reklama
CNN Prima News Vrchní soud v Olomouci

Vrchní soud v Olomouci

Výpis příspěvků ke štítku „Vrchní soud v Olomouci“

Člen ochranky smrtelně zranil hokejového fanouška. Ve vězení stráví pět let

14. prosince 2021 20:14

Vrchní soud v Olomouci poslal na pět let do vězení bývalého člena ochranky havířovského hokejového klubu. Ten předloni jedinou ranou srazil k zemi opilého fanouška, který na následky zranění zemřel v nemocnici. Krajský soud přitom v září mladíkovi uložil pětiletou podmínku. Státní zástupce se tehdy proti rozhodnutí odvolal. Současný rozsudek už je pravomocný.

Začal další soud s Čechmánkem. Obžaloba ho viní z podvodů, případ se táhne už roky

8. prosince 2021 20:31

Už počtvrté začalo u Krajského soudu ve Zlíně hlavní líčení s bývalým hokejovým reprezentantem Romanem Čechmánkem. Obžaloba ho viní z podvodů během jeho podnikatelské činnosti. Několika desítkám věřitelů údajně dluží okolo 15 milionů korun. Krajský soud Čechmánka už třikrát obžaloby zprostil, vrchní soud ale osvobozující rozsudky vždy zrušil.

Najal trestance na vraždu obchodního partnera. Podnikatel z Frýdku-Místku dostal 12 let

1. září 2021 12:35

Za přípravu nájemné vraždy si osmačtyřicetiletý frýdecko-místecký podnikatel Zbyněk Fabík definitivně odpyká 12 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Zamítl odvolání obžalovaného, který vinu při procesu popíral. Podle rozsudku si najal muže ze zločineckého podsvětí na vraždu svého bývalého obchodního partnera. Najatý vrah nakonec vše oznámil policii a v případu vystupoval jako svědek.

Guru Jára je vinen z dalších šesti znásilnění. Do vězení ho ale soud neposlal

21. ledna 2021 21:23

Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek potvrdil, že Jaroslav Dobeš alias Guru Jára je vinen z dalších šesti znásilnění. Vězení mu ale soudce neuložil. Ztotožnil se s původním verdiktem krajského soudu, který mu uložil pětiletý nepodmíněný trest za znásilnění .Gurua Járu i s jeho asistentkou už pět let zadržují na Filipínách. Oba jsou stíháni jako uprchlí.

Nájemník zavraždil majitele domu sekáčkem na maso. Půjde na 18 let do vězení

12. ledna 2021 11:11

Za vraždu domácího v rodinném domě v Bedihošti na Prostějovsku potvrdil vrchní soud Pavlu Šestákovi 18 let vězení. Majitele domku napadl 30letý muž sekáčkem na maso. Razantní útok vedl na hlavu a ruku poškozeného, devětašedesátiletý senior utrpěl rozsáhlá devastující zranění, po necelém měsíci v nemocnici zemřel. Podle soudu šlo o vraždu s rozmyslem provedenou zvlášť surovým způsobem.

Vrah svým obětem zasadil přes 100 bodných ran. Vrchní soud mu potvrdil výjimečný trest

17. září 2020 11:44

Olomoucký vrchní soud potvrdil třicetiletému Antonínu Štaubertovi 30 let vězení za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi. Muž podle rozsudku zavraždil devětaosmdesátiletého muže a čtyřiačtyřicetiletou ženu ve chvíli, kdy šel do domu krást. Senior se vzbudil a útočník mu zasadil desítky bodných a řezných ran. Ženu následně ubodal téměř stovkou ran, aby se zbavil svědka. Uložený trest je výjimečný, hned po doživotí nejpřísnější, jaký právní řád umožňuje.

reklama