Vztah s tetou Helenou? Neviděla jsem ji 20 let, říká Vondráčková. Schůzku s ní neplánuje

POVÍDEJ (9)

Je tomu už pěkná řádka let, co se zpřetrhaly vztahy v rodině Vondráčkových. A přestože Lucie Vondráčková svou slavnou tetu neviděla už dlouhé roky, nemá ani v plánu se s ní setkat. „Nejdu hlavou proti zdi. To není můj styl,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

„Helena je moje teta, tak to je náš příbuzenský vztah. Ale jinak jsme se už dlouho neviděly, přibližně 20 let. Tak nějak nám to osud zařídil,“ prohlásila v pořadu Povídej 42letá Vondráčková.

Neshody v její rodině vyvrcholily před 19 lety, kdy se Helena Vondráčková provdala za podnikatele Martina Michala. Proti sňatku byli tehdy její otec a bratr Jiří Vondráček, otec Lucie. Helenin bratr považoval podle webu Extra nastávajícího ženicha za „vypočítavého gigola, který manželstvím s jeho sestrou sleduje vlastní zájmy“. Vztahy v rodině se poté zřejmě zpřetrhaly napříč generacemi. S Helenou kromě jejího bratra nemluví ani neteř Lucie.

Těžkou hlavu si z toho ale zřejmě nedělá a o schůzce s ní ani nepřemýšlí. „Popravdě jsem o tom už dlouho nepřemýšlela. Každá jdeme cestou, kterou jsme si vybraly a kterou nám osud dopřál. Nejdu hlavou proti zdi. To není můj styl,“ uvedla Lucie Vondráčková, mezi jejíž hity patří například píseň Vzkaz v láhvi či song Ty jsi ten nej.

Lucie Vondráčková se narodila do umělecké rodiny, a tak není divu, že se na scéně pohybuje už od dětství. Jako herečka se objevila v řadě filmů a pohádek, na kontě má také několik hudebních alb. Mnohé její písně vznikaly v tandemu s rodiči – matka Hana Sorrosová psala texty, otec Jiří Vondráček skládal muziku.

Vzorem pro ni byla kromě rodičů také její teta Helena. Nikdy se prý s ní ale nesrovnávala. „Cestu zpěvačky jsem si nevybrala. Vystudovala jsem herectví a deset let působila v divadlech. Zpívání se dělo takříkajíc podél cesty. Proto mě ani nikdy nenapadlo srovnávat se s velikány české pop music,“ uvedla Vondráčková. Na celý rozhovor se můžete podívat v úvodu článku.

Tagy: