reklama
CNN Prima News nájemné

nájemné

Výpis příspěvků ke štítku „nájemné“

Havlíček: Covid program má volnější pravidla. Peníze dostane více podnikatelů

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček v pátek na tiskové konferenci slíbil další kompenzace podnikatelům. Od 22. ledna budou moci zažádat o příspěvek na komerční nájem za čtvrté čtvrtletí Třetí výzva programu tak plynule naváže na druhou, která končí 21. ledna. I za říjen, listopad, prosinec bude podpora činit 50 procent. Zahrnuty budou také otevřené provozy s propadem tržeb za čtvrtý kvartál alespoň 66 procent. A o další příspěvek lze zažádat i v programu COVID gastro.

Havlíček: Zavřeným firmám stát zaplatí plné mzdy. COVID nájemné bude i pro další obory

Firmám, kterým vláda nařídila kvůli šíření epidemie zavřít, proplatí stát celé mzdy pracovníků i s odvody. Mohou o ně žádat z programu Antivirus. Po mimořádném jednání kabinetu to na tiskové konferenci řekl vicepremiér a ministru průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ten navíc oznámil, že se okamžitě spouští program COVID nájemné, který mohou od středy využít i další obory, jejich provoz je od čtvrtka zakázán.

Soud odročil jednání ve sporu o nájemné v kauze H-System

Okresní soud pro Prahu-západ odročil jednání ve sporu mezi konkurzním správcem zkrachovalé společnosti H-System a bytovým družstvem (BD) Svatopluk o zaplacení nájemného za pozemky u řadových domů a pod nimi v Horoměřicích u Prahy. Soudce stranám navrhoval smírčí řešení, právní zástupkyně konkurzního správce to ale odmítla, bytové družstvo s návrhem souhlasilo. Soud tak dnes jednání pouze formálně zahájil, věcí se začne zabývat až v budoucnu.

Vláda: Od 25. května návrat do škol, od 26. volnější režim na hranicích

Vláda se dnes shodla, že se od 26. 5. uvolní režim na hranicích: bude je možné překročit na více hraničních přechodech a kontrola bude pouze namátková. Další schválené změny: Žáci prvního stupně základních škol budou moci od 25. května navštěvovat školu ve skupinách do 15 dětí. K dispozici bude úvěrový program pro živnostníky a firmy zasažené koronavirem COVID III. Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) tak bude moci ručit za půjčky až ve výši 500 miliard korun. Podporu by tak mohlo získat až 150 000 podnikatelů. Stát jim také přispěje na nájemné, pokud museli zavřít kvůli protiepidemickým opatřením.

Aktivista Kumar Vishwanathan: Někteří Romové kvůli nouzovému stavu i hladovějí

Ve vyloučených lokalitách jsou stále hlasitěji slyšet stesky na dopady nouzového stavu. „Dneska mi zrovna volali z jedné rodiny, že už doma nemají co jíst,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitel obecně prospěšné společnosti Vzájemné soužití Kumar Vishwanathan. Aktivista indického původu s ostravskými Romy pracuje od roku 1997 a za svoji činnost s minoritou získal řadu ocenění.

reklama