CNN Prima News Vrchní soud v Olomouci

Vrchní soud v Olomouci

Výpis příspěvků ke štítku „Vrchní soud v Olomouci“

Asociace komerčních televizí dosáhla významného úspěchu v protipirátském boji

Vrchní soud v Olomouci potvrdil předběžné opatření vydané na návrh Asociace komerčních televizí Krajským soudem v Brně, kterým se provozovateli úložišť eDisk.cz a Sledujteto.cz ukládá povinnost neumožnit nahrávání a stahování chráněných děl televizních skupin Nova a Prima. Soud tak potvrdil argumentaci AKTV, že se provozovatel úložiště dopustil nekalosoutěžního jednání označovaného jako „černé pasažérství“ či „free riding“ (také jako „nepřípustné parazitní kořistění“). Podobná rozhodnutí byla v minulých měsících vydána také proti dalším úložištím.

Pacientovi brala kyslíkovou masku a dusila ho igelitem. Holka je nemocná, zněla obhajoba

Za opakovaný pokus o vraždu imobilního pacienta na pokoji ostravské nemocnice si sedmatřicetiletá Petra Horváthová odpyká sedm let ve vězení. Trest uložený ostravským krajským soudem jí ve středu potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Kromě trestu musí žena absolvovat také ambulantní ochranné léčení. Žena je odsouzena za opakované pokusy sejmout pacientovi z obličeje kyslíkovou masku, a přivodit mu tak smrt udušením. Muž přežil díky všímavosti zdravotnického personálu. Proti původnímu rozsudku se odvolaly obě strany.

Muž pobodal členy rodiny, chtěl z nich „vyhnat ďábla“. Olomoucký soud přihlédl k jeho nemoci

Pět let za tři pobodané členy rodiny. Tak zní rozsudek, který v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle obžaloby hrozila napadeným smrt, kdyby se nebránili. Trest je nízký kvůli psychické nemoci mladého muže. Ten věřil, že do příbuzných vstoupil ďábel. Nejprve hrál počítačovou hru, pak pod vlivem marihuany rozbodal boxovací pytel a zaútočil na své nejbližší.

Na Šumpersku cizinka loni zavraždila své pětitýdenní dítě. Soud jí potvrdil 18 let

Za vraždu pětitýdenního syna v Klepáčově na Šumpersku si sedmadvacetiletá žena odpyká pravomocně 18 let ve vězení. Trest uložený krajským soudem jí ve středu potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Zamítl tak odvolání obžalované, která se odvolávala proti vině i trestu. Matka podle rozsudku plačícího syna napadla několika způsoby, příčinou jeho smrti byl otok mozku. Čin se odehrál v ubytovacím zařízení vyčleněném pro ukrajinské uprchlíky. Cizinka, která má další dvě nezletilé děti, do Česka přijela s manželem pracovat v době před ruskou invazí. Svou vinu ve středu u soudu znovu popřela.

Kramný se obnovy procesu kvůli vraždám v Egyptě nedočká. Vrchní soud jeho stížnost zamítl

Olomoucký vrchní soud potvrdil rozhodnutí ostravského krajského soudu, který v únoru zamítl návrh na obnovu řízení v případě Petra Kramného, odsouzeného za vraždu manželky a dcery k 28 letům vězení. Vyplývá to z informací na portálu E-justice, podle něj se případem na základě stížnosti Kramného zabývali soudci vrchního soudu v úterý. Mluvčí soudu Stanislav Cik ve středu řekl, že šlo o neveřejné zasedání. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí ještě účastníci řízení neobdrželi, nemohl výsledek jednání komentovat. Ze stejného důvodu nechtěla věc komentovat ani Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

Senior zastřelil ženu v herně ranou do hlavy. Teď je nejstarším doživotně odsouzeným v Česku

Olomoucký vrchní soud ve středu potvrdil doživotní trest třiasedmdesátiletému Adolfu Hlubikovi za loňskou loupežnou vraždu pracovnice herny v Olomouci. Zamítl tak jeho odvolání do viny i trestu. Výjimečný trest dostal muž nejen s ohledem na samotný čin, ale i kvůli jeho trestní minulosti. Podle znalců jeho náprava není možná. Senior při loupežném přepadení střelil ženu z bezprostřední blízkosti do hlavy. Hlubik byl už třináctkrát odsouzen, mimo jiné i za vraždu spoluvězně v Leopoldově. Za mřížemi strávil téměř 50 let života. Je nejstarším doživotně odsouzeným v ČR.

Mladík v Brně zavraždil kamarádku a pobodal její rodiče. Vrchní soud mu snížil trest

Olomoucký vrchní soud snížil trest pro dvacetiletého Roberta Rouse, který loni v září zavraždil čtyřiadvacetiletou dívku, pobodal a pořezal její rodiče, a nakonec se sám pokusil o sebevraždu. K činu se doznal a učinil prohlášení o vině. Na tragédii se prý podepsala jeho osobnost i rodinné zázemí. Soud mu uložil zároveň ochranné ambulantní toxikomanické léčení.

Zdrogovaný boxer zbil nářadím a upálil muže v Brně. Soud mu zpřísnil tvrdý trest

Za brutální vraždu mladého muže v Brně, za fyzické napadení dalších dvou lidí, loupež a krádeže zvýšil ve středu Vrchní soud v Olomouci Alainu Banongovi původně uložený výjimečný trest ve výši 23 let o tři roky na 26 let. Vyhověl tak státní zástupkyni, která žádala přísnější trest. Bývalý boxer se vraždou snažil zakrýt svou původní trestnou činnost, poškozený jej přistihl, když rozebíral u garáží kradené vozidlo. Muže několikrát udeřil kovovým klíčem do hlavy, poté jej naložil do kufru a vozidlo zapálil.