reklama

Mladí policisté zachránili život prodavači kaprů. Vysloužili si medaili a finanční odměnu

Za záchranu lidského života ve středu převzala ocenění trojice mladých prostějovských policistů. Masáží srdce a výboji z defibrilátoru krátce před Vánoci pomohli prodavači kaprů, který dostal infarkt. Jeden z příslušníku zákona přitom zachránil život už podruhé.

reklama

Vše zachytily záběry z průmyslových kamer v prostějovském supermarketu. Policista právě běží s defibrilátorem za svými kolegy. Ti mezitím provádí masáž srdce muži, který v obchodě zkolaboval. „Zjistili jsme, že tep vlastně nemá, odstranili jsme všechny překážky, oblečení a začali provádět resuscitaci,“ popsal 22letý policista a zachránce Martin Božek.

„Byl proveden výboj, což pána nahodilo, a pak jsme vlastně pokračovali zpátky v resuscitaci. Byl to strašný adrenalin,“ doplnil 22letý Vladimír Kotván. Stabilizovaného muže pak záchranáři naložili do sanitky.

Policisté později na svoji tísňovou linku obdrželi telefonát, jaký slyší vždycky rádi. „Záchranka, operační, zdravím. Nic vám neposílám, jenom ať pochválíte chlapy z Prostějova,“ ozvalo se v telefonátu mezi tísňovou linkou policie a záchranky.

Za záchranu života ve středu policisté převzali zasloužené ocenění na Prostějovské radnici. „To jednání bylo naprosto rozhodné, profesionální. A dokonce jsem se dozvěděl, že jeden z policistů zachránil už podruhé lidský život,“ řekl primátor Prostějova František Jura. „Jsem na ně hrdý jako jejich velitel a můžeme mít jistotu, že pokud se příště s takovým náročným případem setkají, že ho zvládnou bravurně,“ dodal ředitel policie v Prostějově Tomáš Adam.

Osobně už trojici policistů poděkoval i muž, který od nich na Vánoce dostal ten nejcennější dar –vlastní život. „Byli jsme se za ním osobně podívat v nemocnici v Olomouci. Poděkoval nám a řekl, že až se uzdraví, že by nás rád viděl mimo nemocniční prostor. Je to výborný pocit,“ líčil 28letý Lukáš Pavelka. Policisté obdrželi medaili primátora i finanční dary.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu
Sněmovna

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

 • Aktualizováno
 • Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

  Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

  Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

  Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

  Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

  Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  reklama