reklama

Z Karlova mostu až do Bratislavy. Red Bull se chlubí spotem pro svou formuli

Kontroverzní dubnový přejezd formule po Karlově mostě je nyní k vidění v reklamním spotu firmy Red Bull. Pilot závodního vozidla v něm obráží nejen významná místa v Praze, ale také vinice na Moravě. Reklamní video, které firma na energetické nápoje zveřejnila v úterý, končí u Bratislavského hradu.

reklama

Red Bull v posledních měsících natáčel na několika místech v České republice a na Slovensku, výsledkem je sedmiminutové reklamní video. Kromě Karlova mostu, kde překvapila nejednoho kolemjdoucího, se formule ve videu objevuje také u Pražského hradu. V dalších záběrech krouží kolem sochy Franze Kafky poblíž Národní třídy.

Následně se děj přesouvá na Moravu, kde závodní vůz jede vinicemi a míjí lidi v tradičních moravských krojích. Na Slovensku se pak formule objevuje mimo jiné v bratislavských ulicích, přejíždí přes Starý most přes Dunaj a nakonec zastaví u Bratislavského hradu. Dle popisku na Youtube měl formuli řídit legendární pilot David Coulthard, byť se ve videu objeví až na konci.

Pro mnohé ale bude vrcholem videa kaskadérský kousek akrobatického letadla, které řídí vítěz série mezinárodních závodů Red Bull Air Race Martin Šonka. Letoun se k formuli připojí pod Tatrami a  vznáší se těsně nad kokpitem závodního vozidla. Ve videu se mihnou i biatlonistka Markéta Davidová či slovenský rapper Rytmus.

Formule se na Karlově mostě objevila 21. dubna a její přítomnost vzbudila na jedné straně obdiv a na druhé nesouhlas části veřejnosti. Pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha sobě) tehdy webu iDNES.cz řekla, že magistrát s průjezdem nesouhlasil, ale že se firma Red Bull zřejmě dohodla s vedením městské části Praha 1, kde se most nachází.

Radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) pak sdělil, že natáčení odsouhlasil poté, co mu dala zelenou Praha 1 i památkový ústav. Ze žádosti firmy podle něj ale nebylo patrné, že se chystá na mostě průjezd formule, a Red Bull rovněž uváděl, že bude natáčet film, a nikoliv reklamní spot. Dodal, že pokud by pravý účel vedení magistrátu vědělo předem, akci by nepovolilo.

Spot z České republiky a Slovenska je součástí série firmy Red Bull, která k propagaci svého týmu formule 1 natáčí videa z různých zemí. Závodní vozy při nich projíždí místní přírodou či kolem nejznámějších historických památek. Předchozí reklamní videa společnost natáčela například v Indii, Argentině, USA, Švýcarsku či Dánsku.

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama