CNN Prima News nezisková organizace

nezisková organizace

Výpis příspěvků ke štítku „nezisková organizace“

Zálohy o šest tisíc vyšší než důchod. Seniorku z Varů se podařilo zachránit díky reportáži

28. listopadu 2022 19:58

Příběh důchodkyně Evy Šmídové z Karlových Varů, jejíž zálohy na elektřinu rapidně vzrostly, má snad šťastný konec. Seniorka se dostala do potíží kvůli nedoplatku na elektřině. Kromě nových záloh přesahujících výši jejího důchodu ji trápil také nedostatek dřeva na zimu. Po odvysílání rozhovoru s paní Evou na CNN Prima NEWS se do věci vložila organizace Člověk v tísni. S nabídkou pomoci se také ozvalo mnoho dobrosrdečných diváků.

Itálie z migrantů přijímá jen nezletilé a ženy. Ať se o vás postarají jiní, vzkázala mužům

6. listopadu 2022 11:55

V sicilském přístavu Katánie se v noci na neděli vylodila větší část ze 179 migrantů, které ve Středozemním moři zachránila loď německé neziskové organizace SOS Humanity. Na pevninu se dostalo 140 převážně nezletilých běženců, 35 mužů, které italské úřady odmítly převzít, ale zůstává dál na palubě. Je to důsledek nové politiky tamní vlády.

Na základní potřeby nedosáhne čtvrt milionu lidí, problémy mají i děti. Jak situaci řešit?

11. srpna 2022 05:11

Už dvanáct měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 procent nízkopříjmových Čechů zažívá zhoršení své finanční situace. Pouze 16 procent lidí s nízkým příjmem má takové výdělky, že bez problémů zaplatí své základní životní potřeby. Přes milion Čechů je podle analýzy projektu Neviditelní součástí nízkopříjmových domácností.

Lidé finančně podporují Ukrajinu, na další potřebné se ale nedostane, varuje Krása

11. dubna 2022 12:36

Ačkoliv pomáhají a fungují i v případech, ve kterých na to stát nestačí, z hlediska financí se neziskové organizace často dostávají na hranu své existence. Platilo to před covidem a po něm to platí dvojnásob. Aktuální ekonomické problémy se pojí i s ruskou invazí na Ukrajinu. Přestože jsou Češi s Ukrajinou solidární, neziskovky věnující se jiným oblastem na tom paradoxně tratí, upozorňuje Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. Ministerstvo financí ale odmítá, že by byl neziskový sektor na hranici kolapsu.

Češi, kteří poslali dary Ukrajině, by mohli mít daňové úlevy. Shodli se na tom poslanci

22. března 2022 18:43

Z daní by mělo být možné odečíst dary poskytnuté přímo Ukrajině na podporu jejího obranného úsilí nebo tamním neziskovým organizacím. Zvýší se i limit pro jednotlivce a firmy pro odpočet hodnoty darů ze základu daně z příjmů. Počítá s tím vládní novela zákona o daních z příjmů, kterou v úterý v úvodním kole podpořila Sněmovna. Jde o další z řady vládních zákonů, které mají pomoci Ukrajině sužované ruskou invazí. Dosud to bylo možné provést jen v případě např. tuzemských neziskových organizací a charit.

Stylový curler s hárem je hitem olympiády. Výstředností pomáhá vybrat peníze na charitu

15. února 2022 10:54

Potetovaná paže, různobarevné tenisky, poctivý knír a také dlouhá hříva. Amerického curlera Matta Hamiltona nelze na zimních olympijských hrách v Pekingu přehlédnout. Jeho vizáž – zvláště pak vlasy – se na sociálních sítích stávají vděčným tématem k diskuzím. Zkrátka budí pozornost –⁠ a to je také cílem. Pomáhá totiž dobré věci.

Že dá Farský plat neziskovkám, nic neřeší. Je to lakování na růžovo, míní politolog

17. ledna 2022 07:47

Kauzu kolem poslance Jana Farského (STAN) podle politologa a sociologa Jana Herzmanna nevyřeší fakt, že se vzdal poslaneckého platu ve prospěch neziskových organizací. „Někomu to vadit bude, někomu ne. Nic to ale neřeší, je to lakování na růžovo,“ uvedl v pořadu Partie Plus. Hostem pořadu byl i politolog Vladislav Cabada který doplnil, že si Farský odletem do USA uzavřel některé politické perspektivy.

Ať se vzdá funkce poslance. Farského za stáž v USA kritizuje ANO, SPD i Kalousek

11. ledna 2022 12:22

Jan Farský (STAN) odcestuje do USA, kde stráví půl roku na stáži na univerzitě v americkém Oregonu. Vzdá se tak funkce šéfa poslaneckého klubu Starostů, mandát řadového zákonodárce si ale ponechá. Za to jej kritizují zástupci opozičního ANO a SPD, předseda neparlamentní Přísahy Robert Šlachta či šéfka KSČM Kateřina Konečná. Negativní názor na Farského rozhodnutí má i exministr financí a výrazná postava koaliční TOP 09 Miroslav Kalousek.

Jedno století ve společnosti zvířat: Úžasná Betty White tak, jak ji neznáte

4. ledna 2022 15:30

Betty White zná celý svět jako nezapomenutelnou herečku a komičku, která nás opustila poslední den v roce 2021. O to smutnější její odchod byl, že za pár dní by oslavila neskutečných sto let. Tato informace proletěla celý svět, málokdo o ní ale ví, jak velkou zásluhu měla na záchraně zvířat. A jelikož v jejich společnosti žila odmalička, můžeme bez nadsázky říct, že zvířata měla neohroženou ochránkyni celé jedno století. „Moji rodiče byli opravdu zarytí milovníci zvířat a jsem moc ráda, že na mě tuto vášeň přenesli,“ napsala Betty ve své knize Betty & Friends.