víno

Výpis příspěvků ke štítku „víno“

Vinaři chtějí otevřít diskuzi ke zdanění tichého vína. Požadují i návrat Babišovy EET

Čeští vinaři volají po celoevropské diskuzi kvůli nejisté budoucnosti svého podnikání. Svaz vinařů proto posílá otevřený dopis Evropské komisi, Evropské unii i premiérovi Petru Fialovi (ODS). Podle nich hrozí v dalších letech celá řada problémů, které mohou ohrozit celý sektor. Řešením by podle nich bylo zavedení jednotných pravidel u spotřební daně, úprava české legislativy nebo návrat elektronické evidence tržeb.

PŘEHLEDNĚ: Vyplatí se suché měsíce bez alkoholu? Experti líčí benefity a radí, jak vytrvat

Má vůbec smysl zříci se na měsíc dobrovolně alkoholu? Otázku, kterou si pokládají zejména skeptici ohledně výzev jako je Suchej únor nebo Suchý leden, umí experti zodpovědět. Ačkoliv se může zdát, že je 28 (případně 31) dní krátká doba, mohou lidé na svém těle i psychice po uplynutí této doby pozorovat výrazné změny. Rozhodnutím zúčastnit se alkoholického půstu navíc Češi uleví svým peněženkám, na druhé straně však „ublíží“ státu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího, co byste o výzvách měli vědět, včetně rad a tipů, jak ve svém předsevzetí vydržet.

Skomírající lidovci si vypálili rybník. Nejdůležitější téma si sami pouští, nechápe politolog

Lidovci v předvolebních průzkumech propastně ztrácejí a navíc nedokáží prodávat své úspěchy. Myslí si to politolog Jan Kubáček, podle kterého se od KDU-ČSL voliči odvrací. Důvodem je, že jejich dosavadní kroky nereprezentují jejich dosavadní politiku umírněné strany. Lidovci navíc vládu podkopávají různými snahami jako zamítnutí zdanění tichého vína nebo zaváděním nových dotací, i když je kabinet Petra Fialy (ODS) sliboval naopak rušit.

Pivo i lihoviny zdraží, víno ne. Ekonom proto kritizuje vládu, nebál se ani ostřejšího slova

V novém roce si zřejmě připlatíme nejen za potraviny, ale i za alkohol. Hospody už se totiž připravují na zvýšení DPH u točeného piva o 11 procent. To začne platit od 1. ledna. Stejně tak i zvýšení spotřební daně o desetinu u lihovin. Spotřební dani se ale zatím vyhýbají tichá vína. „Vláda je úplně pitomá, dotuje dovoz,“ řekl pro CNN Prima NEWS zemědělský ekonom Tomáš Maier.

Soutěžíme o poukaz na víno podle vlastního výběru z Velkých Pavlovic, kde sídlí společnost Vinium

Jedno z největších vinařství u nás, Vinium ve Velkých Pavlovicích, zpracuje ročně zhruba 2,5 milionu kilogramů hroznů, ze kterých pak vyrobí asi šest milionů litrů vína. A podělit se o něj chce i s diváky pořadu Prima Česko. Soutěžíme o 5 poukazů v hodnotě tisíc korun, šanci má každý, kdo správně zodpoví naší soutěžní otázku. Jdeme na to!

Pomalá železniční pevnost dynastie Kimů. Vlak diktátorů nabízí ochranu i luxus

Starý zelený vlak s až dvaceti vagóny, který kvůli jeho pancéřování jen tak něco nezastaví. Řeč je o železniční soupravě, kterou podle všeho už desítky let využívá diktátorská dynastie Kimů ze Severní Koreje. Tímto vlakem právě nyní přicestoval současný vládce KLDR Kim Čong-un do Ruska. Oblíbený dopravní prostředek Kimů nabízí nejen ochranu, ale údajně i mimořádný luxus.

Přes 44 tisíc návštěvníků si vychutnalo paprsky malebného Mikulova

Šestasedmdesátý ročník tradičního Pálavského vinobraní je u konce. Třídenní akci plnou slunečních paprsků si dohromady nenechalo ujít na 44 tisíc návštěvníků, kteří navštívili bohatý program na náměstí, mikulovském zámku, ve vinařském městečku, na Kozím hrádku i amfiteátru. Hlavní dominantou celého víkendu bylo místní „tekuté zlato“ – víno.