reklama
CNN Prima News varování

varování

Výpis příspěvků ke štítku „varování“

Česko zasáhly další silné bouřky. Hrozí povodně na horním toku Lužické Nisy

Aktualizováno

Od pátečního poledne meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami na téměř celém území České republiky. V pátek bouře lámaly stromy na Svitavsku v Pardubickém kraji. Hasiči zde odčerpávali vodu ze sklepů. V sobotu odpoledne se pak bouře přehnaly přes Liberecko, kde přívaly vody zvedly i hladinu Lužické Nisy. Varování platí až do noci na pondělí.

Praze se vyhněte, vyzývá řidiče policie. Jižní spojka kvůli opravě silnice kolabuje

Mnohakilometrová kolona aut se v úterý vytvořila na Jižní spojce v Praze ve směru na Černý Most. Důvodem je oprava silnice a s ní spojené zúžení vozovky v oblasti Štěrbohol. Fronta aut sahá až na dálnici D1 ve směru do Prahy, uvedla pražská policie. Řidiče vyzývá, aby se průjezdu metropolí pokud možno vyhnuli, jinak musí počítat i s několikahodinovým zdržením.

Tálibán už vystrkuje růžky a hrozí Američanům. Experti se bojí nového Islámského státu

Vojáci NATO opouštějí po 20 letech Afghánistán. Poslední by měli ze země odjet symbolicky do 11. září. Spekuluje se ale, že zhruba tisícovka Američanů doplněná o speciální jednotku Britů by měla v Kábulu i nadále zůstat. To se vůbec nelíbí radikálnímu hnutí Tálibán, které hrozí, že s vojáky bude nakládat jako s okupačními silami. Podle mnohých expertů nečeká Afghánistán nic dobrého a panují i obavy ze vzniku nového Islámského státu.

Na Česko se opět ženou silné bouřky. Umíte číst výstrahy a víte, jak se chovat?

Pro celé Čechy a západní polovinu Slezska a Moravy od úterního večera platí výstrahy a varování přes silnými bouřemi. Na české území se ženou z jihozápadu a mohly by s sebou přinést i silné krupobití či nárazy větru. Podle meteoroložky Jany Hujslové však lidé na barvu výstrah nekladou dostatečný důraz. „Z předpovědí si odnesou jen varování před bouřkou a nebezpečnost jevu se vytrácí,“ sdělila v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama