CNN Prima News Vrchní soud v Olomouci

Vrchní soud v Olomouci

Výpis příspěvků ke štítku „Vrchní soud v Olomouci“

Opilec ujížděl policii, v autě vezl děti. Jde do vězení, krajská soudkyně ale chtěla vyšší trest

26. ledna 2023 10:57

Nezodpovědný muž, který řídil opilý, v autě vezl dvě děti a nakonec ujížděl strážníkům ve Znojmě, půjde na pět let do vězení. Rozhodl o tom odvolací senát Krajského soudu v Brně. Divoká honička se odehrála před třemi lety, kdy se strážníci pokusili zkontrolovat šoféra osobáku. Jenže ten místo toho šlápl na plyn a snažil se zmizet.

Měsíční holčičce dal facku, má doživotní následky. Soud muže poslal na 16 let za mříže

26. dubna 2022 10:33

Za pokus o vraždu měsíční holčičky si čtyřiadvacetiletý muž z Orlové na Karvinsku definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se mladík odvolal, v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Muž podle rozsudku plačícího novorozence po neúspěšné snaze jej utišit odhodil na gauč a dal mu facku. Dítě začalo krvácet do mozku a má doživotní následky. Muž se k jednání přiznal, popřel však, že by chtěl dítě usmrtit. Podle soudu si však musel být vědom toho, že mu takovým jednáním může fatálně ublížit.

Člen ochranky smrtelně zranil hokejového fanouška. Ve vězení stráví pět let

14. prosince 2021 20:14

Vrchní soud v Olomouci poslal na pět let do vězení bývalého člena ochranky havířovského hokejového klubu. Ten předloni jedinou ranou srazil k zemi opilého fanouška, který na následky zranění zemřel v nemocnici. Krajský soud přitom v září mladíkovi uložil pětiletou podmínku. Státní zástupce se tehdy proti rozhodnutí odvolal. Současný rozsudek už je pravomocný.

Začal další soud s Čechmánkem. Obžaloba ho viní z podvodů, případ se táhne už roky

8. prosince 2021 20:31

Už počtvrté začalo u Krajského soudu ve Zlíně hlavní líčení s bývalým hokejovým reprezentantem Romanem Čechmánkem. Obžaloba ho viní z podvodů během jeho podnikatelské činnosti. Několika desítkám věřitelů údajně dluží okolo 15 milionů korun. Krajský soud Čechmánka už třikrát obžaloby zprostil, vrchní soud ale osvobozující rozsudky vždy zrušil.

Najal trestance na vraždu obchodního partnera. Podnikatel z Frýdku-Místku dostal 12 let

1. září 2021 12:35

Za přípravu nájemné vraždy si osmačtyřicetiletý frýdecko-místecký podnikatel Zbyněk Fabík definitivně odpyká 12 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Zamítl odvolání obžalovaného, který vinu při procesu popíral. Podle rozsudku si najal muže ze zločineckého podsvětí na vraždu svého bývalého obchodního partnera. Najatý vrah nakonec vše oznámil policii a v případu vystupoval jako svědek.

Lobbista Janoušek nastoupil do vězení. Policie po něm předtím vyhlásila pátrání

22. července 2021 09:52
Aktualizováno

Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil ve čtvrtek do vězení, potvrdila mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Podle České televize (ČT) dorazil muž do pražské pankrácké věznice. O tom, že se podnikatel musí vrátit zpět do výkonu trestu, rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Podle něj jeho zdravotní stav pobytu ve vězení nebrání.