CNN Prima News ocenění

ocenění

Výpis příspěvků ke štítku „ocenění“

Češi pokračují v tradici. Z hokejového šampionátu si hráči odvezou „ledové“ křišťálové medaile

Hokejisté budou na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě usilovat o medaile z křišťálového skla s kovovou obroučkou, z nichž každá váží 250 gramů. Jejich podobu odhalili v pondělí 18. března v metropoli na tiskové konferenci organizátoři šampionátu. Navazují tak na poslední šampionát v Česku před devíti lety, kdy byly medaile ve tvaru puku tvořeny kombinací galvanizovaného kovu a českého křišťálu.

Expertka: Gosling s mikrofonem zastínil vítěznou Eilishovou. Vyhlášení připomínalo devadesátky

Letos to byli opět Oscaři, jak si je pamatuju z 80. nebo 90. let, popsala ve vysílání CNN Prima NEWS zástupkyně šéfredaktora webu Expres.cz Barbora Koukalová. Zdůvodnila to tím, že největší favorit získal značnou část ocenění. Za zlatý hřeb večera označila hudební vystoupení herce Ryana Goslinga, který zazpíval píseň I'm just Ken (Jsem jen Ken) z filmu Barbie. Jeho výkon byl podle Koukalové tak dobrý, že zastínil i představení pozdější vítězky ceny za nejlepší filmovou píseň Billie Eilishovou.

Oscaři 2024: Konečné výsledky z filmové noci. Sošky mají Godzilla, Ukrajina i hvězda Iron Mana

Hotovo, slavné sošky znají své majitele. Životopisné drama Oppenheimer režiséra Christophera Nolana potvrdilo roli favorita na 96. ročníku předávání filmových cen americké Akademie filmového umění a věd, Oscarů. Na ceremonii v Los Angeles získalo celkem sedm sošek, včetně té pro nejlepší film minulého roku. Nolan si odnesl Oscara za nejlepší režii a 47letý irský herec Cillian Murphy, představitel tvůrce jaderné bomby Roberta Oppenheimera, dostal Oscara pro nejlepšího herce. Díky dokumentu 20 dnů v Mariupolu bodovala i Ukrajina.

Výhrůžky rodině, pak útěk z domova. Filmaři z Izraele se vrátila kritika postoje k Palestině

Výhrůžkám smrti čelí izraelský novinář a filmař Yuval Abraham, který na berlínském filmovém festivalu Berlinale uvedl společně s palestinským režisérem Baselem Adraem dokument No Other Land, za nějž získala dvojice ocenění. Stejně jako ve snímku i ve své řeči kritizoval přístup izraelské strany k Palestincům na Západním břehu Jordánu a vyzval k příměří. Proti části projevu se ihned ohradili němečtí a izraelští představitelé, kteří muže obvinili z antisemitských postojů, a přidal se i primátor metropole Kai Wegner.

Mluvčí roku 2023: Kralovali Václav Sochor, Aleš Cimbala a britské velvyslanectví

Oborová organizace PR Klub vyhlásila výsledky prestižní ceny Mluvčí roku 2023. Během slavnostního galavečera si trofeje odnesli vítězové tří kategorií. Nejlepším mluvčím soukromého sektoru se stal Václav Sochor, šéf korporátní komunikace společnosti Tipsport. Ocenění Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru získal Aleš Cimbala, tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze. Titul PR tým roku převzalo Britské velvyslanectví v Praze.