CNN Prima News volební komise

volební komise

Výpis příspěvků ke štítku „volební komise“

Jedině Babiš. Bude lepší než Zeman, tvrdí Romové z vyloučené lokality, dali mu 79 % hlasů

16. ledna 2023 09:19

Kdyby se v celé republice volilo jako v romské čtvrti v okolí Jílové ulice v Ostravě, Babiš by se stal pánem Pražského hradu již po prvním kole prezidentských voleb. V okrsku číslo 8013 totiž získal 78,89 procenta hlasů. „Celý náš barák volil Babiše,“ tvrdí Marie Holubová. Ve vyloučené lokalitě žije 743 voličů, tedy jako ve středně velké vesnici. Romští předáci se ale na podpoře Babiše pro druhé kolo neshodnou.

Okamura ke svému přešlapu: Měl jsem volební lístek pro Růžičku ještě roztrhat a sníst?

25. září 2022 17:17

Šéf SPD Tomio Okamura už druhý den obhajuje svůj protestní hlas pro znovuzvoleného senátora Jiřího Růžičku. Ten obhájil svůj post v horní komoře parlamentu již v prvním kole. Ačkoliv Okamura volební lístek přeškrtal a natrhnul, stále pravděpodobně platil. „Měl jsem ten lístek ještě zmuchlat? Sníst? Roztrhat na kusy? Ještě něčím polít? Hlavně jsem rád, že jsem vyjádřil nesouhlas s politikou vlády Petra Fialy (ODS),“ doplnil pobaveně Okamura v povolební Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Skandál při volbách v Praze: Předseda komise se opil, z místnosti ho museli vykázat

25. září 2022 15:03

Letošní komunální a senátní volby provázely mnohdy bizarní situace. Nejvíce se asi řeší natržený lístek a hlasování předsedy SPD Tomia Okamury, k nepříjemnému incidentu došlo i v pražských Košířích. Předseda tamní volební komise se v sobotu opil, z místnosti ho museli vykázat. Kvůli přešlapu mu nebude vyplacena odměna v plné výši.

PŘEHLEDNĚ: Jak volit v komunálních volbách 2022 a jak křížkovat strany či kandidáty?

9. dubna 2022 09:51

Už v pátek a v sobotu si lidé budou moct zvolit ve své obci nové zastupitelstvo. Jenže komunální volby se vyznačují zejména na první pohled složitým křížkováním stran a jednotlivých kandidátů. Jak volit, jak postupovat ve volební místnosti a proč není možné využít voličský průkaz? Přečtěte si přehledný článek včetně vysvětlení možné volby z karantény.

Páteční rekord: Volební účast 4,29 % na periférii Ostravy, kde bílí politici netáhnou

9. října 2021 09:07

Zřejmě nikde jinde v republice neprojevili voliči tak obrovský nezájem o parlamentní demokracii jako ve volebním okrsku číslo 8013 v Ostravě. „V pátek do desáté večer přišlo jen 4,29 procenta voličů. A to nejsme žádný malý okrsek, na seznamu voličů máme 747 občanů,“ informuje ve volební místnosti komisař Richard Hanusek. Co se vlastně skrývá za tak šokujícím nezájmem o volby na periferii třetího největšího města v republice?

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

11. června 2021 23:43
Aktualizováno

V následujících dvou letech budou Češi svými hlasy rozhodovat ve čtyřech volbách – v roce 2023 jsou na řadě výměna prezidenta, o rok později se budou konat volby do Evropského parlamentu, do zastupitelstev krajů a do Senátu. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.