reklama

Darovat víno se dá i stylově! Pusťte se do výroby netradičního obalu

Omrzely se vám dárkové tašky a krabičky? Pak vás tento návod zaručeně uchvátí. Víno totiž budete moct darovat ve stylové dřevěné bedýnce, která pojme i skleničky, je přenosná a bude sloužit i jako dekorace.

reklama

Na výrobu si připravte:

  • dřevěnou bednu
  • prkno
  • úchytku
  • spojovací materiál – vruty

Nejprve je potřeba si prkno i dřevěnou bedýnku očistit. Použijte brusku a všechny plochy i hrany důkladně vyhlaďte.

Vnitřní prostor bedny si pečlivě rozměřte, aby tam lahve byly pravidelně rozmístěné.

Z prkna si nařežte hranolky. Očistěte je brusnou houbičkou. Budou tvořit přepážky mezi jednotlivými lahvemi. Pak budete potřebovat ještě prkénko na délku přední strany bedny. To zajistí, aby lahve nevyklouzly ven.

Další prkno, které se musí vejít délkou do bedýnky, bude tvořit věšák na skleničky. Nejprve si do něj vyvrtejte kulaté otvory blíže k jedné straně prkna. Pak pomocí pilky vyřízněte ještě drážky – do těch se musí vejít noha od sklenic. Všechny hrany pak začistěte brusnou houbičkou.

Teď je třeba všechny dílky přivrtat k bedně. Otvory si nejprve předvrtejte. Vyhnete se pak tomu, že by vám mohla bedna prasknout.

K bokům prkna s otvory na sklenice připevněte ještě dvě prkýnka tak, aby se dalo zavěsit na horní část bedny. A opět připevněte vruty.

Na horní hranu přišroubujte madlo. Umístěte ho hezky doprostřed. Pak už jen zavěste sklenice, vložte lahve s vínem a vystelte dřevitou vlnou, aby držely na svém místě a necinkaly. A můžete vyrazit se stylovým dárkem.

Tagy:
DIY bedna na víno výroba bedýnky

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama