kapr

Výpis příspěvků ke štítku „kapr“

Štědrovečerní večeře výrazně podraží. Experti radí, jak ušetřit na bramborovém salátu

23. prosince 2022 07:47

Vánoce jsou pro Čechy obvykle svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a také se veselí u štědrovečerní večeře skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu. I tato položka ovšem letos výrazně podražila, meziročně téměř o polovinu. Ekonomové radí, jak ušetřit.

Každoroční vánoční stres: Čím obdarovat kolegy či příbuzné? Zkuste Sazka losy

9. prosince 2022 08:01

Pořizování vánočních dárků, to je každoroční zkouška nervů pro otrlé. Přesto ji pravidelně podstupuje drtivá většina z nás. Potěšit nejbližší nebývá zas takový oříšek. Ovšem co pod stromeček vybrat vzdáleným tetičkám a strýčkům, kterým chceme dát najevo, že na ně myslíme, ale přitom je nepřivést do rozpaků nevhodnými dary? A co takhle drobnost, která v sobě skrývá potěšení, napětí a možná i šanci na životní výhru? Nápadité dárky můžete pořídit díky Sazka losům, které vám nezruinují rozpočet ani kvůli nim nebudete muset trčet ve frontách. Mimochodem, losy jsou oblíbeným tipem i herečky, Dany Morávkové.

Vánoce politiků: Pekarová běhá, Babiš má svetr se sobem. A kdo začíná večeři modlitbou?

24. prosince 2021 12:28

I když kapr s bramborovým salátem nechybí téměř na žádném štědrovečerním talíři českých politiků, někteří během Vánoc dodržují i méně tradiční zvyky. Například šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na Štědrý den sportuje, její stranický kolega Matěj Ondřej Havel se zase těší na degustaci speciálů z minipivovarů. Noví ministři plánují strávit Vánoce pracovně.

KOMENTÁŘ: Na kapra nám nesahejte, žabožrouti. Potáhneme kvůli rybě z „Komerčky“ na Paříž?

22. prosince 2021 06:53

A nechcete to letos zkusit jinak? Na první pohled nevinná otázka v kampani jedné z největších tuzemských bank způsobila poprask na domácí politické scéně, který bude zřejmě mít i mezinárodní dohru. Co se stalo, ptáte se? To jen jeden peněžní ústav vlastněný francouzským kapitálem upozornil na uhlíkovou stopu vánočního kapra.