vazba

Výpis příspěvků ke štítku „vazba“

Tenisový boss Kaderka je na svobodě. Stíhaného prezidenta svazu propustili z vazby na Pankráci

Aktualizováno

Pankrácká věznice propustila v pátek dopoledne z vazby na svobodu prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderku, který je stíhaný za podvody se sportovními dotacemi. ČTK to sdělil zdroj obeznámený s trestním řízením, informaci potvrdil Kaderkův advokát Tomáš Gřivna. Kaderkovi po třech měsících skončila takzvaná koluzní vazba, do které ho soud na žádost státního zastupitelství poslal, aby nemohl ovlivňovat svědky.

Posun v liberecké kauze: Soud uvalil vazbu na dva aktéry, zbylé policie prošetří na svobodě

Okresní soud v Liberci ve čtvrtek odpoledne uvalil vazbu na dva obviněné v korupční kauze spojené s libereckou radnicí, potvrdila dozorující státní zástupkyně Martina Dědková. Má se jednat o vedoucího odboru správy veřejného majetku libereckého magistrátu Lukáše Hýbnera a spolumajitele liberecké firmy Investing CZ, která se zabývá projektováním staveb i investorskou a inženýrskou činností, Josefa Nadrchala. V případu rozděleném na tři části bylo obviněno sedm lidí, zbývajících pět je nadále vyšetřováno na svobodě.

Obviněný muž z Teplic měl k vraždě mladé ženy použít nůž a sekeru. Soud ho poslal do vazby

Okresní soud v Teplicích v úterý dopoledne poslal do vazby 36letého Tomáše H., kterého policisté obvinili z nedělní vraždy ženy v Teplicích v komunitě narkomanů a lidí bez domova. Podle informací redakce CNN Prima NEWS měl obviněný mladou bezdomovkyni pobodat nožem a škrtit ji, následně do ní i sekat sekerou. Poté se snažil ukrýt tělo do popelnice. Za brutální zabití mu hrozí až výjimečný trest.

Policie dopadla muže, jehož viní z pokusu o znásilnění v Chomutově. Napadenou měl zranit

Policisté v úterý odpoledne zadrželi v Litoměřicích čtyřiatřicetiletého muže, kterého podezírají z pokusu o znásilnění ženy v Písečné ulici v Chomutově. Podezřelý je cizinec, v Chomutově měl pobýval pracovně. Při činu, který se stal v neděli brzo ráno, podle kriminalistů ženu pořezal nožem na rukou. Ve středu to uvedla mluvčí policie Miroslava Glogovská. Vyšetřovatel zadrženého muže obvinil z pokusu o znásilnění a podá návrh na jeho vzetí do vazby. Pokud soud uzná podezřelého vinným, hrozí mu podle policejní mluvčí od dvou do deseti let vězení.

Šéf tenisového svazu Kaderka míří do vazby, rozhodl soud. Funkcionář trvá na své nevině

Obvodní soud pro Prahu 7 poslal v kauze údajných dotačních podvodů do vazby prezidenta Českého tenisového svazu (ČTS) Iva Kaderku. Potvrdil to státní zástupce Ondřej Trčka. Kaderka podle něj vinu popřel a proti vazbě podal stížnost. Neveřejné vazební zasedání trvalo dvě a půl hodiny. Soud rozhodl o vazbě kvůli možnému ovlivňování svědků. Policie šéfa svazu viní z dotačního podvodu a ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, za což mu hrozí až desetileté vězení.