reklama
CNN Prima News vězeň

vězeň

Výpis příspěvků ke štítku „vězeň“

Půl milionu za zběhlého vězně. Dostal se z KLDR a zvládl prchnout i z vězení v Číně

21. října 2021 13:48

Severokorejec Ču Sien-ťien dokázal jako jeden z mála uprchnout v roce 2013 z KLDR, o tři roky později ale skončil ve vězení v Číně. Také odtamtud se mu podařilo utéct. V pondělí využil práce vězňů na dvoře, vylezl na kůlnu a překonal elektrický plot. Policie je mu na stopě, za jeho dopadení úřady nabízejí v přepočtu půl milionu korun.

Muž bil a sexuálně zneužíval děti, od spoluvězňů dostal nakládačku. Ti teď čelí obvinění

5. října 2021 00:03

Michael George Corey si v texaské věznici odpykává trest za týrání a sexuální zneužívání dětí. Když se o případu z televizních zpráv dozvěděli jeho spoluvězni, muže, který například bil malé děti pádlem, napadli a než stačili zasáhnout dozorci i pořádně zmlátili. Pro útočníky bude mít incident zřejmě další soudní dohru.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

Vězeň z Guantánama ministrem. Tálibán ho jmenoval afghánským šéfem resortu obrany

25. srpna 2021 15:38

Islamistické hnutí Tálibán jmenovalo prozatímním ministrem obrany Afghánistánu Abdula Kajjúma Zákira, který byl v minulosti vězněn na americké základně Guantánamo na Kubě. Informovala o tom agentura Reuters. Tálibán tento měsíc obsadil téměř celý Afghánistán a v posledních dnech začal jmenovat představitele své vlády. Hnutí slíbilo, že vláda bude zahrnovat množství různých stran, zatím ale pouze pokračuje v upevňování moci, podotýkají západní média.

Policie po týdnu dopadla uprchlého vězně z Hradce. Po dalším z Ostrova stále pátrá

13. srpna 2021 12:56
Aktualizováno

Policie odvolala pátrání po uprchlém 26letém vězni, který byl odsouzen za krádež. Trest si odpykává v královéhradecké věznici Pouchov. Policie ho ve středu krátce před 23:00 vypátrala na hlavním vlakovém nádraží v Praze. Karlovarská policie stále pátrá po 35letém Karlu Rejfovi, který dopoledne utekl z věznice v Ostrově.

reklama