byty

Výpis příspěvků ke štítku „byty“

Další brněnská kauza: NCOZ stíhá šest lidí kvůli korupci, zase se jedná o městské byty

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili šest lidí kvůli korupčnímu jednání v souvislosti se správou a hospodařením bytového fondu jedné brněnské městské části. Podle závěrů vyšetřování šlo o získávání neoprávněného majetkového prospěchu při přidělování či směnách obecních bytů. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Dálkové odečty energií: Šetří čas i peníze a dávají průběžné informace o spotřebě

Prosíme všechny nájemníky domu, aby příští týden v úterý byli v čase 16-18 hodin doma a zpřístupnili své byty pro odečty vodoměrů a elektroměrů.“ Vývěsky v chodbách bytových domů s podobným obsahem si pamatuje většina z nás. V dnešní době už je ovšem uvidíme jen výjimečně. Technologie pokročily tak výrazným způsobem, že odečty energií se dají provést velmi rychle a snadno — na dálku. A tak přináší i větší pohodlí. Všem.

Exkluzivně: 37 opatření, kterými vláda může nastartovat ekonomiku. Dotknou se všech

Poté, co vláda loni prosadila konsolidační balíček, jí na stůl míří další zásadní dokument od poradní skupiny NERV. Redakce CNN Prima NEWS se podařilo materiál získat, a vy tak exkluzivně můžete nahlédnout do zákulisí vlády a podrobně se seznámit s cestou, kterou se kabinet vydá. Jedná se o 37 opatření, která mají za cíl zajistit dlouhodobě udržitelný ekonomický růst a stabilitu v oblastech vzdělávání, trhu práce, investic, bydlení a státní správy.

Ceny komerčních nemovitostí jsou na maximu. A klesat nebudou, říká expert

Bytová krize už několik let znemožňuje vlastní bydlení řadám Čechů. Nemovitosti jsou pro ně jednoduše nedosažitelné kvůli vysokým cenám a těžko dostupným hypotékám, jejichž úrokové sazby rovněž vyskočily do výšin. Například u novostaveb odborníci po startu krize zaznamenali meziroční prodejní propad o 80 až 90 %. Jak je to v případě komerčních nemovitostí? I v tomto případě realitní trh zaznamenal výraznou změnu, její dopadly ale nebyly tak drastické. Jak řekl Radek Procházka, expert na komerční nemovitosti, v pořadu Interview PLUS, obchodování s průmyslovými a kancelářskými prostory zatím vládne poměrně zdravá aktivita.

Kauza kolem plesnivých bytů v Harrachově skončila. Stát nájemníkům ustoupil

Stát ustoupil nájemníkům domů v Harrachově. Za plesnivé byty požadovalo ministerstvo financí několikanásobně vyšší nájemné a k tomu statisícové částky jako údajné dluhy z minulosti. Desítky obyvatel žily ve strachu a nejistotě, teď se dočkaly úlevy. „Jejich smlouvy z roku 2010 byly uznány jako platné, domnělé dluhy padají. Argumenty našich právníků zafungovaly,“ uvedl starosta Harrachova Tomáš Vašíček pro CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Jak bojovat proti nedostupnému bydlení? Vláda i opozice nabízí své recepty

Jak podpořit české stavebnictví a zmírnit nedostatek dostupného bydlení? Touto otázkou se zabývali účastníci středečního Summitu stavebního rozvoje v pražském Obecním domě. Své vize představili také ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) i jeho předchůdkyně Klára Dostálová (za ANO). Shodli se na tom, že současnou krizi lze řešit kombinací nástrojů a úpravou legislativy či úplně novými zákony. Opoziční poslankyně přesto Bartoše za některé věci zkritizovala.

Berlín hlídá majitele bytů. Schvaluje i barvu nových kachliček, sleduje se délka dovolené

Bydlení v berlínské původní zástavbě, takzvané chráněné oblasti, už delší dobu podléhá přísným regulacím, a to i v případě, že je člověk nejen nájemník, ale také majitel bytu. Úřady například prakticky zakazují lidem rekonstrukce, protože bytové jednotky mají držet původní ráz. Berlín tím chce zabránit zdražování bydlení, které by se tak stalo nedostupným.

Zaplaťte dluh. Stát vyžaduje po Harrachovských obří nedoplatek, starosta mluví o sprosťárně

Statisícové částky požaduje ministerstvo financí po nájemnících bytových domů v Harrachově s tím, že je to dlužné nájemné. Lidé ale tvrdí, že platí přesně tolik, kolik mají ve smlouvách. Stát získal dva domy po vleklém soudním sporu s městem a netají se tím, že je chce prodat. Radnice proto podala další žalobu a jejím prostřednictvím se domáhá zbourání obou domů.