CNN Prima News Velká pardubická

Velká pardubická

Výpis příspěvků ke štítku „Velká pardubická“

Pláč na pardubickém závodišti: Lidé uctili památku trenéra Jandy. Taxis ověsili květinami

Stovky lidí přišly ve středu na pardubické závodiště uctít památku MVDr. Jiřího Jandy, legendy tamního dostihového sportu a dlouholetého trenéra závodních koní. Ten zemřel loni v listopadu po těžkých zdravotních komplikacích. Do živého plotu obávaného Taxisova příkopu lidé vpletli květiny a na hořící ohniště vedle něj vložili rukou psané vzkazy zesnulému.

Mrtvý kůň na Taxisu? Překážka za neštěstí nemůže, vyhodnotili znalci. Přesto mluvili o úpravě

Smrtelný úraz koně na Taxisově příkopu a hromadný pád koní při letošní Velké pardubické nebyl způsobený parametry překážky. Shodla se na tom dvacetičlenná expertní skupina, která analyzovala 133. ročník dostihu. Při něm zahynul 8. října devítiletý ryzák Stuke a zranění utrpěl žokej Martin Liška. O jednání skupiny informoval Dostihový spolek v tiskové zprávě.

Týrání zvířat, nebo nešťastná náhoda? Ochránci se přou se zástupci dostihů o Taxisův příkop

Velký Taxisův příkop, legendární skok na Velké pardubické, při kterém letos opět zemřel jeden z koní, podle zákona představuje týrání zvířat, domnívá se Pavel Buršík, předseda spolku OBRAZ – obránci zvířat. Ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller mu na CNN Prima NEWS oponoval s tím, že pořadatelé dostihu usilují o maximální bezpečí jezdců i koní a při smrtelných úrazech se jedná o nešťastné náhody.

Váňa ke Kalouskově kritice Taxisu: Koně máme rádi jako své děti, neposíláme je lámat si vaz

Taxisův příkop, tedy nejobávanější překážka Velké pardubické, je opět ve středu pozornosti. V neděli při slavném závodě vyřadil hned sedm koní a jeden z nich za karambol zaplatil životem. Vážně se zranil i žokej Martin Liška. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek to například označil za odsouzeníhodné týrání. Na to ale reagoval osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, který řekl, že Kalousek vypouští hrůzostrašné věci a v sedle nikdy neseděl. „Máme koně rádi jako svoje děti,“ zdůraznil žokej.

Žokej popsal fatální kolizi na Taxisu: Nechápu, proč tam jeli všichni. Stuke byl výborný kůň

Zkušený žokej Marek Stromský si byl před nedělním závodem Velké pardubické vědom toho, že s dvanáctiletým koněm Starem musí být v klidu a držet se vzadu. Před jeho zraky se odehrál nešťastný incident na překážce Taxis, kde došlo k děsivé kolizi několika koní. Stuke si na Taxisu bohužel přivodil fatální zranění. Stromský celý karambol sledoval a nechápal, že všichni jeli na prostředek, řekl v rozhovoru pro iSport.cz.

Smutná kaňka Velké pardubické. Na obávaném Taxisu uhynul ryzák Stuke, žokeje Lišku oživovali

Taxisův příkop. Nejsledovanější překážka Velké pardubické opět vzbudila mnoho emocí, a to už v průběhu nedělního dostihu. Nejen, že na ní skončil závod pro osm koní z dvaceti, pro jednoho z nich šlo o skok úplně poslední. Devítiletý hnědák Stuke zde zahynul. Žokeje jiného koně, Martina Lišku podle webu iSport.cz na místě oživovali, poté ho převezli do nemocnice.

Domov pro koně: Místo, kde našli odpočinek i šampioni Velké pardubické

Vydali jsme se do Domova pro koně. Do útočiště pro staré, nemocné, nepotřebné nebo týrané. Svou rodinu zde našli bývalí dostihoví, policejní, kaskadérští nebo drezurní koně. Zachránění z jatek i od tyranů. Jako například ti z kauzy Jankov. Patricie a Pavel, provozovatelé a i jediní pracovníci azylu, dopřávají koním odpočinek jako poděkování za jejich celoživotní službu člověku.

CNN Prima NEWS zná jméno ŽENY ČESKA. Seznamte se s významnou neuroložkou Havrdovou

Unikátní anketu ŽENA ČESKA letos poprvé vyhlásila zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS společně se závodištěm Chuchle Arena Praha. Za cíl si klade ocenit osobnosti, které za sebou nechávají skutečnou a nesmazatelnou stopu, a s přispěním široké veřejnosti najít jedinečnou ŽENU ČESKA, která svým příběhem oslňuje a inspiruje českou společnost. Vítězkou prvního ročníku se stala významná neuroložka prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, CSc. Celým galavečerem provedla hosty elitní moderátorka CNN Prima NEWS Terezie Tománková a o hudební program se postaraly dámy z Eterea Trio.