reklama

Vítr v zábavním parku na Hradecku zbořil skákací hrad. Zranilo se šest dětí

V dětském zábavním parku nedaleko Chlumce nad Cidlinou zbořil po půl jedné odpoledne silný vítr skákací hrad, na kterém si hrály děti. Šest z nich se zranilo. Jedno do nemocnice převezl vrtulník.

reklama

Kvůli větru začali chvíli před nehodou pracovníci parku jednotlivé atrakce vypouštět, v tom ale přišel náraz větru tak silný, že vytrhl skákací hrad i s oky ze zajišťovacích lan. Podle svědků se valil přes další skákací trampolíny a děti, které v něm v tu chvíli byly, z něj začaly vypadávat. Lidé okolo jim okamžitě běželi na pomoc. Na místě zasahovali hasiči i záchranná služba včetně vrtulníku. Celkem se podle záchranářů zranilo šest dětí, z toho dvě středně těžce a čtyři lehce. Žádný pacient ale není v přímém ohrožení života.

Hasiči měli nehodu v zábavním parku hlášenu ve 12:38. „Šest dětí si do péče převzali zdravotničtí záchranáři, jedno bylo převezeno do nemocnice vrtulníkem,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Čtyři jednotky hasičů podle ní místo události následně zajistily, předaly policii a před 14:00 se vrátily na základny.

Zábavní park okamžitě přerušil provoz a provozovatelé vraceli návštěvníkům vstupné. Událost na místě zadokumentovala policie a případ v současné době prověřuje.

Fajnpark podle své webové prezentace zaujímá plochu 11 hektarů a nabízí více než 40 různých atrakcí. Například skákací atrakce, simulace chůze po Měsíci, království obřího hmyzu, dinosauří park, sopečnou skluzavka nebo vodní děla.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
reklama
reklama
Kdo je nový ministr Jan Blatný? Odborník a primář, který zakazoval návštěvy dětí

Vláda

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama