CNN Prima News Waldemar Matuška

Waldemar Matuška

Výpis příspěvků ke štítku „Waldemar Matuška“

Vdova Olga promluvila o posledních dnech Waldemara Matušky. Syn jí další svatbu schválil

30. května 2023 12:08

Od smrti nezapomenutelného českého zpěváka Waldemara Matušky v těchto dnech uplynulo 14 let. Jeho životní láska Olga, kterou si v roce 1976 v den svých 44. narozenin vzal za manželku a měl s ní syna Waldemara, na charismatického umělce zavzpomínala pro CNN Prima NEWS. Jaké bylo soužití s pěveckou legendou, kolem níž se celý život točila spousta krásných žen? A jak se poznali s dalším manželem Jiřím Plannerem?

Dozvuky Nagana. Matuška zpíval hymnu v Buffalu, Češi tleskali ruské ikoně a Hlinka v NHL

23. února 2023 06:23

Více než 100 tisíc lidí na Staroměstském náměstí, další desetitisíce fanoušků v ulicích Prahy. Nesmírná hrdost a slzy – nebo minimálně husí kůže – i při dnešním sledování 25 let starých záběrů. To je ten nejvýznamnější efekt úspěchu českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Ale co zůstává v kontextu důsledků senzačního tažení v Japonsku trochu upozaděné?

Západní hvězdy v české totalitě: Armstrong rozklepal Gotta, Cash v Praze lhal o drogách

1. ledna 2023 21:58

Všude visely rudé hvězdy, vládla nesvoboda, i do komunistického Československa přesto občas zavítala hvězda západní hudby. Publicista Michal Bystrov ve své nové knize píše o tom, jak tyto návštěvy Louise Armstronga, Johnnyho Cashe a dalších vypadaly. Jak změnily nás, jak je. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že to byla často divočina. Některé západní ikony musely na inspekci ČKD Stalingrad, na jiné v Praze volali policajty, jednoho slavného zpěváka v Ostravě vypískali horníci. A mohlo být ještě větší haló – o koncertu v Československu jednali i Beatles nebo Elvis Presley.

Zemřel slavný skladatel Gotta, Vondráčkové, Bartošové či Zagorové. Bylo mu 73 let

15. listopadu 2022 19:05

Ve věku 73 let zemřel v pondělí hudební skladatel, dramaturg a producent Pavel Vaculík. Stál mimo jiné za hudebními začátky Ivety Bartošové a Petra Sepešiho, složil pro ně hit Knoflíky lásky. Skládal i písně pro Karla Gotta, Waldemara Matušku, Helenu Vondráčkovou, Hanu Zagorovou, Lucii Bílou nebo Báru Basikovou. O umělcově smrti informovala jeho manželka Jiřina Vaculíková.

Waldemaru Matuškovi by bylo 90 let. Kdyby žil, slavili bychom to čtyři dny, říká Olga

2. července 2022 10:21

Legendární český zpěvák Waldemar Matuška by v těchto dnech oslavil 90. narozeniny. Jeho životní láska, osudová žena Olga, kterou si bral v den svých 44. narozenin v roce 1976 a měl s ní syna Waldemara, v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvila o zásadních momentech jejich rodinného života. Jaká byla poslední slova, která jí před smrtí stačil říct?

Gott v prvním rozhovoru sršel vtipem. Prozradil, kdo se mu líbí i své největší přání

29. prosince 2021 12:02

Historicky první interview pro média poskytl zpěvák Karel Gott v roce 1962 pro časopis Mladý svět. V té době mu bylo 23 let a byl na začátku své hvězdné kariéry. Rozhovor, který probíhal formou dotazníku, zveřejnil v knize Má cesta za štěstím, jež vyšla po jeho smrti. Z jeho odpovědí je patrné, že už tehdy měl velký smysl pro humor.

Vzala si Waldova kamaráda. Olga Matušková prozradila detaily svatby, změnila si příjmení?

5. října 2021 00:47

Dvanáct let po smrti zpěváka Waldemara Matušky, s nímž má syna Waldemara, se Olga Matušková znovu vdala. Za muže si vzala rodinného přítele, bývalého provozního ředitele Semaforu a nejlepšího kamaráda svého prvního muže. Jiří Planner je o 14 let starší a do USA emigroval už v roce 1963. Tedy více než 20 let před Matuškovými. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila Matušková, co na její rozhodnutí říkal syn a jaké teď nosí příjmení.

Olga Matušková vzpomíná na 11. září: Lidé brečeli a volali, že přepadli Ameriku

11. září 2021 18:22

Jako by se zastavil svět, řekla pro CNN Prima NEWS vdova po věhlasném pěvci Waldemaru Matuškovi Olga Matušková na otázku, jak vnímala události z 11. září 2001. Zpěvačka, která se svým dnes již zesnulým manželem v té době žila v USA na Floridě, redakci popsala, kde v osudný moment náletu prvního letadla do severní budovy Světového obchodního centra byla a jak reagovali lidé kolem ní.

Bohuš Matuš nastěhoval do domu dvě postýlky. S manželkou Lucií plánuje malého Bohouška

10. září 2021 06:54

Za poslední rok prošel zpěvák Bohuš Matuš (48) několika důležitými životními okamžiky. S mladou partnerkou Lucií (18) prožíval její těhotenství a následně v prosinci narození dcery Natálie. Svůj vztah v květnu potvrdili manželstvím. Ještě během těhotenství si pár pronajal byt v pražském panelovém domě. Následovalo stěhování do rodinného domu. Nyní už mluví o druhém dítěti.