CNN Prima News vzteklina

vzteklina

Výpis příspěvků ke štítku „vzteklina“

Putin je jako krysa v koutě, která má vzteklinu. Klíč k míru je v Rusku, míní Kocáb

Od invaze ruských vojsk na Ukrajinu uplynul už měsíc. Od té doby se podle hudebníka a možného kandidáta na prezidenta Michaela Kocába ruský vládce Vladimir Putin dostal do nepříjemné situace, v níž se může chovat nevyzpytatelně. „Dostává se do pozice krysy v rohu, která je nevypočitatelná, a navíc má evidentně vzteklinu,“ nebral si servítky Kocáb. Dodal, že klíč k řešení situace, se nachází v Rusku.

Ve Varšavě zaútočila srna na lidi. Ve městě a okolí řádí vzteklina, případů přibývá

Srna nakažená vzteklinou napadala kolemjdoucí ve čtvrti Wilanów na okraji Varšavy. Nemoc zcela změnila chování jinak plachého zvířete. Situace se stala natolik vážnou, že vládní úřady vyslaly varováním občanům před vzteklinou v okolí hlavního města, uvedl na svém webu list Gazeta Wyborcza. Situaci podle něj komplikují odpůrci očkování mezi majiteli psů a koček.

Zavlečení vztekliny do Česka stále hrozí! Pozor na toulavé psy v zahraničí

O víkendu 28. září si připomínáme „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day). V řadě zemí včetně ČR sice již vzteklina bezprostřední hrozbou není, riziko opětovného zavlečení nákazy na naše území však stále existuje. Z tohoto důvodu dále pokračuje monitoring veterinářů, v jehož rámci jsou vyšetřována uhynulá volně žijící zvířata, hlavně lišky. Od začátku roku do konce července bylo vyšetřeno více než 2500 zvířat.

DÍL 58.: Pozor pro pejskaře se chystají změny!

Máte doma pejska? Chystáte se ho pořídit? Tak si pečlivě přečtěte náš článek. Od roku 2020 totiž pejskař čeká zásadní změna. Od 1. 1. 2020 je každý chovatel povinen svého psa nejen oočkovat proti vzteklině (do stáří půl roku), ale nechat ho očipovat. Každý pes musí být očipován a čip registrován a uveden v očkovacím průkazu psa. Jinak veterinář psa nesmí proti vzteklině oočkovat.