reklama

Z Karlova mostu až do Bratislavy. Red Bull se chlubí spotem pro svou formuli

Kontroverzní dubnový přejezd formule po Karlově mostě je nyní k vidění v reklamním spotu firmy Red Bull. Pilot závodního vozidla v něm obráží nejen významná místa v Praze, ale také vinice na Moravě. Reklamní video, které firma na energetické nápoje zveřejnila v úterý, končí u Bratislavského hradu.

reklama

Red Bull v posledních měsících natáčel na několika místech v České republice a na Slovensku, výsledkem je sedmiminutové reklamní video. Kromě Karlova mostu, kde překvapila nejednoho kolemjdoucího, se formule ve videu objevuje také u Pražského hradu. V dalších záběrech krouží kolem sochy Franze Kafky poblíž Národní třídy.

Následně se děj přesouvá na Moravu, kde závodní vůz jede vinicemi a míjí lidi v tradičních moravských krojích. Na Slovensku se pak formule objevuje mimo jiné v bratislavských ulicích, přejíždí přes Starý most přes Dunaj a nakonec zastaví u Bratislavského hradu. Dle popisku na Youtube měl formuli řídit legendární pilot David Coulthard, byť se ve videu objeví až na konci.

Pro mnohé ale bude vrcholem videa kaskadérský kousek akrobatického letadla, které řídí vítěz série mezinárodních závodů Red Bull Air Race Martin Šonka. Letoun se k formuli připojí pod Tatrami a  vznáší se těsně nad kokpitem závodního vozidla. Ve videu se mihnou i biatlonistka Markéta Davidová či slovenský rapper Rytmus.

Formule se na Karlově mostě objevila 21. dubna a její přítomnost vzbudila na jedné straně obdiv a na druhé nesouhlas části veřejnosti. Pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha sobě) tehdy webu iDNES.cz řekla, že magistrát s průjezdem nesouhlasil, ale že se firma Red Bull zřejmě dohodla s vedením městské části Praha 1, kde se most nachází.

Radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) pak sdělil, že natáčení odsouhlasil poté, co mu dala zelenou Praha 1 i památkový ústav. Ze žádosti firmy podle něj ale nebylo patrné, že se chystá na mostě průjezd formule, a Red Bull rovněž uváděl, že bude natáčet film, a nikoliv reklamní spot. Dodal, že pokud by pravý účel vedení magistrátu vědělo předem, akci by nepovolilo.

Spot z České republiky a Slovenska je součástí série firmy Red Bull, která k propagaci svého týmu formule 1 natáčí videa z různých zemí. Závodní vozy při nich projíždí místní přírodou či kolem nejznámějších historických památek. Předchozí reklamní videa společnost natáčela například v Indii, Argentině, USA, Švýcarsku či Dánsku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama