CNN Prima News výpověď

výpověď

Výpis příspěvků ke štítku „výpověď“

Depardieu byl propuštěn na svobodu. Policie ho vyslýchala kvůli sexuálnímu napadení dvou žen

Aktualizováno

Francouzský herec Gérard Depardieu strávil většinu pondělního dne výslechy v policejní cele. Herec byl zadržen ráno v souvislosti s obviněním ze sexuálního napadení dvou žen. Večer agentura AP s odvoláním na hercova právního zástupce uvedla, že už byl z policejní vazby propuštěn. Pařížská prokuratura později oznámila, že v říjnu slavného herce čeká v této kauze soud.

Středula: Výpověď bez důvodu je návratem do 19. století. Každý si práci najde, řekl Zajíček

Okamžitá výpověď bez udání důvodů je návratem do 19. století a časů roboty, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Podle něj bude mít zaměstnavatel možnost vyhodit pracovníka pouze na základě osobní nelibosti. Prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček však podotkl, že vzhledem k nedostatku pracovních sil si zaměstnání „najde každý“.

Vzrušuje ho utrpení. Před soudem stojí muž, který v Plzni znásilnil a chtěl zavraždit dívku

U Krajského soudu v Plzni zazněly ve čtvrtek závěrečné řeči v případu znásilnění, pohlavního zneužití a pokusu o vraždu. Brutálního činu se měl minulý rok v Plzni dopustit teprve devatenáctiletý mladík. Podle obžaloby svou oběť spoutal lepicí páskou, znásilnil, bodl několikrát do krku a nakonec zabalil do pytle a shodil ze srázu. Zatímco státní zástupce požaduje 18letý trest za mřížemi, obhájce navrhuje mírnější verdikt.

Výpověď bez udání důvodu narazila u všech stran. Poškodí maminky a studenty, říká Schillerová

S návrhem šéfa resortu financí Zbyňka Stanjury (ODS), týkajícím se možnosti zakotvení okamžité výpovědi bez udání důvodu v zákoníku práce, nesouhlasí místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornila, že by na to doplatily akorát maminky s často nemocnými dětmi nebo studenti. Proti byl i člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) či předseda poslaneckého klubu Radim Fiala (SPD).

Stanjura k penzijní reformě: ANO nechce dělat kompromisy. Promluvil i o okamžitých výpovědích

První dojmy po jednání zástupců vlády a opozice u prezidenta k penzijní reformě byly skvělé, dohodu s opozicí ale nevidím. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to uvedl šéf resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS). Podotkl, že hnutí ANO nechce změnu, a tak se „těžko dělá kompromis“. Zdůraznil také, že jeho návrh na okamžité výpovědi bez udání důvodu je výhodný pro zaměstnance i zaměstnavatele. „Byly by s vysokým odstupným, šest až osm měsíčních platů,“ vysvětlil. Přiznal však, že v kabinetu na tomto bodě nepanuje shoda.

Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Muž, který společně se svou přítelkyní čelí obvinění z brutální vraždy provedené vrtačkou v Libišanech na Pardubicku, vypovídal ve čtvrtek před soudem. Původně se přiznal, ale nyní tvrdí, že v době spáchání činu byl na nákupu. Již bývalí partneři tak své výpovědi otočili proti sobě a shazují vinu jeden na druhého. Obžalovaný se snažil líčení co nejdéle zdržet a pronesl, že bude „klidně mluvit hodiny jako Fidel Castro“.