reklama
CNN Prima News nájemné

nájemné

Výpis příspěvků ke štítku „nájemné“

Ekonomka Švihlíková: Bydlení není jako půl kila hovězího, nezískáme ho lusknutím prstu

4. října 2021 23:19

Do specifického trhu bydlení běžně zasahuje stát, řekla v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Ilona Švihlíková. Podotkla, že role státu v problematice bydlení je hlavním sporem napříč českým politickým spektrem. Ekonomka Helena Horská k tomu podotkla, že nejlepší by bylo zapojit do řešení bytové otázky obce, soukromníky i stát.

První státní byty s regulovaným nájmem už v roce 2026, slibují Maláčová a Stropnický

3. října 2021 06:01

Už v roce 2026 by Češi mohli pocítit první plody opatření, která chce na trhu s bydlením prosadit ČSSD. Stát by měl začít stavět 10 tisíc bytů ročně, další tisíce by si „vzal“ od developerů, řekli v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický. Za byty od státu by bylo regulované nájemné třeba i o polovinu nižší než u běžného nájmu. Sociální demokraté tak chtějí řešit bytovou krizi.

Bydlení podle „husté dvojky“ Maláčová-Stropnický: Drsné pokuty za prázdné byty

1. října 2021 06:49

Za prázdný byt by Češi neměli platit jen pět tisíc korun, ale až výši jednoho nájmu. Takový je jeden z návrhů řešení bytové krize „husté dvojky“ – Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (kandidující v Praze za ČSSD). Trh podle nich selhal a vina je na straně developerů. Uvedli to ve společném rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Podle ministryně práce a sociálních věcí Maláčové musí na trh s bydlením vstoupit stát jako za komunistického prezidenta Husáka.

Je nedostupné bydlení mýtus? Záleží na úhlu pohledu, život v nájmu dlouhodobě zlevňuje

29. září 2021 07:59

Ceny domů a bytů neustále rostou a prodlužuje se doba, po kterou Češi musí vydělávat na pořízení vlastního bydlení. Jenže ne vždy je nutné žít ve svém. Data navíc ukazují, že na trhu nájemního bydlení je situace mnohem příznivější. Nejen že nájmy nestouply tolik, ale jejich růst dokonce zaostává za zvyšováním příjmů domácností.

S dvanácti dětmi kočují od bytu k bytu, ostravskou bídu ale zažehnávají láskou

28. srpna 2021 07:28

Reportér CNN Prima NEWS navštěvuje romskou rodinu Kroščenových pravidelně od roku 2013. Tehdy rodiče Milan a Simona vychovávali deset vlastních děti, dnes jich mají dvanáct a k tomu i spoustu pravnuků. Nejsou to svatoušci, dva synové už zkusili pobyt za mřížemi, rodina ale drží neuvěřitelně při sobě. A láska nahrazuje i věčnou bídu, ani v tomto týdnu totiž neměli u Kroščenů téměř co jíst.

Nájmy v Praze klesají. Za byt 2+kk zaplatíte zhruba o tisícovku méně než před rokem

27. března 2021 06:17

Ačkoli ceny domů a bytů v Česku navzdory koronavirové krizi rostou, nájemní bydlení v Praze u většiny bytů zlevňuje. Meziročně se nájmy v metropoli snížily v průměru o 14 procent. Vyplývá to z aktuálních údajů realitní společnosti RE/MAX. Developeři zároveň zvyšují počet bytů, které namísto prodeje nabízejí právě k pronájmu.

Havlíček: Covid program má volnější pravidla. Peníze dostane více podnikatelů

15. ledna 2021 12:28

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček v pátek na tiskové konferenci slíbil další kompenzace podnikatelům. Od 22. ledna budou moci zažádat o příspěvek na komerční nájem za čtvrté čtvrtletí Třetí výzva programu tak plynule naváže na druhou, která končí 21. ledna. I za říjen, listopad, prosinec bude podpora činit 50 procent. Zahrnuty budou také otevřené provozy s propadem tržeb za čtvrtý kvartál alespoň 66 procent. A o další příspěvek lze zažádat i v programu COVID gastro.

reklama