Výsledky voleb do Senátu 2016: Praha 10

100,00 % okrsků sečteno
17,56 % volební účast




57,45 %

Renata Chmelová

42,54 %

Jiří Holubář

Konečné výsledky pro obvod Praha 10 za 2. kolo

Renata Chmelová Křesťan.a demokrat.unie-Českosl.strana lidová
zast.MČ P-10, odb.na zapojování veř.do rozhodování, věk 45 let

57,45 % 8 255 hlasů

MUDr. Jiří Holubář TOP 09
lékař, chirurg, věk 60 let

42,54 % 6 114 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Praha 10 za 1. kolo

Renata Chmelová Křesťan.a demokrat.unie-Českosl.strana lidová
zast.MČ P-10, odb.na zapojování veř.do rozhodování, věk 45 let

22,80 % 5 459 hlasů

MUDr. Jiří Holubář TOP 09
lékař, chirurg, věk 60 let

19,80 % 4 741 hlasů

prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc. ANO 2011
vysokoškolská profesorka, věk 66 let

15,12 % 3 619 hlasů

Mgr. Ivana Cabrnochová /SZ/ Strana zelených
senátorka,radní MČ Praha 10,pedagog zdrav.postiž., věk 42 let

12,69 % 3 038 hlasů

MUDr. Zdeněk Schwarz Pro Prahu
primář-koroner Zdravotnické záchr.služ.hl.m.Prahy, věk 53 let

9,86 % 2 360 hlasů

Irena Bartoňová Pálková Občanská demokratická strana
podnikatelka, věk 48 let

9,28 % 2 222 hlasů

Mgr. Ludmila Nedělkova /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
učitelka, publicistka, věk 47 let

6,36 % 1 523 hlasů

Mgr. Miroslav Koranda /Patrioti ČR/ Patrioti České republiky
ředitel základní školy, věk 62 let

2,64 % 632 hlasů

Antonín Slováček Strana soukromníků České republiky
dirigent a saxofonista, věk 73 let

0,86 % 207 hlasů

JUDr. Josef Hőrl Česká strana národně socialistická
právník,předseda obč.sdruž.,editor,právní servis, věk 74 let

0,55 % 133 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Kuba může získat exšéfa SOCDEM. Má pomoci hnutí Naše Česko v boji o Senát

Hnutí Naše Česko může získat bývalou tvář sociálních demokratů – expředsedu SOCDEM a dnes starostu Nového Města na Moravě Michala Šmardu. O své možné kandidatuře do Senátu a spolupráci s hnutím Naše Česko mluvil se zakladatelem hnutí a jihočeským hejtmanem Martinem Kubou, zatím se ale nedohodli. Ke Kubovi se Šmarda dostal prostřednictvím dalšího bývalého výrazného člena sociální demokracie a dnes hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. S Netolického hnutím MY se Kuba už na jaře dohodl na spolupráci.

Kuba hledá talent: Nejde jen o to, jak člověk vypadá. Představil i nové kandidáty

Politický program nového hnutí Naše Česko bude zveřejněn v polovině srpna. Na dotaz CNN Prima NEWS to řekl zakladatel hnutí a jihočeský hejtman Martin Kuba. V dubnu avizoval, že programové desatero vznikne brzy, nyní řekl, že byl doposud zahlcen provozními věcmi a nestihl to. V úterý nicméně Kuba v pražských Holešovicích představil projekt, kterým chce do politiky přivést mladé politické talenty, a také tři mladé kandidáty do komunálních voleb.

Volby by suverénně vyhrálo ANO, druzí STAN. Motoristé se dramaticky propadli

Aktualizováno

Volby do Sněmovny by v případě jejich konání v květnu vyhrálo hnutí ANO, které by dostalo 35,5 procenta hlasů. Na druhém místě skončilo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se ziskem 14,5 procenta, ODS by získala 12 procent hlasů. V dolní parlamentní komoře by usedli ještě Piráti a SPD. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median. Vládní Motoristé skončili pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny, uvedl průzkum.

Hráz proti populismu či ohlodávání demokracie. Starostové v boji o Senát sazí na kartu obrany

Hráz populismu, obrana před ohlodáváním české demokracie extremisty nebo ruční brzda při porušování ústavních principů. V tomto duchu se chtějí ucházet kandidáti a kandidátky Starostů a nezávislých o Senát. Někteří aspiranti zkritizovali například projednávaný stavební zákon – zazněla slova o obludnosti. Do podzimního boje STAN vyšle například libereckého hejtmana Martina Půtu (SLK), nakladatele a spisovatele Jiřího Padevěta či exministra Martina Dvořáka. Zajímavý souboj nabízí třeba volební obvod Praha 9.

Komunální a senátní volby se budou konat na začátku října. O termínu rozhodl prezident Pavel

Aktualizováno

Letošní komunální volby se uskuteční podle očekávání 9. a 10. října společně s prvním kolem senátních voleb. Předpokládané druhé kolo senátních voleb tak bude 16. a 17. října. Termín voleb stanovil prezident Petr Pavel a následně to oznámil na webu odbor komunikace prezidentské kanceláře. Na rozdíl od předchozích voleb neměl ve stanovení termínu na výběr, neboť podle ústavní a navazující volební novely se místní a regionální volby musí konat vždy v pátek a v sobotu prvního úplného říjnového týdne.

Opozice zbrojí proti ANO v Senátu: Čižinský a Padevět si podali ruku. Ve hře je i odstoupení

K jednomu ze zajímavých soubojů o senátorské křeslo se schyluje v centru Prahy. Senátorské křeslo za Prahu 1, které už neobhajuje dlouholetá politička ODS Miroslava Němcová, chtějí získat pražský politik vládního ANO Karel Grabein Procházka a současně dva politici spojení se sněmovní opozicí: Jan Čižinský (Praha Sobě s podporou lidovců) a Jiří Padevět (STAN s podporou ODS, Pirátů a TOP 09). Aby se mezi sebou takzvaně nevybili a neusnadnili cestu do Senátu právě kandidátovi ANO, domluvili se na neútočné kampani. Ve hře je navíc možná i odstoupení jednoho z nich ve prospěch druhého.

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.22 Praha 10 ve volbách 2016. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Praha 10 v jiných letech.