
Klienti velké banky v Česku hlásí výpadek služeb. Nefunguje aplikace, společnost situaci řeší
MUDr. Radek Sušil /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
lékař, věk 47 let
62,63 % 6 066 hlasů
MUDr. Martin Gebauer
ANO 2011
lékař, věk 44 let
37,36 % 3 618 hlasů
MUDr. Radek Sušil /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
lékař, věk 47 let
35,73 % 8 503 hlasů
MUDr. Martin Gebauer
ANO 2011
lékař, věk 44 let
21,55 % 5 129 hlasů
Tomaš Gallik /KSČM/
Komunistická strana Čech a Moravy
horník, věk 51 let
19,53 % 4 647 hlasů
Ing. Česlava Lukaštíková
NEZÁVISLÍ
ředitelka střední školy, věk 55 let
9,11 % 2 170 hlasů
Mgr. Vladislav Szkandera /KONS/
Křesťan.a demokrat.unie-Českosl.strana lidová
farář Slezské církve Evangelické A.V., věk 54 let
8,76 % 2 085 hlasů
Ing. Werner Bernatík, Ph.D. /ODS/
Občanská demokratická strana
vysokoškolský pedagog, věk 44 let
5,29 % 1 260 hlasů
Tématem kampaní do letošních parlamentních voleb by měly být postoje k válce na Ukrajině a Green Deal. V rozhovoru pro iDNES to uvedl exprezident Václav Klaus. Zejména v zelené ideologii vidí zásadní problém, který se začíná dotýkat lidí. „Začal sahat hluboko do kapes běžných občanů,“ podotkl. Nejvíce se však obává dopadů emisních povolenek na rodiny. „Bude to strašlivé a lidé by měli vědět, že to bude ještě horší,“ vzkázal Klaus s tím, že existuje jediné řešení – zvolit vládu, která Evropské unii řekne jasné „ne“.
Přísaha se sama vyautovala. Neučinila pragmatické politické rozhodnutí, které jsme jí nabídli. Předseda Motoristů sobě Petr Macinka nastínil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS, jak vypadalo poslední jednání s hnutím Roberta Šlachty. Avizoval, že hlavním cílem je, aby kabinet Petra Fialy (ODS) skončil po volbách v opozici. Šéf strany rovněž zdůraznil, že Motoristé mají jasné podmínky, pokud budou osloveni o podporu nové vlády.
Přísaha Roberta Šlachty je odsouzena k volebnímu krachu a bude ráda, pokud ve volbách dosáhne na 1,5 procenta, která by jí zajistila alespoň volební příspěvek. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Nechápe prý, proč Šlachta odmítl nabídku Motoristů sobě na volební spolupráci. Naopak politolog Lukáš Jelínek postoji předsedy mimoparlamentní strany rozumí. Důvod odmítnutí vidí v osobních konfliktech s představiteli Motoristů.
U vysokoškolských oborů, které nejsou jakkoliv perspektivní pro ekonomiku či nemají společenskovědní přínos, by si studenti měli platit školné. Na krizovém sjezdu Motoristů sobě se takto vyjádřil jejich lídr do sněmovních voleb v Moravskoslezském kraji Matěj Gregor, který toto sdělení později upřesnil na síti X. Ministerstvo školství uvedlo, že selektivní formu těchto poplatků podle oborů odmítá. Exministr Robert Plaga pro CNN Prima NEWS reagoval, že tyto návrhy ukazují, že Motoristé oblasti nerozumějí a snaží se „zoufale upoutat pozornost“.
Republiková rada hnutí Přísaha jednohlasně odmítla nabídku strany Motoristé sobě na spolupráci v letošních sněmovních volbách. Půjde do nich samostatně, informoval ve středu mluvčí hnutí Ondřej Požár. Podle Přísahy rozbili Motoristé společný projekt dřívějším prohlášením o samostatném postupu. Šéf Motoristů sobě Petr Macinka řekl, že nabídka byla pro Přísahu „velmi dobrá a slušná“. Dřívější vyjádření si podle něj Přísaha interpretovala mylně.
Stačilo! není nová levice. Používá staré metody a trpí komunistickým komplexem, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec STAN Petr Letocha. Narážel tak na některé situace, do kterých se zapojili politici Stačilo!, například na pondělní potyčku volebního lídra hnutí s aktivistou. Podle Konečné je to však současná vládní koalice, kdo trpí komunistickým komplexem.