reklama

Výbuch v Bejrútu: Ochránci mají plné ruce práce se ztracenými zvířaty, lidé nabízejí pomoc

Lidská činnost má na zvířata nepopiratelný vliv. To, že na zvířata dopadají přírodní katastrofy spojené s klimatickou změnou, nás zřejmě dnes už tolik nepřekvapí. Málokdo však při pohledu na trosky doutnajících budov pomyslí na zvířata, jejichž majitelé se už nemusí vrátit domů, nebo na ta, která se v šoku ztratí. Po úterním ničivém výbuchu v Bejrútu však zdejší ochránci nelenili a již více než sedmdesát psů a koček se znovu setkalo se svými rodinami.

reklama

Děsivá exploze, ke které v hlavním městě Libanonu došlo v úterý 4. srpna odpoledne, si prozatím vyžádala téměř dvě stě lidských životů a další tisíce lidí jsou zraněny či pohřešovány. Tragédie však nepoznamenala jen životy lidí, ale i jejich zvířecích společníků. Mnoho zvířat bylo při explozi zraněno. Některá zůstala uvězněna v troskách či se ztratila. Nezisková organizace Animals Lebanon v této nelehké době pracuje na tom, aby se zvířata znovu setkala se svými lidskými rodinami.

„Naším cílem je lidi znovu spojit s jejich ztracenými mazlíčky. A jde nám to dobře, zatím jsme našli majitele přinejmenším dvacítky psů a koček,“ uvedl již ve čtvrtek výkonný ředitel organizace Jason Mier. Do pomoci se zapojilo více než dvě stě dobrovolníků z celého Libanonu. K úhoně však přišlo i ústředí samotné organizace. Roztříštěné sklo poranilo několik koček a psů, kteří museli být okamžitě převezeni k veterináři.

Update of rescued animals - please help reunite them spread the word - please foster we are in dire need of space

Posted by Animals Lebanon on Sunday, August 9, 2020

Podle ředitele Miera jde o nejtěžší situaci, které organizace za dvanáct let svého působení musela čelit. „Za středeční noc nás kontaktovaly stovky lidí. Jsme největší organizace na ochranu zvířat v zemi,“ vysvětluje. „Jen během čtvrtku jsme pomohli více než čtyřiceti lidem. Pracujeme v týmech dvou či tří lidí, a takhle jedeme od středeční osmé hodiny večerní,“ dodává.

Prozatím není známo, kolik zvířat přišlo kvůli výbuchu o život. Sociální média jsou však plná proseb o pomoc při hledání ztracených zvířat, ale i nabídek dočasné péče o zvířata, která zatím čekají, až se o ně někdo přihlásí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama