byty

Výpis příspěvků ke štítku „byty“

KOMENTÁŘ: Byty ano, auta ne? Ideologové v Praze nevědí, co věděl Gočár před sto lety

21. října 2022 07:09

Pražané, jásejte, bydlení zlevní. Tak bychom asi měli chápat novelu stavebních předpisů o snížení povinného počtu parkovacích míst u novostaveb nebo zásadněji rekonstruovaných budov, kterou schválili dosluhující radní. Jásat bychom měli podle těch, kdo pro novelu zvedli ruku. Parkovací místa totiž prodražují byty a zabírají místo. To zní logicky. Teď to prý bude lepší, protože developeři těch míst mohou budovat o 25 procent méně. Zlevní skutečně nové byty? Jistě, sníží se náklady developerům, takže pro ně by se výstavba skutečně měla zlevnit.

Fáral jsem pro OKD 20 let. Teď mě vyhazují z bytu, zní v protestním pochodu

7. října 2022 22:59

Centrem Ostravy prošel protestní průvod namířený proti praktikám realitní kanceláře Heimstaden. Ta vlastní na Ostravsku 42 tisíc někdejších hornických bytů, které při privatizaci dolů nejprve převzal podnikatel Zdeněk Bakala. „Dvacet let jsem robil na šachtě a teď mě chtějí vyhodit z bytu. Realitka se mnou jedná jako s nějakou špínou,“ stěžuje si během pochodu 61letý Jaroslav Klouček. Mluvčí Heimstaden Kateřina Piechowicz však odmítá, že by realitka nájemníky protiprávně vystěhovávala či jinak poškozovala.

Kauza Bakalovy byty OKD pokračuje, Švédové prý vyhánějí nájemníky z havířských domků

6. října 2022 06:00

Kauza byty OKD spojená s podnikatelem Zdeňkem Bakalou se táhne osmnáctý rok. Největší bytový fond ve střední Evropě nyní vlastní švédská realitní společnost Heimstaden, a ta podle nájemníků na Ostravsku právě spustila tažení proti obyvatelům takzvaných finských domků v hornických koloniích. „Realitka nás tlačí do kouta. Buď starousedlíkům hrozí vyhazovem, anebo chce až dva miliony korun za odkup,“ stěžuje si 52letá Hana Severová z kolonie Liščina v Ostravě. Na praktiky Heimstadenu v pátek 7. října upozorní i demonstrace. Společnost však těmto tvrzením oponuje s tím, že o cenách se bude ještě jednat.

Policejní zátah v Brně kvůli městským bytům. Cílem razie je i známý ministra Blažka

4. října 2022 08:02
Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi osm lidí kvůli podezření z páchání trestné činnosti při přidělování městských bytů a nebytových prostor v Brně. Aktuálně dělají domovní prohlídky na základě soudních příkazů, uvedlo v úterý ráno na webu Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Případ by se měl týkat radnice Brno-střed. Podle webu Aktuálně.cz policisté zasahují u Otakara Bradáče, vlivného člena brněnské ODS a známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Premiér a předseda ODS Petr Fiala nemá podle svých slov o zátahu žádné podrobnosti, ale pokud se prokáže, že se kauza týká politiků ODS, bude to strana řešit.

MHD zdarma, zastropovat ceny a 6000 pro důchodce. Babiš přišel s krizovým plánem

8. září 2022 14:59

Opoziční hnutí ANO připravilo krizový plán pro Česko, obsahuje 28 bodů. Na čtvrteční tiskové konferenci po jednání stínové vlády to řekl předseda ANO Andrej Babiš. Navrhuje například zastropovat ceny elektřiny a plynu na 1 500 korun za MWh, snížit daň z přidané hodnoty u základních potravin z 15 procent na pět procent nebo zavést příspěvek 5 000 korun na každé nezaopatřené dítě do 26 let, a to měsíčně až do dubna příštího roku.

Konec podzemních bytů z filmu Parazit. Soul po povodních přesídlí chudé rodiny

13. srpna 2022 23:44

Hlavní město Korejské republiky zažívalo v tomto týdnu nejsilnější deště za posledních sto let. V následných povodních zemřelo nejméně 13 lidí. Mezi nimi byla i rodina uvězněná v podzemním bytě. Soul se zavázal problematiku pronajímání sklepů řešit. Jak vypadá život v tomto v Koreji běžném typu příbytku, přiblížil světové veřejnosti oscarový film Parazit. Tamější vláda nyní čelí kritice za sociální politiku a škrty v rozpočtu věnovanému zvládání povodní.

Do hypoteční pasti spadne ještě více Čechů. Jejich nemovitosti navíc mohou zlevňovat

4. července 2022 20:16

Každá osmá domácnost s hypotékou bude nejspíše muset řešit, kde vezme na splátky peníze. Důvodem jsou rostoucí úrokové sazby a skokové zdražení energií. Do potíží se přitom může dostat daleko více lidí, než se dosud předpokládalo. Česká národní banka navíc odhadla, že podíl nesplácených hypoték se v krajním případě muže zdvojnásobit.