CNN Prima News vězeň

vězeň

Výpis příspěvků ke štítku „vězeň“

Vlády vyjednávání s únosci komplikují, říká expert. Izrael je vůči Hamásu v nevýhodné pozici

Vyjednávání o propuštění rukojmí je zpravidla snazší, když se do něj nezapojují vlády a proces zůstává „neviditelný“, vysvětlil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a vyjednavač Adam Dolník. Současná jednání mezi Izraelem a organizací Hamás o výměně zajatců a vězňů jsou podle něj kvůli vysokému množství aktérů i dalším okolnostem velmi komplexní. Židovský stát je z hlediska historických výměn v nevýhodné pozici, dohody totiž byly co do počtu propuštěných zpravidla výhodnější pro teroristy.

Bouřlivé dění v Ekvádoru: Z cely zmizel šéf mocného gangu, v zemi platí výjimečný stav

V Ekvádoru začal platit šedesátidenní výjimečný stav. Prezident Daniel Noboa jej dekretem vyhlásil poté, co z vězeňské cely zmizel odsouzený vůdce gangu. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Adolfo Macías Villamar, známý spíše jako Fito, vede mocný gang Los Choneros, který patrně stojí za některými nepokoji ve věznicích v posledních měsících. Byl vězněn v křídle s maximální ostrahou ve městě Guayaquilu. Mimořádná opatření zahrnují pozastavení práva shromažďování a zákaz nočního vycházení.

Uprchlý kriminálník se vrátil do věznice v Hradci. 24letý muž pokračuje ve výkonu trestu

Aktualizováno

Policie odvolala pátrání po čtyřiadvacetiletém vězni, který minulý týden uprchl z nestřeženého pracoviště jedné z firem na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Muž se sám dobrovolně vrátil do věznice, uvedla na webu policie. Odpykával si devítiměsíční trest za krádeže v královéhradecké věznici v městské části Pouchov. Podle policistů není nebezpečný.

Brutální mučení, žádná lidskost. Poznejte nejhorší věznice světa, kde smrt je vysvobozením

Trest smrti, v lepším případě doživotí za mřížemi. Takové vyhlídky má nyní žena z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. Ačkoli by si nejspíš trest raději odpykala v přívětivější české věznici, vždy může být hůř. Na světě jsou mnohem brutálnější zařízení, kde je mučení a nelidské zacházení s odsouzenými na denním pořádku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jejich přehled, včetně přiblížení surových praktik nejen tamních dozorců.

Vězni si vydělají až 20 tisíc, vrazi odsouzení na doživotí radši pracují jen na cele

Vězeň jako flákající se lenoch? Obrovský mýtus. Mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že zájem o pracovní místa je mezi odsouzenými – i těmi na doživotí – obrovský. Mnozí z nich si za mřížemi dodělávají maturitu, někteří si ke svým jménům dokonce připisují vysokoškolské tituly. Život ve věznici však není takovou pohodou, jak by se mohlo laikům zdát. Dokazuje to i striktní program, jenž musí dodržovat všichni – od malých zlodějíčků po nejhorší vrahy.