CNN Prima News Velikonoce

Velikonoce

Výpis příspěvků ke štítku „Velikonoce“

PŘEHLEDNĚ: Zdražování vajec, mléka či mouky pokračuje. Kdy podle analytika drahota odezní?

22. ledna 2023 08:45

Kdo alespoň čas od času brouzdá mezi regály v obchodech, ten to zná – mnohé potraviny nepřestaly zdražovat ani v novém roce. Týká se to zejména základních produktů, jako jsou mléko, mouka, sýr nebo brambory. Pro běžné zákazníky se jedná o nemilou zprávu, která jen tak neskončí. Mírné zdražování totiž budeme sledovat i v první polovině letošního roku. Pro CNN Prima NEWS to řekl agrární analytik Petr Havel. Podle něj určitý pokles ceny může přijít až po velikonočních svátcích.

Závratné zdražování vajec pokračuje. Cena může vyskočit až na 7 korun za kus, varuje expert

6. ledna 2023 20:57

Češi se musí připravit na další zdražování vajec. Důvodem je ptačí chřipka, která nutí veterináře vybíjet i velké chovy. Vejce přitom zdražují neustále od začátku loňského roku. Agrární analytik Petr Havel pro CNN Prima NEWS uvedl, že lidé se budou muset připravit na zdražování i o několik korun za jedno vejce. Zdražování se navíc může zastavit až na jaře.

Krádeže v českých kostelech jsou časté. Řádí v nich mnohdy zahraniční gangy

2. prosince 2022 21:21

Jednou z vyšetřovacích verzí vraždy v kostele, při které přišel o život osmnáctiletý varhaník, stále zůstává i ta, že motivem mohlo být vlastní obohacení. Takové krádeže přitom v Česku nejsou neobvyklé. V porovnání se sousedními zeměmi patříme v počtu vykradených církevních budov mezi špičku. Ani zkušení kriminalisté ale nepamatují, že by vloupání do kostela skončilo vraždou.

Chtěl jsem si vyřídit účty se satanem, svěřil se agresor. Za útok nožem skončí ve vězení

23. listopadu 2022 15:02

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal 37letého Františka K., který podle rozsudku letos na Velikonoce v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku bodl svého známého kuchyňským nožem do krku. Za útok si agresor od soudce vysloužil trest v podobě 6,5letého pobytu ve vězení. Rozsudek však není pravomocný, muž se na místě odvolal.

Místo dárků faktury. Čekají nás nejchudší Vánoce, na Velikonoce ale bude hůř, říká ekonom

12. října 2022 07:45

Současná ekonomická a energetická krize v Česku se na Vánoce alespoň částečně dotkne milionů domácností. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Vzkázal, že se bude jednat o nejchudší, ale zároveň i nejdražší svátky v historii republiky s ohledem na očekávaný počet dárků a stoupající ceny. Na jaře podle něj bude ale ještě hůř.

Respirátory by mohly zůstat povinné i po všech rozvolněních, říká Válek. Na kterých místech?

27. dubna 2022 22:26

Termín zrušení povinnosti nosit respirátory oznámím ve druhém květnovém týdnu, řekl ve středu po jednání vlády ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Ochrana úst je i nadále vyžadována ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Poradní skupina resortu podle něj zvažuje, že by na některých místech povinné nošení zůstalo.