Mladí policisté zachránili život prodavači kaprů. Vysloužili si medaili a finanční odměnu

Mladí policisté převzali ocenění za záchranu života

Za záchranu lidského života ve středu převzala ocenění trojice mladých prostějovských policistů. Masáží srdce a výboji z defibrilátoru krátce před Vánoci pomohli prodavači kaprů, který dostal infarkt. Jeden z příslušníku zákona přitom zachránil život už podruhé.

Vše zachytily záběry z průmyslových kamer v prostějovském supermarketu. Policista právě běží s defibrilátorem za svými kolegy. Ti mezitím provádí masáž srdce muži, který v obchodě zkolaboval. „Zjistili jsme, že tep vlastně nemá, odstranili jsme všechny překážky, oblečení a začali provádět resuscitaci,“ popsal 22letý policista a zachránce Martin Božek.

„Byl proveden výboj, což pána nahodilo, a pak jsme vlastně pokračovali zpátky v resuscitaci. Byl to strašný adrenalin,“ doplnil 22letý Vladimír Kotván. Stabilizovaného muže pak záchranáři naložili do sanitky.

Policisté později na svoji tísňovou linku obdrželi telefonát, jaký slyší vždycky rádi. „Záchranka, operační, zdravím. Nic vám neposílám, jenom ať pochválíte chlapy z Prostějova,“ ozvalo se v telefonátu mezi tísňovou linkou policie a záchranky.

Za záchranu života ve středu policisté převzali zasloužené ocenění na Prostějovské radnici. „To jednání bylo naprosto rozhodné, profesionální. A dokonce jsem se dozvěděl, že jeden z policistů zachránil už podruhé lidský život,“ řekl primátor Prostějova František Jura. „Jsem na ně hrdý jako jejich velitel a můžeme mít jistotu, že pokud se příště s takovým náročným případem setkají, že ho zvládnou bravurně,“ dodal ředitel policie v Prostějově Tomáš Adam.

Osobně už trojici policistů poděkoval i muž, který od nich na Vánoce dostal ten nejcennější dar –vlastní život. „Byli jsme se za ním osobně podívat v nemocnici v Olomouci. Poděkoval nám a řekl, že až se uzdraví, že by nás rád viděl mimo nemocniční prostor. Je to výborný pocit,“ líčil 28letý Lukáš Pavelka. Policisté obdrželi medaili primátora i finanční dary.

Tagy: