reklama

víno

Výpis příspěvků ke štítku „víno“

Další smutná zpráva. Známý vinař nepřežil řádění tornáda, vinice jsou jak po zásahu bomby

Řádění čtvrtečního tornáda na jižní Moravě odnesli také vinaři. Na vinicích místy jen trčí pahýly révových keřů, jsou zničené i sklepy s vybavením. Úroda je po bouři a krupobití poškozená na stovkách dalších hektarů v širším okolí. „Jeden významný vinař zemřel, další utrpěli zranění,“ uvedl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray.

Ženy pijí tajně. Doma si klidně dají i dvě flašky, říká abstinující alkoholička

Téměř čtyři roky se abstinující alkoholička Michaela Duffková pití nedotkla. O svých zkušenostech s léčbou a abstinencí píše blog, na jehož základě vydala již dvě knihy: Zápisník alkoholičky a Zápisník abstinentky. Za první dílo obdržela ocenění Magnesia Litera, letos v květnu pak otevřela vlastní centrum pro léčbu Alkos. „Pití u žen je specifické, pijí skrytě, to byl i můj případ,“ uvedla v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Vinařství je práce, zábava i smysl života, říká majitel vinařství Vinné sklepy Kutná Hora

Téma: Komerční sdělení

Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Argentina, Rakousko nebo Česká republika. Všechny tyto země spojuje bílá, červená a růžová tekutina, kterou pijí lidé po celém světě a někteří jí dokonce zasvětili celý svůj život. Správně, řeč je o víně a i malá středoevropská země, jako je Česká republika, může měřit síly s nejvýznamnějšími producenty vín na světě.

Harryho a Meghan láká nový byznys. Nepřekvapilo by mě to, dělá to každý, říká sousedka

Harry a Meghan se mohou stát dalšími celebritami, které se vrhnou do pěstování a výroby vlastního vína. Alespoň jejich sousedé v kalifornské Santa Barbaře je vyzývají, aby vytvořili značku ve stylu „Brangelina“ (odkaz na značku vína, s nímž přišel tehdejší herecký pár Brad Pitt a Angelina Jolie). Sama Meghan má navíc k vínu kladný vztah. Informoval o tom web Daily Mail.

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

reklama