reklama
CNN Prima News videokonference

videokonference

Výpis příspěvků ke štítku „videokonference“

Soupeření USA a Číny nesmí přerůst v konflikt, řekl Biden Si Ťin-pchingovi

16. listopadu 2021 07:45

Soupeření mezi Spojenými státy a Čínou nesmí přerůst v otevřený konflikt, řekl americký prezident Joe Biden svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi na úvod napjatě očekávaného virtuálního setkání. Čínský vůdce uvedl, že obě země by měly kvůli řadě výzev zintenzivnit vzájemnou komunikaci i spolupráci, informovaly agentury.

Soumrak kapitalismu. Mocní politici žádají restart světa po covidové pandemii

6. března 2021 06:47

Vznik nového „popandemického“ systému a „velký restart“. To jsou hlavní cíle letošní konference Davos 2021, na které tradičně vystupují nejmocnější politici a byznysmeni, kteří v pozadí nastavují směr, jakým se bude ubírat svět. Mezi výzvy budoucích let, které řečníci Davosu jmenují, patří například zelená politika a změna ekonomického modelu.

Vláda jednala o zpřísňování opatření. O případných omezeních se dozvíme ve středu

21. prosince 2020 11:40

Vláda v pondělí jednala o aktuální koronavirové situaci. Největším otazníkem bylo, jestli se zpřísní opatření a Česko přejde do pátého stupně. Rizikový index protiepidemického systému PES se na nejvyšším stupni drží už čtvrtý den. Kromě vývoje pandemie se členové vlády znovu zabývali zvýšením přídavků na děti. Kabinet novelu už několikrát odložil kvůli rozporům mezi ministerstvy práce a financí.

Lídři EU budou ve čtvrtek jednat o dalších společných postupech v boji proti pandemii

29. října 2020 06:32

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou ve čtvrtek jednat o možnostech lepší spolupráce v boji proti šířící se koronavirové nákaze . Během večerní videokonference mají hovořit například o celounijním používání rychlotestů, o vzájemném uznávání jejich výsledků či o způsobu budoucí distribuce vakcín. Debata se bude točit i kolem další vzájemné pomoci mezi státy, z níž v těchto dnech těží Česko.

Paraguayský poslanec se nahý zúčastnil on-line zasedání parlamentu. Zapomněl na kameru

2. října 2020 11:17

Paraguayský poslanec Ricardo González si uřízl ostudu před celým národem, když se nahý účastnil zasedání parlamentu. To se kvůli pandemii COVID-19 konalo prostřednictvím videokonference. Poslanec byl doma. zapomněl ale, že má na počítači zapnutou kameru, informoval argentinský server Infobae. Právě Argentina zažila podobný incident minulý týden.

Argentinský poslanec rezignoval, líbal ženě prsa v on-line přenosu

25. září 2020 23:59

V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který políbil na prsa svou partnerku doma na gauči. Stalo se to ale během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii COVID-19 konalo prostřednictví videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu s tím, že posléze projedná trest za tento incident. Juan Emilio Ameri ale sám mandát složil.

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala

23. září 2020 09:11
Aktualizováno

Vláda bude v pátek znovu projednávat pravidla kurzarbeitu. Koaliční strany se dnes dohodly na jeho podobě. Zkrácenou práci s částí výdělku od státu by mohl povolit jedině kabinet při vážném ohrožení ekonomiky. Lidé by za neodpracované hodiny dostávali 70 procent čistého, nejvýš ale celostátní průměrnou mzdu. Firma by za tu dobu hradila sociální odvody ze 70 procent hrubého výdělku, zdravotní pojištění by se platilo z celé běžné mzdy. Na webu to uvedlo ministerstvo financí. Kabinet by měl v pátek jednat i o ošetřovném.

Danuše Nerudová, Tomáš Petříček či Jiří Bartoška promluví na konferenci Anti-Panic

8. června 2020 11:38

Jak moc zkomplikovalo uzavření hranic či omezení mezinárodního obchodu život v Česku? Přežije v Evropě svoboda pohybu a podnikání? Jak v průběhu koronavirové pandemie obstála česká média? Na tyto a další otázky se bude snažit odpovědět sedm řečníků v rámci on-line konference platformy Anti-Panic, která se koná v úterý 9. června od 14 hodin.

reklama