reklama
CNN Prima News vyznamenání

vyznamenání

Výpis příspěvků ke štítku „vyznamenání“

Bohdalová dostane od Zemana Řád bílého lva. Kdo další je na seznamu vyznamenaných?

22. října 2021 10:49

Letošní slavnostní předávání státních vyznamenání se zřejmě konat nebude. Už teď je však jasné, kdo by ocenění z rukou Miloše Zemana měl získat. Ostatně i proto, že ceremoniál byl z minulého roku odložen na letošek, a to kvůli covidové situaci. Kromě již jmenovaných by měla už druhé vyznamenání dostat i herečka Jiřina Bohdalová, informaci publikoval deník MF Dnes.

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit

20. října 2021 08:47

Blíží se výročí vzniku samostatné Československé republiky a s ním spojený ceremoniál předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. V případě, že se zdravotní stav Miloše Zemana do 28. října nezlepší, premiér Andrej Babiš (ANO) by akci odložil. Sám předávat vyznamenání nehodlá. V pořadu Nový den na stanici CNN Prima NEWS poznamenal, že by to nepovažoval za vhodné.

Historik: Svatováclavským řádem nacisté vyznamenali 2500 Čechů. Za vzorný postoj k Říši

28. září 2021 11:42

Na svátku svatého Václava pořád leží temný stín z éry nacistické okupace. Režim Třetí říše totiž národního světce šikovně zneužíval při snaze o kolaboraci českých elit, což se mu dařilo například zavedením svatováclavského vyznamenání. „Nevíme o nikom z nominovaných Čechů, kdo by vyznamenání odmítl. Pravděpodobnost umístění do koncentračního tábora by v takovém případě byla vysoká,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přední český historik pro období protektorátu Jan B. Uhlíř. Ten nově spočítal, že řád převzalo asi 2500 Čechů.

Musk nám přidělává práci. Snahu změnit dráhu planetky Bennu vítám, říká astronom Grygar

9. září 2021 20:44

Existuje možnost, že by astronomové mohli přehlédnout planetku řítící se k Zemi, protože si ji spletou s družicí firmy Elona Muska, řekl v pořadu CNN Prima NEWS Interview astronom a astrofyzik Jiří Grygar, spoluzakladatel společnosti skeptiků Sisyfos. Jako kapacita ve svém oboru pochválil snahu Číny, která by chtěla změnit dráhu planetky Bennu.

Karel Gott obdivoval Gorbačova a zastával se Ruska. Měl tam milenky na jednu noc

14. srpna 2021 09:52

V bývalém Sovětském svazu a po jeho rozpadu v Rusku odzpíval Karel Gott stovky koncertů pro desetitisíce lidí. Zažil tam neskutečné věci a byl tam téměř jako doma. Dokonce od tehdejšího prezidenta Michaila Gorbačova dostal vyznamenání. Ve své knize Má cesta za štěstím věnoval národu, který bývá ve světě často kritizován, spoustu vzpomínek.

Rusové podezřelí z výbuchu ve Vrběticích měli dostat nejvyšší státní vyznamenání

18. dubna 2021 09:07

Dva Rusové a příslušníci ruského vojenského zpravodajství (GRU), Ruslan Boširov, pravým jménem Anatolij Čepiga, a Alexandr Petrov, pravým jménem Alexandr Jevgenijevič Miškin, měli být podle webu Bellingcat roku 2014 vyznamenáni prezidentem Vladimirem Putinem nejvyšším řádem „Hrdinů Ruska“. Oba muži jsou podezřelí z účasti na výbuchu ve Vrběticích z roku 2014.

Vyznamenání letos předám osobně, věří Zeman. Mezi navrženými je i epidemiolog Beran

6. dubna 2021 10:20

Prezident Miloš Zeman věří, že 28. října už bude moct osobně předávat státní vyznamenání. Loni byl ceremoniál vinou pandemie zrušený. Na čtyřicet osobností tak ocenění převezme s ročním zpožděním. Hlava státu by ale k loňským nominantům mohla letos přidat i další. Někteří poslanci navrhují ocenit třeba epidemiologa Jiřího Berana.

Pane Prymulo, zůstaňte doma. Lidé vyzývají ministra, aby si nešel pro metál

15. října 2020 18:02

Ministře Prymulo, zůstaňte 28. října doma. Tak zní výzva, která se začala šířit na sociálních sítích. Jde o to, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) má ten den dostat vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, který si prosadil ceremoniál, i když pro všechny ostatní platí zákaz shromažďování nad šest lidí. Prymula navíc ve čtvrtek v třívteřinovém vzkazu všechny vyzval, aby zůstali doma.

Krysa vyčenichala v Kambodži desítky nášlapných min. Dostala za to Zlatou medaili

26. září 2020 19:12

Velké činy malého hrdiny byly oceněny. Britská veterinární charita vyznamenala sedmiletého samečka krysy obrovské jménem Magawa, který pomáhal v Kambodži při hledání nášlapných min. Dohromady jich vyčenichal 39 a k tomu našel 28 kusů nevybuchlé munice. Pomohl tak zajistit bezpečí na ploše o velikosti dvaceti fotbalových hřišť. Magawa se narodil v Tanzánii, kde jsou krysy vycvičeny, aby zachraňovaly životy i jiným způsobem, například při odhalování tuberkulózy.

reklama