CNN Prima News Velikonoce

Velikonoce

Výpis příspěvků ke štítku „Velikonoce“

Volna a prázdniny školního roku 2023/24 PŘEHLEDNĚ: Kratší „Vánoce“, ale i tak si děti přilepší

Do školy se ještě nevrátili, přesto už nyní mnozí z nich odpočítávají dny a týdny do dalších prázdnin či prodloužených víkendů. Řeč je o žácích a studentech, kteří již 4. září po dvouměsíční pauze usednou znovu do školních lavic. Momentů, kdy se v pracovním týdnu vyhnou nucenému vstávání na první hodinu, ale bude celá řada. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled všech svátků a prázdnin, kdy si děti užijí volna nad rámec víkendů.

Opilí řidiči jsou jako pojízdné časované bomby. Už po pár pivech člověk nedokáže jet rovně

Velikonoční pondělí je zejména pro muže s pomlázkou vítanou příležitostí občerstvit se tvrdým alkoholem. Nejen na venkově se ale koledníci často rádi přemisťují auty. S přibývajícími promile se však exponenciálně snižuje schopnost rychlé reakce za volantem a objektivního vyhodnocení situace na silnici. Za volant přitom často sedají jedinci, kteří nejsou schopni ani chodit.

Luxusní výlet i oslavy Velikonoc. Vignerová a Kolečko odhalili první fotku po tajné svatbě

Aneta Vignerová a režisér Petr Kolečko poprvé od tajné svatby zveřejnili společnou fotografii. Novomanželský pár odjel do Belgie, kde si užíval památek a místní gastronomie v jedné z luxusních restaurací a vše dokumentoval i na sociálních sítích. Na velikonoční svátky byla slavná modelka už zpět v Čechách, kde si užívala tradice se svým synem Jiříkem.

Velikonoce u politiků: Pavel ukázal Micku, Babiš vejce. Okamura naopak řeší migranty

Kočičky, obří vejce, pletení pomlázek i boj proti mrskání. Nejen v tomto duchu se nesou velikonoční svátky u českých politiků, kteří se na sociálních sítích pochlubili fotkami či videi. Zatímco šéfka poslanců ANO Alena Schillerová odpovídá, zda preferuje termín „vyšupat“, nebo „vymrskat“, místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) upozornila na pomlázkový výprask proti vůli žen. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dal sváteční náladu stranou a opřel se do „kvazislev“ v obchodech, šéf SPD Tomio Okamura naopak řeší migraci. Pozadu nezůstal ani Andrej Babiš (ANO).

Svoboda: V zahraničí se diví, ale rušit pomlázku by bylo ubohé. Některé slečny by to zklamalo

Unikátní český zvyk, nebo zvrácené násilí proti ženám? Tradice spojená s pomlázkou a šleháním žen prováděná na Velikonoční pondělí vyvolává v české společnosti velmi různorodé reakce. Exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS připustil, že jde z mezinárodního pohledu o neobvyklý zvyk. Přesto by jej ale někdejší šéf české diplomacie rád zachoval.