CNN Prima News vyznamenání

vyznamenání

Výpis příspěvků ke štítku „vyznamenání“

Pekarová: Od Zemana je urážka vyznamenáním. Ozval se jako potrefená husa

1. května 2022 14:24

Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii Terezie Tománkové tvrdě opřel do předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), která je podle něj kvůli výroku, že by opozice měla šoupat nohama, prokletím české politiky. Předsedkyně TOP 09 se v reakci pro CNN Prima NEWS vůči jeho parafrázi ohradila. Urážku od Zemana prý bere jako vyznamenání.

Linie je poseta mrtvolami ruských vojáků, říká Zelenskyj. Pohrozil i některým politikům

20. března 2022 07:29

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přednesl další projev k občanům své země. Ačkoliv přiznal, že ruská armáda je silná, vyzdvihl odstrašování nepřítele ve všech hlavních oblastech. „V místech obzvláště urputných bojů je přední linie naší obrany jednoduše poseta mrtvolami ruských vojáků,“ řekla ukrajinská hlava státu. Zelenskyj také sdělil, že se na určitou dobu pozastavuje činnost některých politických stran na Ukrajině.

Zeman si dával pozor, aby nezmínil Putinovo jméno. Jeho projev zklamal, hodnotí Němcová

8. března 2022 00:46

Projev prezidenta Miloše Zemana při předávání státních vyznamenání je zklamáním. Ačkoliv podpořil Ukrajinu, dával si pozor, aby nevyslovil jméno Vladimira Putina, nešetřila kritikou senátorka Miroslava Němcová (ODS). Podle oceněného epidemiologa a vakcinologa Romana Prymuly je škoda, že se politici uchýlili k „žabomyším válkám“, ačkoliv Zeman změnil po invazi na Rusko názor.

Zeman po dvou letech předal státní vyznamenání. Zastal se Bohdalové, ocení Zelenského

7. března 2022 21:45

Prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě po několika odkladech předal více než 60 osobnostem státní vyznamenání. Mezi oceněnými byli vědci, podnikatelé, vojáci, politici, umělci i sportovci. Hlava státu nad rámec avizovaných osobností ocení nejvyšším státním vyznamenáním také ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Zeman vyzdvihl jeho odvahu a statečnost. Ceremoniály se v posledních dvou letech nekonaly kvůli pandemii a Zemanově hospitalizaci. Ve Vladislavském sále se ho zúčastnilo asi 600 hostů.

Na Zemanovy vztahy s Putinem nezapomeneme. Politici nepřijdou na předávání vyznamenání

4. března 2022 12:39

Pamatujeme si proputinovské postoje prezidenta Miloše Zemana, vzkázali předsedové parlamentních komor Miloš Vystrčil (ODS) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) s tím, že se pondělního předávání státních vyznamenání na Hradě nezúčastní. Ze stejných důvodů pozvání odmítl také místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů. Přidali se i další politici. Zástupci ANO ale pozvání přijali.

Zeman předá 7. března vyznamenání za poslední dva roky. Dostanou ho Bohdalová i Kellner

1. března 2022 14:12

Prezident Miloš Zeman v pondělí předá ocenění osobnostem, které se rozhodl vyznamenat v loňském i předloňském roce. Ceremoniál předání státních vyznamenání se uskuteční 7. března u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Obvyklé předávání 28. října neproběhla jednou kvůli pandemii, podruhé z důvodu hospitalizace hlavy státu.