CNN Prima News videokonference

videokonference

Výpis příspěvků ke štítku „videokonference“

Vláda jednala o zpřísňování opatření. O případných omezeních se dozvíme ve středu

Vláda v pondělí jednala o aktuální koronavirové situaci. Největším otazníkem bylo, jestli se zpřísní opatření a Česko přejde do pátého stupně. Rizikový index protiepidemického systému PES se na nejvyšším stupni drží už čtvrtý den. Kromě vývoje pandemie se členové vlády znovu zabývali zvýšením přídavků na děti. Kabinet novelu už několikrát odložil kvůli rozporům mezi ministerstvy práce a financí.

Lídři EU budou ve čtvrtek jednat o dalších společných postupech v boji proti pandemii

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou ve čtvrtek jednat o možnostech lepší spolupráce v boji proti šířící se koronavirové nákaze . Během večerní videokonference mají hovořit například o celounijním používání rychlotestů, o vzájemném uznávání jejich výsledků či o způsobu budoucí distribuce vakcín. Debata se bude točit i kolem další vzájemné pomoci mezi státy, z níž v těchto dnech těží Česko.

Argentinský poslanec rezignoval, líbal ženě prsa v on-line přenosu

V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který políbil na prsa svou partnerku doma na gauči. Stalo se to ale během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii COVID-19 konalo prostřednictví videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu s tím, že posléze projedná trest za tento incident. Juan Emilio Ameri ale sám mandát složil.