CNN Prima News Vídeň

Vídeň

Výpis příspěvků ke štítku „Vídeň“

Smrtelná nehoda u Běchovic: Vlak srazil člověka, provoz mezi Kolínem a Prahou stál

20. listopadu 2022 17:35
Aktualizováno

Na trati mezi pražskou Libní a Běchovicemi v neděli odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka. Vlaky mezi Kolínem a Masarykovým nádražím v Praze dvě a půl hodiny stály. Některé osobní vlaky vůbec nevyjely, dálkové a mezinárodní spoje jezdily odklonem. Spoje nabíraly zpoždění. V 18:30 České dráhy provoz obnovily, uvedl web ČD.

Adventní trhy ve Vídni 2022: Kdy se na ně vydat a jak jet, abyste tam byli nejrychleji

19. listopadu 2022 16:44

Chcete-li zažít pohádkovou vánoční atmosféru, udělejte si výlet na vánoční trhy do Vídně. V rakouském hlavním městě vás čeká překrásná výzdoba a spousta stánků s dobrotami i drobnými dárky. Z České republiky je navíc Vídeň relativně blízko, tak neváhejte a vyrazte tam načerpat vůni Vánoc. Jak se do Vídně dostanete a jaká tam platí covidová opatření? Vše najdete v našem přehledném článku.

Kontroly migrantů nekončí. I Rakousko bude na hranice se Slovenskem dohlížet dalších 15 dní

28. října 2022 16:12

Rakouská vláda prodlouží o 15 dní kontroly na hranicích se Slovenskem, které zavedla koncem září kvůli zvýšené migraci. Podle agentury APA o tom v pátek informovalo ministerstvo vnitra ve Vídni. Původní lhůta pro provádění kontrol na rakousko-slovenské hranici měla skončit právě v pátek. Česko již ve čtvrtek oznámilo, že kontroly prodlouží až do 12. prosince.

Loupežník, který patřil k nejhorším zločincům, po smrti pomáhá se vzděláním

23. října 2022 00:48

Kolikrát jste o někom řekli, že je grázl? Sebevědomým lumpům s velkou dávkou drzosti a charismatu se tak neříká pro nic za nic. Dostali jméno po Johannu Georgu Graselovi. Než tento jihočeský loupežník skončil na šibenici, vraždil a kradl na pomezí Moravy, jižních Čech a Dolních Rakous. My se vydáme po jeho stopách do jihočeských Slavonic.

Bydlel zde jizerskohorský Faust. Odhalte tajemství, jež skrývá Kittelův dům v Krásné

14. září 2022 23:15

Říkali mu jizerskohorský doktor Faust. S pomocí kouzelného pláště prý létal až do Vídně a od ďábla měl mít čarovné byliny. Po věhlasném doktoru Janu Antonínu Eleazaru Kittelovi ovšem nezbyly jen pověsti, ale i jeho výjimečný roubený dům v Krásné na Jablonecku. Někdejší horské sanatorium se díky usilovnému snažení místních nadšenců podařilo zachránit a zrekonstruovat a vy se teď s námi můžete vydat na prohlídku.

V rakouských Alpách se vážně zranili dva Češi. Po dalším turistovi pátrají záchranáři

8. srpna 2022 16:10

Dva čeští turisté se v neděli zranili při výstupu na alpský vrchol Hinterer Brochkogel v rakouském Tyrolsku. Informovala o tom v pondělí agentura APA. Při cestě horolezci zřejmě uklouzli a spadli pět metrů do pukliny. Rakouské úřady stále pátrají po českém turistovi, který je v Rakousku nezvěstný od minulého týdne, uvedlo české velvyslanectví ve Vídni.

Dálnice do Vídně je stále v nedohlednu. Stát netuší, jak překročí nádrž Nové Mlýny

6. srpna 2022 23:08

Spojení s hlavním městem Rakouska je po dlouhé dekády nedostatečné. Dálnice D52 z Brna končí od roku 1996 u jihomoravských Pohořelic a poté musí řidiči po silnici první třídy přejet novomlýnské nádrže a následně se prodrat přes Mikulov. Oproti tomu Rakušané mají dálniční spojení z Vídně hotové takřka až k českým hranicím. Ministerstvo dopravy doposud netuší, kdy bude česká část čtyřproudové komunikace hotová a jakým způsobem budou překonány Nové Mlýny.