CNN Prima News Vrchlabí

Vrchlabí

Výpis příspěvků ke štítku „Vrchlabí“

DRUHÝ ŽIVOT ŠAMPIONŮ: Hrál s Pešánem. Po nenápadném nárazu ale Pavlů celý ochrnul

Jan Pavlů hrával juniorskou extraligu, v jednom týmu se sešel třeba i s pozdějším reprezentačním trenérem Pešánem, prý nesmírně zábavným parťákem. Jenže když bylo Pavlů 25 let, všechno se mu rázem změnilo – při zápase narazil do mantinelu tak nešťastně, že ochrnul. Jeho příběhem CNN Prima NEWS pokračuje v seriálu Druhý život šampionů, který vyvrcholí mistrovstvím světa hraným na českém ledě.

Labe hrozí povodněmi na 12 místech. Hasiči řeší zaplavené kanály a polámané stromy

Hladiny řek v Královéhradeckém kraji v pondělí dopoledne dosáhly povodňových stupňů na 12 místech. Na nejvyšším, třetím povodňovém stupni ohrožení bylo Labe ve Vestřevi na Trutnovsku. Druhý povodňový stupeň byl na Labi pod přehradou Les Království, na Labi ve Stanovicích u Dvora Králové nad Labem a na Divoké Orlici v Orlickém Záhoří na Rychnovsku. Vodohospodáři zvýšili odtok z přehrad. Vyplývá to z dat Povodí Labe.

Za pobodání muže ve Vrchlabí 12 let vězení, rozhodl soud. Útočníkovi nařídil i léčbu

Krajský soud v Hradci Králové potrestal v úterý 36letého Jakuba Martina za pokus o vraždu a další činy dvanáctiletým vězením. Hrozilo mu až 18 let odnětí svobody, rozsudek však není pravomocný. Soud mu nařídil ústavní protialkoholní a protitoxikomanickou léčbu. Podle spisu loni v květnu vyhrožoval smrtí ženě, v dalším případě pořezal na krku a poté zbil muže a druhého bodl nožem do krku, přičemž oběti svého běsnění znal. Útoky se staly na autobusovém nádraží ve Vrchlabí na Trutnovsku.

Padlo obvinění za hrůzný útok ve Vrchlabí. Agresor bodl muže do krku, dalšího pořezal

Kriminalisté obvinili útočníka z Vrchlabí, který na terminálu autobusového nádraží v pátek večer s alkoholem v krvi pobodal muže do krku. Krvácení zraněného zastavovali svědci. Ještě předtím měl agresor napadnout jiného muže, pořezat ho a zmlátit. Policie ho odzbrojila a zadržela bezprostředně po činech. Podle prvotních informací CNN Prima NEWS muži, který z vězení vyšel naposledy před dvěma roky, hrozí až 12 let odnětí svobody za těžké ublížení na zdraví.

Detaily brutálního útoku ve Vrchlabí. Byl to bývalý trestanec, řekli svědci a popsali hrůzu

Kriminalisté dál vyšetřující případ brutálního napadení ve Vrchlabí. Přímo na terminálu autobusového nádraží měl v pátek večer muž zničehonic pobodat druhého. Útočil na krk, krvácení zraněného pomáhali zastavit svědci. Agresora odzbrojila a zadržela policie. Podle místních má jít o bývalého trestance, který si odseděl několik let ve vězení.

Policie po pěti hodinách povolila vjezd aut do Špindlerova Mlýna. Parkoviště byla plná

Aktualizováno

Policie v sobotu zhruba ve 13:00 opět povolila vjezd aut do krkonošského střediska Špindlerův Mlýn, kde se o tomto víkendu koná Světový pohár v alpském lyžování žen. Středisko bylo od 8:00 kvůli plným parkovištím uzavřeno. Návštěvníky závodů a rekreační lyžaře do střediska vozila z provizorních parkovišť ve Vrchlabí kyvadlová autobusová doprava. Závody se podle mluvčí policie Šárky Pižlové obešly bez narušení veřejného pořádku. Policie zatím neřešila žádnou dopravní nehodu.