reklama

Od pondělí budeme opět moci navštěvovat příbuzné v nemocnicích

Další vlna rozvolňování krizových opatření čeká Česko už v pondělí. Po dvou měsících budeme mimo jiné opět moci navštěvovat své příbuzné či blízké i ve vnitřních prostorách nemocnic. Bude však nadále nutné dodržovat přísné hygienické podmínky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o opatření i rizicích návštěv hovořil ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

reklama

„Stále ještě dolaďujeme podmínky, za kterých budou návštěvy probíhat. Některá pravidla jsou relativně složitá. Mohu ale ubezpečit všechny, kteří mají pohyblivé příbuzné nebo známé, že mohou jít k nám do parku,“ sdělil Arenberger. Parky se nachází u všech pavilonů nemocnice a bude je možné využívat od pondělního odpoledne.

Podle Arenbergera je ale třeba ještě doladit situaci pacientů, kteří nejsou na samostatných pokojích a nemohou využít možnost venkovních procházek. „V těchto situacích musíme zvažovat, za jakých podmínek jim návštěvy umožníme. V našich pavilonech nemáme návštěvní místnosti, takže toto opatření musíme pořádně připravit. Největší problém máme s paravány, které mají oddělovat jednotlivé pacienty a jejich návštěvy od sebe,“ uvedl Arenberger.

Lidé by měli návštěvy zvažovat

Opatření, která měla zabránit šíření nemoci COVID-19, se ale podle ředitele Fakulní nemocnice Královské Vinohrady nevztahovala třeba na těžce nemocné nebo dětské pacienty. „Návštěvy tam probíhaly po celou dobu bez omezení. Příbuzní mohou tyto pacienty navštěvovat průběžně. Samozřejmě po dohodě s ošetřujícím personálem,“ řekl Arenberger.

K tématu

Podle ředitele by lidé měli vždy zhodnotit, jak akutní a nutná návštěva nemocných je. „Každý si musí uvědomit, že pro svého příbuzného nebo jeho okolí je určitým rizikem. Nesnažil bych se využívat možnosti návštěv ve chvíli, kdy se necítím dobře. Na druhou stranu víme, že infekce může být i bezpříznaková,“ uvedl Arenberger. Návštěvy by se podle něj měly co nejméně rozšiřovat a lidé by měli využívat i dalších možností komunikace se svými blízkými.

Plán návštěv připravuje nemocnice podle Arenbergera už od minulého týdne. „Pracujeme na nich od okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že pro naše pacienty začne tato možnost,“ oznámil Arenberger. V pondělí 25. května nemocnice na sociálních sítích vydá podrobný popis, jak budou návštěvy probíhat, a jaká hygienická opatření budou muset zájemci dodržovat.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama