CNN Prima News vzteklina

vzteklina

Výpis příspěvků ke štítku „vzteklina“

Putin je jako krysa v koutě, která má vzteklinu. Klíč k míru je v Rusku, míní Kocáb

25. března 2022 11:03

Od invaze ruských vojsk na Ukrajinu uplynul už měsíc. Od té doby se podle hudebníka a možného kandidáta na prezidenta Michaela Kocába ruský vládce Vladimir Putin dostal do nepříjemné situace, v níž se může chovat nevyzpytatelně. „Dostává se do pozice krysy v rohu, která je nevypočitatelná, a navíc má evidentně vzteklinu,“ nebral si servítky Kocáb. Dodal, že klíč k řešení situace, se nachází v Rusku.

Ve Varšavě zaútočila srna na lidi. Ve městě a okolí řádí vzteklina, případů přibývá

13. ledna 2022 05:38

Srna nakažená vzteklinou napadala kolemjdoucí ve čtvrti Wilanów na okraji Varšavy. Nemoc zcela změnila chování jinak plachého zvířete. Situace se stala natolik vážnou, že vládní úřady vyslaly varováním občanům před vzteklinou v okolí hlavního města, uvedl na svém webu list Gazeta Wyborcza. Situaci podle něj komplikují odpůrci očkování mezi majiteli psů a koček.

DÍL 58.: Pozor pro pejskaře se chystají změny!

24. září 2019 18:00

Máte doma pejska? Chystáte se ho pořídit? Tak si pečlivě přečtěte náš článek. Od roku 2020 totiž pejskař čeká zásadní změna. Od 1. 1. 2020 je každý chovatel povinen svého psa nejen oočkovat proti vzteklině (do stáří půl roku), ale nechat ho očipovat. Každý pes musí být očipován a čip registrován a uveden v očkovacím průkazu psa. Jinak veterinář psa nesmí proti vzteklině oočkovat. 

Co čeká pejskaře od 1.1.2020 za změny?

4. června 2019 00:00

Pomalu se nám blíží nové povinnosti vyplývající z novely veterinárního zákona. Ta nabyla účinnosti už v roce 2017.  Co to pro majitelé psů znamená? Od 1. 1. 2020 je každý chovatel povinen svého psa nejen oočkovat proti vzteklině (do stáří půl roku), ale nechat ho očipovat. Každý pes musí být očipován a čip registrován a uveden v očkovacím průkazu psa. Jinak veterinář psa nesmí proti vzteklině oočkovat.  Chovatelé většinou vědí, že platné očkování potřebuje mít pes v cestovním pase, pokud s ním hodláte vycestovat. A také to, že se některé vakcíny proti vzteklině po třech letech přeočkovávají. I v těchto případech tedy budete potřebovat mít psa čipovaného a čip registrovaný.