž spadl o desítky procent. Společně zaznamenal výrazný propad i trh s byty. Zájemců o pořízení vlastního bydlení je totiž v porovnání s loňskem jako šafránu. Podle ekonomů není propadům na realitním trhu konec. Zájemci o vlastní střechu nad hlavou si mají ještě počkat a radu mají i pro ty, které čeká konec hypoteční fixace.

Developeři přestávají stavět nové byty. Lidé na pořízení vlastního bydlení nemají peníze

13. října 2022 18:01

Na nové byty v Praze už lidé nemají peníze. Letos se v metropoli během třetího čtvrtletí prodalo jen 550 nových bytů, což je meziročně o šedesát procent méně. Se slevou prý zájemci nemohou počítat. Developeři raději s prodejem nebo výstavbou počkají, až úvěry zlevní a lidé si znovu začnou pořizovat vlastní bydlení. To by ale podle odhadů mělo nastat až v roce 2024.

Děsivé dilema samoživitelky Elišky. Musela si vybrat mezi bytem a péčí o otce, přišla o obojí

11. října 2022 13:38

Pro stále více lidí je čím dál tím obtížnější udržet si bydlení. Nejohroženější jsou samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Zdražování v kombinaci s dalšími problémy pak může řadu lidí dostat do kritické situace a někteří končí v azylových domech. Právě azylové domy potvrzují, že v letošním roce čelí obrovskému náporu.