CNN Prima News Vídeň

Vídeň

Výpis příspěvků ke štítku „Vídeň“

V Rakousku a Německu se protestovalo proti krajní pravici. Do ulic vyšly desítky tisíc lidí

V Německu a Rakousku vyšly v neděli do ulic proti krajní pravici desítky tisíc lidí. Podle organizátorů se 50 tisíc lidí sešlo v Hamburku a dalších 20 tisíc v Drážďanech. Podstatně menší demonstrace se konaly ve Vídni, Salcburku či Linci, píší agentury DPA a APA. Protesty jsou namířeny proti nacionalistickým organizacím i proti stranám odmítajícím migraci, což je Alternativa pro Německo (AfD) a Svobodní v Rakousku (FPÖ).

Rakouský exkancléř Kurz dostal podmínečné vězení. Dopustil se křivé výpovědi, uvedl soud

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se dopustil křivé výpovědi, když v parlamentním vyšetřovacím výboru snižoval svou roli při jmenování šéfa významné státní investiční společnosti ÖBAG. V pátek o tom rozhodl soud ve Vídni, který někdejšímu lidoveckému politikovi udělil podmíněný trest osmi měsíců vězení, píší rakouská média. Kurz vinu před soudem odmítal.

Nejkouzelnější adventní trhy v Evropě 2023: Kde nasát tu pravou vánoční atmosféru?

Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Vídni, nebo Londýně? To můžete zjistit sami, když se vydáte na některý z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. Připravili jsme pro vás seznam těch, které stojí za to navštívit a načerpat tam sváteční atmosféru. V článku najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Mohl změnit zemi, míní Czernin o Schwarzenbergovi. Kinský ocenil prvorepublikovou češtinu

Kdyby se Karel Schwarzenberg stal prezidentem, celé Česko by bylo jiné. Myslí si to místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vrátil do dětství, kdy bývalému ministru zahraničí říkával strýčku a vedl s ním dlouhé rozhovory. Na pouto se Schwarzenbergem zavzpomínal také František Kinský. Prozradil, že se mu na jeho příbuzném líbila prvorepublikové čeština, která podle něj byla brilantní.

Schwarzenberga mi bylo líto, i když se mu tleskalo, uznal Svoboda. Ocenil jeho vlastenectví

Karel Schwarzenberg byl člověkem, který spojoval dvě hodnoty: patřil k jednomu z nejstarších rodů a byl vlastenec. Tak na zesnulého knížete vzpomínal ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Zdůraznil, že po roce 1990 nekultivoval pouze českou politickou scénu, ale i samotné státní činitele – nechal jim ušít obleky. Při posledním shledání se Schwarzenbergem mu ho však bylo trochu líto.

Po krkavcovitých a papoušcích se našel další ptačí génius: Čimango falklandský

Když je řeč o nejinteligentnějších zástupcích ptačí říše, pozornost se dlouhodobě upírá především na papoušky a vrány. Výsledky nedávného experimentu však naznačují, že některé další druhy jsou v tomto směru podceňovány. Jako slibní kandidáti se ukázali čimangové falklandští, ptáci z čeledi sokolovití žijící na Falklandských ostrovech, píše deník The New York Times.

Žena si od slovenské kosmetičky nechala aplikovat injekci do rtů. Po pár dnech zemřela

Osmadvacetiletá Rakušanka Mira zemřela poté, co si od slovenské kosmetičky nechala ve Vídni aplikovat injekci do rtů. Před úmrtím si žena stěžovala na silné bolesti hlavy, a proto postupně navštívila dvě nemocnice. Z nich jí ale poslali domů jen s léky proti bolesti a na posílení imunity. Nakonec druhá z nich Miru hospitalizovala, ta ale za dva dny zemřela. Právní zástupce viní lékaře z pochybení, ti ale tvrdí, že žena utrpěla „extrémně vzácnou autoimunologickou reakci“.

Adventní trhy ve Vídni 2023: Prastaré tradice, vánoční vesnička a další užitečné tipy

Vídeň patří mezi nejkrásnější města Evropy. Má za sebou bohatou historii a za jejími památkami se ročně vydávají miliony turistů. Zhruba od poloviny listopadu až do vánočních svátků se Vídeň rozzáří tisíci světýlek a celým městem se line vůně cukroví, skořice a svařeného vína. Hlavní město Rakouska má v adventním čase (a nejen tehdy) rozhodně co nabídnout. Kam se vydat na vánoční trhy?