reklama
CNN Prima News Velikonoce

Velikonoce

Výpis příspěvků ke štítku „Velikonoce“

Reprodukční číslo je po měsíci nad 1. Nic se neděje, číslo je umělé, hlásí Prymula

13. dubna 2021 22:14

Reprodukční číslo se po více než měsíci dostalo na hodnotu vyšší než jedna, konkrétně k úterý má hodnotu 1,05. Takové číslo značí, že se epidemie zrychluje a nakažených přibývá rychleji. Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula však v pořadu Nový den řekl, že současné reprodukční číslo je „umělé“. Podle něj za to můžou velikonoční svátky a celkově se není třeba bát, že by se epidemie zhoršovala.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Romanem Prymulou: Jak Češi zvládli Velikonoce v lockdownu?

6. dubna 2021 00:17

Nejobávanější období posledních týdnů ve vývoji epidemie – Velikonoce – mají Češi za sebou. Platí tvrdá vládní opatření, politici navíc apelovali, aby koledníci zůstali doma a pro nadílku si došli až příští rok. Dodrželi Češi jejich výzvu? A kdy se oslavy Velikonoc ve statistikách projeví? Na to odpovídal poradce prezidenta Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Velikonoce „na vzdor Hamáčkovi“. Koledující rebelové se zaklínali výjimkou pro e-shop

5. dubna 2021 18:51

I přes žádosti ministrů a vlády, aby lidé na Velikonoce zůstali doma, vyrazily desítky členů hnutí Chcípl PES v pondělí koledovat. Žádné nařízení podle svého vyjádření neporušují, vztahuje se na ně prý výjimka pro e-shopy. Na webu nabízeli vyšupání pomlázkou za 200korunový poukaz, který se dá využít v podnicích, jež pod hnutí spadají. Za vyšupání pak požadovali speciální nadílku, a to vejce se vzkazem pro vládu.

Hamáček: Za zkažené Velikonoce se omlouvám, největší chybou bylo rozvolnit na Vánoce

5. dubna 2021 07:41

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se omluvil za svůj loňský slib. Občanům řekl, že Velikonoce v roce 2021, tedy ty nynější, si už užijí bez omezení. Předseda sociálních demokratů ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nepočítal s takto dlouhými opatřeními. Za největší chybu, kterou vláda, jejímž je členem, udělala, označil rozvolnění opatření před Vánoci.

Hádka o rouškách venku. Vláda si někdy myslí, že jsou lidé hloupí, říká Hostomský

4. dubna 2021 19:24

Má z epidemiologického hlediska smysl nosit venku roušky, pokud není nikdo v okolí? O tom se v nedělních Zprávách PLUS přeli epidemiolog Rastislav Maďar a biochemik Zdeněk Hostomský. Podle Maďara bylo nutné zavést přísná opatření také ze symbolického hlediska, aby lidé pochopili, že je situace vážná. Hostomský naopak nechápe, proč by měl nosit roušku ze symbolického důvodu. Vláda si podle něj trochu myslí, že jsou lidé hloupí.

reklama