CNN Prima News vinohradská nemocnice

vinohradská nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „vinohradská nemocnice“

Od pondělí budeme opět moci navštěvovat příbuzné v nemocnicích

Další vlna rozvolňování krizových opatření čeká Česko už v pondělí. Po dvou měsících budeme mimo jiné opět moci navštěvovat své příbuzné či blízké i ve vnitřních prostorách nemocnic. Bude však nadále nutné dodržovat přísné hygienické podmínky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o opatření i rizicích návštěv hovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Miliardy korun na oddlužení českých nemocnic

Šest nemocnic – konkrétně pražské Všeobecná fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Nemocnice Na Bulovce, Thomayerova nemocnice, brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny a Fakultní nemocnice Brno, mají dostat jednorázový příspěvek 7,7 miliardy korun na oddlužení. Návrh od ministerstva zdravotnictví, který reaguje na kritickou ekonomickou situaci nemocnic, musí schválit vláda.

Úspěch vinohradského kardiocentra: Má nejnižší úmrtnost na kardiochirurgické výkony a nově i jedinečný přístroj

Úmrtnost na akutní infarkt myokardu po přijetí do nemocnice díky pokrokům v současné medicíně v posledních pětadvaceti letech výrazně poklesla ze zhruba dvaceti procent na dnešních pět až šest procent. Úmrtnost na kardiochirurgické výkony se v Česku pohybuje kolem dvou, někdy dvou a půl procent, v ČR je však pracoviště, které má úmrtnost jen jedno procento. Jde o kardiocentrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. To nyní navíc zakoupilo přístroj, který kombinuje v?