CNN Prima News varlata

varlata

Výpis příspěvků ke štítku „varlata“

Štědrovečerní masakr: Kanibal uřízl kadeřníkovi varlata a snědl je. Poznali se přes seznamku

K děsivému případu došlo na Vánoce v roce 2019 v Michiganu. Mark Latunski tam zavraždil muže a snědl jeho varlata poté, co se s ním poznal skrze seznamovací aplikaci Grindr. Začátkem roku 2022 se místními přezdívaný „pojídač orgánů“ postaví znovu před soud. K brutální vraždě se přiznal. Pozůstatky 25letého kadeřníka Kevina Bacona byly nalezeny čtyři dny po spáchání hrůzného činu – visely ve skryté místnosti suterénu pachatelova domu.

Rakovinu prostaty odhalí lékaři v ČR u 8000 mužů ročně. Vyšetřujte se sami, vybízí

Rakoviny prostaty a varlat jsou tak závažná onemocnění, že pokud jsou neléčené, vedou k úmrtí. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o nich mluvil přednosta Urologické kliniky Thomayerovy nemocnice Roman Zachoval. U rakoviny prostaty, která je ročně diagnostikována asi osmi tisícům mužů, spočívá nebezpečí v obrovském množství případů, zatímco u nádorů varlat je riziko v často velmi rychlém průběhu. Nepodceňujte proto prevenci ani samovyšetření.

Laureáti Ig Nobelových cen studovali špinavost bankovek, teplotu varlat nebo tužky v ústech

Na Harvardské univerzitě proběhlo slavnostní předání letošních Ig Nobelových cen - parodizujícího ocenění, které však odměňuje skutečné ale neobvyklé až absurdní vědecké objevy. Letošní vítězové bádali třeba nad špinavostí bankovek, množstvím slin produkovaných pětiletým dítětem, krychlovým tvarem vombatích hovínek nebo nad rozdílem teploty levého a pravého varlete u mužů.