CNN Prima News nezisková organizace

nezisková organizace

Výpis příspěvků ke štítku „nezisková organizace“

Spánek? Jeho podceňování vede ke zdravotním problémům. Pomoci může speciální výzva

Spánek je nepostradatelnou součástí života, lidé jím tráví až třetinu svého času. Přestože má kvalita spánku zásadní vliv na fyzické a duševní zdraví, mnozí jej podceňují a nepřikládají mu přílišnou váhu. Nezisková organizace Loono, která se dlouhodobě zaměřuje na osvětu v oblasti prevence, proto přichází se speciální spánkovou výzvou zdarma, jejímž cílem je pomoci lidem zlepšit jejich spánkovou hygienu a dosáhnout kvalitnějšího nočního odpočinku.

Podzimní kolo potravinové sbírky se blíží. Jak se můžete zapojit?

Letošní podzimní kolo celostátní sbírky potravin připadá už na tuto sobotu, 23. listopadu. Vybrat potraviny, dětské pleny nebo drogistické zboží pro potřebné pomůže 2 250 obchodů a na pět tisíc dobrovolníků. Sbírka může zajistit až desetinu roční zásoby trvanlivých potravin ve skladech, uvedl šéf Federace potravinových bank Aleš Slavíček na tiskové konferenci ke sbírkové akci.

Konference Dialogy pro dobro propojila neziskový sektor a byznys: Neplavme v marketingu

Více než stovka vedoucích pracovníků českých neziskových organizací se sešla na pondělní konferenci s názvem „Dialogy pro dobro aneb už neplaveme v marketingu“ v pražském Emauzském klášteře. Pohledy na různá témata prezentovaly formou dialogů na první pohled nesourodé dvojice řečníků – jeden ze světa neziskových organizací a druhý z byznysu.

Život v českých věznicích: Oběšení je ve vazbě častější než u již odsouzených

Šestý díl pořadu Ve službě: Za mřížemi nabídne pohled i do vazebního oddělení. Jak uvedl dozorce z věznice v plzeňských Borech, oběšení bývá ve vazbě častější než u již odsouzených. Až 30 procent vězňů je závislých na omamných látkách. I proto do věznic docházejí neziskové organizace, které se odsouzené snaží přesvědčit, aby použití drog nahradili něčím jiným. Další díl seriálu ukáže i to, že důslednou kontrolou procházejí nejen odsouzení, ale také zaměstnanci.

Současný důchodový systém je neudržitelný. Změny přijít musí, shodli se ekonomové

Pokud nic neuděláme s veřejnými financemi, tak za několik málo let to bude neúnosné. Buď pro důchodce, nebo pro pracující, či veřejné finance. Všechny varianty jsou z bláta do louže, uvedla ekonomka Markéta Šichtařová a zmínila například zásadní zvýšení věku pro odchod do důchodu. Poradce premiéra Štěpán Křeček s tím do jisté míry souhlasil. Jako nejlepší investici na důchod uvedl vlastní bydlení. Oba ekonomové ve vysílání CNN Prima NEWS nabídli své řešení důchodové reformy.

REPORTÁŽ: Žádné vzkříšení. Mladík skočil z okna policejní služebny, ochrnul a do roka zemřel

Tohle je velikonoční příběh bez šťastného konce. Žádné zmrtvýchvstání jako v biblickém příběhu se nekoná. Když ovšem 25letý Milan Kroščen vyskočil během výslechu ze třetího poschodí policejní služebny v Karviné, vlastě se zázrak stal. Před smrtelnými následky po nárazu na beton a asfalt ho zachránila střecha policejního transportéru. Jenže ochrnul, a smrt ho stejně dostihla. Do roka zemřel, v bolestech a rezignovaný. „Z jeho smrti viním policii, vyšetřovatelům přece nemůže někdo jen tak vyskočit z okna,“ kroutí hlavou otec oběti. Případ už prošetřila Generální inspekce bezpečnostních sborů, podle které se policisté nedopustili trestného činu.

Dáváme se dohromady, říkají zranění Češi po nehodě na Ukrajině. Černochové děkují za pomoc

Do válkou zmítané Ukrajiny vozili pomoc, osudné se jim ale stalo vozidlo v protisměru. Čeští humanitární pracovníci z projektu Team 4 Ukraine (T4U) vyvázli z vážné autonehody se zraněními, následně se o jejich přesun do Prahy postaral armádní letoun, který je vyzvedl v Polsku. Nyní se zotavují v Ústřední vojenské nemocnici. „Mohu potvrdit, že jsem jeden ze zraněných. Teď se budu dávat dohromady, abych mohl v životě fungovat jako před nehodou. Určitě to ale nebude hned,“ napsal Jan „Sully“ Heřmánek za T4U. Rovněž poděkoval ministerstvu zahraničí i ministryni obrany Janě Černochové (ODS) za pomoc s převozem domů.

Alarmující data o domácím násilí. Oběti v Česku nevěří soudům ani policii, ukázal průzkum

Pouze necelá desetina lidí, kteří prožili domácí násilí, má důvěru v soudy, jež rozhodují o vině, či nevině agresorů. Alarmující data přinesl výzkum, který realizovala iniciativa Pod svícnem a výzkumná agentura Ipsos. Naopak nejvíce respondentů důvěřuje neziskovým organizacím, a to v 90 procentech případů. Výzkum také ukázal, že téměř tři čtvrtiny případů domácího násilí se nedostaly před soud. Z těch, které tam zamířily, jen ve 40 procentech justice rozhodla podle dotázaných spravedlivě.