reklama

Od pondělí budeme opět moci navštěvovat příbuzné v nemocnicích

Další vlna rozvolňování krizových opatření čeká Česko už v pondělí. Po dvou měsících budeme mimo jiné opět moci navštěvovat své příbuzné či blízké i ve vnitřních prostorách nemocnic. Bude však nadále nutné dodržovat přísné hygienické podmínky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o opatření i rizicích návštěv hovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

reklama

„Stále ještě dolaďujeme podmínky, za kterých budou návštěvy probíhat. Některá pravidla jsou relativně složitá. Mohu ale ubezpečit všechny, kteří mají pohyblivé příbuzné nebo známé, že mohou jít k nám do parku,“ sdělil Arenberger. Parky se nachází u všech pavilonů nemocnice a bude je možné využívat od pondělního odpoledne.

Podle Arenbergera je ale třeba ještě doladit situaci pacientů, kteří nejsou na samostatných pokojích a nemohou využít možnost venkovních procházek. „V těchto situacích musíme zvažovat, za jakých podmínek jim návštěvy umožníme. V našich pavilonech nemáme návštěvní místnosti, takže toto opatření musíme pořádně připravit. Největší problém máme s paravány, které mají oddělovat jednotlivé pacienty a jejich návštěvy od sebe,“ uvedl Arenberger.

Lidé by měli návštěvy zvažovat

Opatření, která měla zabránit šíření nemoci COVID-19, se ale podle ředitele Fakulní nemocnice Královské Vinohrady nevztahovala třeba na těžce nemocné nebo dětské pacienty. „Návštěvy tam probíhaly po celou dobu bez omezení. Příbuzní mohou tyto pacienty navštěvovat průběžně. Samozřejmě po dohodě s ošetřujícím personálem,“ řekl Arenberger.

K tématu

Podle ředitele by lidé měli vždy zhodnotit, jak akutní a nutná návštěva nemocných je. „Každý si musí uvědomit, že pro svého příbuzného nebo jeho okolí je určitým rizikem. Nesnažil bych se využívat možnosti návštěv ve chvíli, kdy se necítím dobře. Na druhou stranu víme, že infekce může být i bezpříznaková,“ uvedl Arenberger. Návštěvy by se podle něj měly co nejméně rozšiřovat a lidé by měli využívat i dalších možností komunikace se svými blízkými.

Plán návštěv připravuje nemocnice podle Arenbergera už od minulého týdne. „Pracujeme na nich od okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že pro naše pacienty začne tato možnost,“ oznámil Arenberger. V pondělí 25. května nemocnice na sociálních sítích vydá podrobný popis, jak budou návštěvy probíhat, a jaká hygienická opatření budou muset zájemci dodržovat.

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Rozřezal a snědl vlastní matku. Dělala mi ze života peklo, hájí se španělský kanibal
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama