reklama

víno

Výpis příspěvků ke štítku „víno“

Akce „Suchej únor“ připraví prodejce alkoholu o 730 milionů korun, odhaduje ekonom

24. ledna 2022 12:54

Celý měsíc nepít žádný alkohol. Stovky tisíc Čechů si v rámci akce „Suchej únor“ dají na čtyři týdny pauzu od konzumace alkoholu. Stále populárnější výzva představuje rok od roku větší problém pro prodejce alkoholu, ať už se jedná o hospody či hypermarkety. Celkově obchodníci podle ekonoma Lukáše Kovandy letos přijdou na tržbách za alkohol o 730 milionů korun. Tratit bude kvůli spotřební dani i stát.

Překvapivá studie čínských vědců: Jak víno a pivo ovlivňují šanci na nákazu covidem?

24. ledna 2022 10:22

Lidé, kteří vypijí více než pět sklenic červeného vína týdně, mají výrazně menší šanci, že se nakazí koronavirem. Tvrdí to studie čínské nemocnice Shenzhen Kangning, která analyzovala data z rozsáhlé biomedicínské databáze UK Biobank. Výsledky studie ovšem nejsou lichotivé pro pivaře. U nich se riziko nákazy naopak zvyšuje.

Luxusní večeře s možností nakazit se koronavirem. Italové se snaží vyhnout očkování

13. ledna 2022 15:07

Italským policistům se podařilo proniknout na takzvaný „covidový večírek“. Účastníci takových akcí se chtějí infikovat koronavirem od jiných nakažených hostů. V Itálii totiž platí poměrně přísná epidemická opatření, která míří především na neočkovanou část populace. Někteří lidé se proto snaží vakcinaci vyhnout a nakazit se covidem, aby získali doklad o prodělání nemoci.

Osudová krabice od vína. Rathova kauza měla zlikvidovat nadějného politika, říká Paroubek

10. ledna 2022 21:25

Bývalý ministr zdravotnictví, hejtman a odsouzený korupčník David Rath by se už tento týden mohl dostat na svobodu. V úterý bude o jeho podmínečném propuštění rozhodovat Krajský soud v Brně. Připomeňte si, jak a za co se Rath dostal za mříže. A co na kauzu říká tehdejší premiér Jiří Paroubek (ČSSD) a jak se na Rathův případný návrat těší obyvatelé obce, odkud odsouzený pochází?

Mladé, svěží a s osobitým charakterem. Čím se svatomartinské víno liší od ostatních?

12. listopadu 2021 21:34

Svatomartinské víno se poprvé ochutnává na svatého Martina. Nejen vinaři, ale i milovníci svatomartinského vína na něj netrpělivě čekají. S první sklenkou se totiž ukáže, zda se ročník 2021 vydařil a jestli je opravdu důvod k oslavám. Na jednu takovou slávu ve vinařství Kutná Hora zavítala také reportérka CNN Prima NEWS Karolína Oehmova.

Proč pít BIO vína a jaké jsou jejich výhody?

5. září 2021 12:18

Vinařství VINO Cibulka sází na přírodu. A právě víra v krajinu a zdravý životní styl je vedla k tomu, aby se jako jedni z prvních vinařů u nás začali věnovat bio pěstování révy vinné a výrobě bio vína. V roce 2005 proto založili své rodinné vinařství.

Úžasné výhledy, kultura i loďobus. Salzburg potěší skutečné gurmány, užíval si tam i Mozart

22. srpna 2021 13:03

Asi to taky znáte. Šinete si to k moři do Itálie nebo Chorvatska či na lyže do Alp. Minutí sjezdu na Salzburg obvykle doprovází pocit, že kus dlouhé cesty je za vámi. Co se ale takhle podívat do rodiště Mozarta? No, možná někdy příště. Pro mě to „příště“ nastalo právě letos a musím uznat, že to rozhodně nebyl špatný nápad. Ba naopak. Tak se pojďme podívat, co všechno Salzburg nabízí a jak tu efektivně strávit drahocenný čas.

reklama