vazba

Výpis příspěvků ke štítku „vazba“

Bez klubu i možné kauce. Obránce Alves skončil kvůli nařčení ze sexuálního zneužití ve vazbě

21. ledna 2023 00:11

Pátek 20. ledna se pro brazilského obránce Daniho Alvese stal zlomovým. Poté, co v Barceloně předstoupil před soudce kvůli údajnému obvinění za sexuální zneužití ženy, skončil až do soudního procesu ve vyšetřovací vazbě – bez možnosti kauce. Na tiskové konferenci pak mexický klub Pumas oznámil, že se známým fotbalistou rozvázal smlouvu.

Bestiální vražda na Ústecku: Kamarádku měl zabít a zapálit. Pachateli hrozí doživotí

3. ledna 2023 13:53

Obviněný recidivista Karel K., který podle kriminalistů loni v únoru zavraždil svou kamarádku a její tělo následně zapálil v lese, zůstane ve vazbě. V úterý o tom rozhodl Okresní soud v Děčíně. „Soud vyhověl mému návrhu na další ponechání obviněného ve vazbě a zamítl jeho žádost o propuštění,“ uvedl krajský státní zástupce Vladimír Jan s tím, že vazební důvody se od počátku trestního řízení nezměnily.

Výrobce bomby pro atentát na letadlo nad Lockerbie je ve vazbě. Použil i československý semtex

11. prosince 2022 14:12

Spojené státy mají ve vazbě Libyjce, který údajně sestrojil bombu pro atentát na let Pan Am nad skotským městem Lockerbie, při kterém v roce 1988 zemřelo 270 lidí. Původní zprávu skotské prokuratury, o které informovala stanice BBC, v neděli odpoledne potvrdilo americké ministerstvo spravedlnosti. USA obvinily Adžílu Muhammada Masúda z účasti na nejkrvavějším teroristickém útoku na britském území před dvěma lety.

Žena své sousedce v nemocnici vypnula ventilátor, rušil ji. Je podezřelá z pokusu o zabití

2. prosince 2022 05:15

Dvaasedmdesátiletou pacientku v nemocnici v Německu tak otravoval zvuk plicního ventilátoru, který držel při životě její sousedku na pokoji, že ho vypnula. Udělala to dokonce dvakrát. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala policie a státní zastupitelství, podle nichž seniorka čelí podezření z pokusu o zabití a nyní je ve vazbě.

Bil ji a kopal do ní. Video z napadení žena sdílela, manžel ji měl po propuštění zastřelit

3. listopadu 2022 14:47

Video, z něhož mrazí, sdílela 40letá Keaira Bennefieldová. Její manžel Adam ji na záběrech bil pěstmi a kopal do ní. Celou situaci řešili policisté, kteří agresora vzali do vazby. O několik dní později byl Bennefield propuštěn a rozhodl se svou manželku potrestat. Trojnásobnou matku měl zastřelit přímo před zraky jejích dětí. Incident se odehrál v Buffalu v americkém státě New York.

Umění, nebo život? Aktivistky na záběrech chrstly polévku na obraz Slunečnice od van Gogha

14. října 2022 15:26

Ekologické aktivistky z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) v pátek v londýnské Národní galerii vychrstly rajčatovou polévku na obraz Slunečnice nizozemského malíře Vincenta van Gogha, informují britská média. Poté se ke zdi pod obrazem přilepily. Obě ženy následně zatkla policie. Podle posledních informací byl poškozen pouze rám obrazu, dílo samotné zůstalo v pořádku.