reklama

Výbuch v Bejrútu: Ochránci mají plné ruce práce se ztracenými zvířaty, lidé nabízejí pomoc

Tragédie v Bejrútu dopadla i na zvířecí společníky. Mnoho se jich ztratilo, bylo zraněno či zemřelo. (Zdroj: Facebook Animals Lebanon)
Foto:

Lidská činnost má na zvířata nepopiratelný vliv. To, že na zvířata dopadají přírodní katastrofy spojené s klimatickou změnou, nás zřejmě dnes už tolik nepřekvapí. Málokdo však při pohledu na trosky doutnajících budov pomyslí na zvířata, jejichž majitelé se už nemusí vrátit domů, nebo na ta, která se v šoku ztratí. Po úterním ničivém výbuchu v Bejrútu však zdejší ochránci nelenili a již více než sedmdesát psů a koček se znovu setkalo se svými rodinami.

reklama

Děsivá exploze, ke které v hlavním městě Libanonu došlo v úterý 4. srpna odpoledne, si prozatím vyžádala téměř dvě stě lidských životů a další tisíce lidí jsou zraněny či pohřešovány. Tragédie však nepoznamenala jen životy lidí, ale i jejich zvířecích společníků. Mnoho zvířat bylo při explozi zraněno. Některá zůstala uvězněna v troskách či se ztratila. Nezisková organizace Animals Lebanon v této nelehké době pracuje na tom, aby se zvířata znovu setkala se svými lidskými rodinami.

„Naším cílem je lidi znovu spojit s jejich ztracenými mazlíčky. A jde nám to dobře, zatím jsme našli majitele přinejmenším dvacítky psů a koček,“ uvedl již ve čtvrtek výkonný ředitel organizace Jason Mier. Do pomoci se zapojilo více než dvě stě dobrovolníků z celého Libanonu. K úhoně však přišlo i ústředí samotné organizace. Roztříštěné sklo poranilo několik koček a psů, kteří museli být okamžitě převezeni k veterináři.

Podle ředitele Miera jde o nejtěžší situaci, které organizace za dvanáct let svého působení musela čelit. „Za středeční noc nás kontaktovaly stovky lidí. Jsme největší organizace na ochranu zvířat v zemi,“ vysvětluje. „Jen během čtvrtku jsme pomohli více než čtyřiceti lidem. Pracujeme v týmech dvou či tří lidí, a takhle jedeme od středeční osmé hodiny večerní,“ dodává.

/ fotografií

Prozatím není známo, kolik zvířat přišlo kvůli výbuchu o život. Sociální média jsou však plná proseb o pomoc při hledání ztracených zvířat, ale i nabídek dočasné péče o zvířata, která zatím čekají, až se o ně někdo přihlásí.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
reklama
reklama
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

ČEZ prodal domy v Hluboké nad Vltavou firmě na zpracování kovů. Ta na nich trží dvakrát víc
MMR má v účetnictví chyby za pět miliard. Není to tak zásadní, konstatoval NKÚ
Další články
reklama
reklama