
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
nezisková organizace
Výpis příspěvků ke štítku „nezisková organizace“

Kastrací ku zdraví: Proč je důležité kastrovat a co jsou to kastrační programy?
„Svou kočku kastrovat nedám, je to proti přírodě.“ „Necháme ji připustit, alespoň jednou za život by měla fenečka mít štěňata.“ Jsou vám tyhle věty povědomé? Veterinární lékařka Martina Načeradská upozorňuje, stejně jako většina odborníků, že je to mýtus, který nemá žádné lékařské opodstatnění. Tyto mýty, které kolem kastrací panují, zvířatům mohou pouze uškodit. Právě pověry jsou totiž nejčastějšími příčinami přeplněných útulků či azylů a přejetých koček u silnice.

Ochranář Hugo: Týraný, několikrát vrácený staford, který konečně našel „Tu“ pravou
Devítiletý kříženec staforda Hugo, má za sebou opravdu krušný příběh, týraný a opuštěný skončil v útulku, tam se ještě několikrát vrátil, než ho našla „Ta“ pravá. Je typickým příklad toho, kdy si rodina pořídí psa a po pár letech je začne nudit. Co s ním?

Se psem mě baví svět: Jaký je skutečný příběh filmového Gumpa a kdo za ním stojí?
I malé věci mohou pohnout světem – a ne jen jedním. Třeba takové převyprávění psích příběhů s tisícovkami sdílení už pomohlo stovkám psů najít si nový domov. Nebyla to však roztomilá štěňata ani žádaná módní plemena v nejlepším stavu. Šlo o staré, týrané nebo hendikepované psy, kteří v útulcích a azylech běžně zůstávají do konce života. Díky organizaci Se psem mě baví svět se však dočkali svých vlastních domovů i milujících majitelů.

KOMENTÁŘ: Královnu překážkových dostihů jsem zachránila před jatky, tím to vše začalo
Druhá šance – Domov pro ex-dostihové koně, z. s. je spolek, který zajišťuje péči a trvalý domov vysloužilým koním, koním důchodcům, kteří už svým majitelům nevydělávají, neslouží, a ti se je tak rozhodnou dát pryč. Jedním z nejsilnějších příběhů svěřenců je příběh kobylky, kvůli které to vlastně celé začalo. Krásná bílá královna překážkových dostihů Relace se narodila 20. 3. 1999, není zdaleka nejstarší obyvatelkou spolku, zato prožila jeden z nejkrutějších životních příběhů.

Leželi jako kostlivci. Tři dospělí sourozenci v Indii byli 10 let zamčení v temné místnosti
Tři sourozenci byli nalezeni v zanedbaném stavu na severozápadě Indie. Od smrti své matky měli téměř deset let žít v uzavřené místnosti bez oken, kam se podle otce zamkli sami, informovala indická média.

Pánek: My se s krizí vyrovnáme, ale mnoho lidí žije z ruky do pusy, práci nedostanou
Koronavirová pandemie uvrhla a ještě uvrhne do problémů velké množství lidí. Pomoci se jim snaží nezisková organizace Člověk v tísni. Od počátku pandemie distribuuje potravinové balíčky či pomáhá pro děti zorganizovat distanční výuku, řekl v pořadu K věci zakladatel a výkonný ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.

KOMENTÁŘ: Dobrý úmysl nerovná se dobrý domov, psi z množírny potřebují mnohem víc
Na začátku všeho byla množírna. Případy, kdy inspektoři veterinární správy, policisté a úředníci odboru životního prostředí odhalí nevyhovující chovy čítající desítky zvířat, vždy budí pozornost. Stejně tomu bylo i na Královéhradecku, kde se sedm desítek psů dostalo od množitele do městského útulku. Následovalo jednání s majitelem zvířat, dychtivými zájemci o módní plemena a zvířecími organizacemi, které chtěly městu s péčí o zvířata pomoci. Jak se říká, kde je vůle, je cesta. Ta ale vždycky nevede tam, kam bychom si představovali.

Češi se do dobrovolnické činnosti zapojují a jsou štědří, říká ředitelka Tamjdem
Kdy jindy pomáhat než během adventního období. Letošní 1. prosinec je označován jako Giving Tuesday, den, který patří štědrosti a dobrým skutkům. Televize Prima podporuje zdravotní sestry v první linii ve své kampani Sestřičky sestřičkám. Nepostradatelná je ale i práce dobrovolníků. Ty se snaží podpořit kampaň Proměň své peníze na dobré skutky.

KOMENTÁŘ: Záchrana divokých mustangů je nám blíž, než se může zdát, pomáhají i Češi
Je těžké začít vyprávění tak rozsáhlého problému v USA, jako je odchyt divokých mustangů jen tak všeobecně, a tak začneme konkrétním příběhem hřebce, který dostal jméno Phoenix.

Německá neziskovka Sea Eye má novou loď na záchranu migrantů ve Středozemním moři
Německá nezisková organizace Sea Eye (Mořské oko) soustředící se na záchranu migrantů ve Středozemním moři přidala do své flotily další loď. Učinila tak podle agentury DPA z důvodu, že počet lidí, kteří se pokoušejí dostat do Evropy na nebezpečných plavidlech, roste.

Výbuch v Bejrútu: Ochránci mají plné ruce práce se ztracenými zvířaty, lidé nabízejí pomoc
Lidská činnost má na zvířata nepopiratelný vliv. To, že na zvířata dopadají přírodní katastrofy spojené s klimatickou změnou, nás zřejmě dnes už tolik nepřekvapí. Málokdo však při pohledu na trosky doutnajících budov pomyslí na zvířata, jejichž majitelé se už nemusí vrátit domů, nebo na ta, která se v šoku ztratí. Po úterním ničivém výbuchu v Bejrútu však zdejší ochránci nelenili a již více než sedmdesát psů a koček se znovu setkalo se svými rodinami.

Samoživitelé nemají mnohdy ani na tábory pro děti. Pomáhá jim Klub svobodných matek
Krize zasáhla přímo nebo nepřímo každého, jednou z více ohrožených skupin jsou ale samoživitelé. Právě jim se snaží pomoci Klub svobodných matek, který jim zajišťuje finanční i materiální pomoc, nabízí právní poradnu nebo individuální sociální pomoc. Samoživitelé nemusí být ale jen ženy, podotýká ředitelka klubu Dana Pavlousková.