reklama

V každém vztahu to musí skřípat, a kdo říká, že ne, kecá, tvrdí hudebníci ze Slzy

Hudebníci ze skupiny Slza jsou po osmi letech sladění nejen hudebně, ale tak nějak ve všem. Řešili spolu například i to, co si ráno vezmou na sebe.

reklama

Černá a bílá barva. Klasika, kterou, jak se říká, nikdy nic nezkazíte. Proto tuto dvoubarevnost zvolili hudebníci z kapely Slza už před lety jako koncept k desce. A vydrželo jim to dosud – jak na pódiu, tak i v soukromí.

„Dřív jsme si ráno před koncertem s Lukášem poslali fotku s tím, co si bere každý na sebe. Teď už na to nějak kašlem a vždycky to nějak dopadne. Většinou naštěstí dobře,“ uvedl zpěvák Petr Lexa.

Jeho kolega a kytarista Lukáš Bundil s sebou ale pro jistotu vždycky bere dva outfity. „Je mi zkrátka blbý posílat mu ráno SMS a ptát se ho, co si teda bere na sebe. To přece dělají holky,“ přiznal Bundil.

Přestože se jejich outfity skládají jen ze dvou základních barev, občas jim to dává zabrat. „Nedokážu si představit, že bych měl barvu navíc. Mám poskládané outfity a nejsem ani tak schopný je dát dohromady. Představa, že mám jakoukoliv barvu navíc, by mě úplně zabila,“ doplnil hudebník.

V každém vztahu to musí skřípat

Popovou hudební skupinu založili hudebníci v roce 2014 a od té doby získali i řadu ocenění. Na podzim se chystají vydat novou písničku, která pro ně možná bude malým dodatečným dárkem. Petr totiž nedávno oslavil 30. a Lukáš 35. narozeniny.

Společně toho už zažili hodně – řadu hudebních úspěchů i drobných rozporů mezi sebou. „V každém vztahu to musí skřípat. Kdyby se někdo tvářil, že je všechno dokonalé, tak by kecal,“ okomentoval to Lexa. Podle jeho kolegy Bundila je základem dobrého vztahu fakt, že si lidé musí umět všechno vyříkat. „Ať to nehnije ve vzduchu,“ doplnil kytarista.

Podle Lexy však říká jeho dlouholetý kolega do očí možná víc, než by měl. „Říkám víc, ale beru to jako svůj způsob humoru,“ přiznal Bundil. „No a já jsem pravý opak. Cítím hroznou úzkost, když Lukáš takhle něco řekne. Ve mně se úplně všechno sevře. Nemám rád trapnohumor a ani nechci být jeho součástí,“ uvedl Lexa.

Tagy:
hudba kamarádi kapela SHOWTIME outfit skupina Slza Petr Lexa Lukáš Bundil popová skupina

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama