CNN Prima News vojenský letoun

vojenský letoun

Výpis příspěvků ke štítku „vojenský letoun“

Gripeny zdarma? Švédové hodlají spolupráci s Čechy udržet. Nestačily by, tvrdí však Řehka

Švédové nevzdávají svůj boj o prodloužení vojenské spolupráce s Českou republikou. Jejich zájem potvrzuje i jedno z možných řešení – gripeny zdarma. Česká armáda má ale jasno v tom, že k obranyschopnosti potřebujeme letouny 5. generace, tedy americké F-35. Česko totiž podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky potřebuje mít technologickou výhodu nad protivníkem.

Teror Islámského státu v Kábulu. Zemřely desítky lidí včetně 12 amerických vojáků

Při explozích u kábulského letiště zemřelo 12 amerických vojáků a 15 jich bylo zraněno, uvedl americký generál Frank McKenzie. K zodpovědnosti za sebevražedné útoky se mezitím prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), píše agentura Reuters. Podle afghánských úřadů zemřelo při atentátech nejméně 60 Afghánců, dalších 143 lidí bylo zraněno, upozornila agentura AP.

Uzbekistán sestřelil afghánské vojenské letadlo. Pokusilo se narušit hranice země

Uzbecká protivzdušná obrana v neděli sestřelila afghánské vojenské letadlo, které se pokusilo narušit hranice země. Podle agentury Ria Novosti to v pondělí oznámilo ministerstvo obrany středoasijské země. Pilot se katapultoval a přežil, píše agentura Reuters s odvoláním na uzbecký resort obrany. Sousední Tádžikistán v pondělí uvedl, že umožnil přistát na svém území několika afghánským vojenským letounům s asi stovkou vojáků, které vyslaly nouzový signál.

Ukrajinskému letounu selhal senzor motoru. Z 27členné posádky přežil jeden student

Aktualizováno

Ukrajina drží státní smutek kvůli páteční havárii vojenského letounu s 27 armádními piloty a kadety na palubě, píše web Ukrajinska pravda. Pouze dva lidé havárii přežili, jeden z nich ale vážným zraněním krátce nato podlehl. Antonov An-26 se zřítil při přistávacím manévru u města Čuhujiv v Charkovské oblasti a po dopadu na zem začal hořet.