CNN Prima News Walt Disney

Walt Disney

Výpis příspěvků ke štítku „Walt Disney“

Padla poslední klapka: Hollywoodští herci se přidali ke stávce scenáristů, studia nefungují

Vedení odborového svazu amerických herců a televizních a rozhlasových umělců (SAG-AFTRA) se rozhodlo zahájit stávku poté, co se vyjednavači odborů nedohodli se studii na nové kolektivní smlouvě. Informují o tom americká média, podle nichž krok prakticky znamená ochromení hollywoodského zábavního průmyslu. Herci se totiž přidávají ke scenáristům, kteří stávkují kvůli sporům o platy a pracovní podmínky už přes dva měsíce. Odbory scénáristů WGA protest herců podpořily.

Kiks při zahájení kampaně. DeSantis rozjel své tažení rozpačitě, Trump se mu vysmíval

Floridský guvernér Ron DeSantis na Twitteru oficiálně oznámil svoji kandidaturu na úřad amerického prezidenta. Sociální síť po jeho prohlášení nevydržela nápor uživatelů a zkolabovala. Zahajení kampaně tak začalo se zpožděním a sledovalo ho mnohem méně lidí. Rozpačitý start okamžitě využil k posměškům americký prezident Joe Biden i DeSantisův největší soupeř z řad republikánů, exprezident Donald Trump.

Morbidní tajemství Disneylandu: Návštěvníci na atrakcích rozptylují popel svých příbuzných

Americké zábavní parky společnosti Disney skrývají temné tajemství. Vedle žádostí o ruku, svateb a oslav narozenin si totiž někteří lidé jeden z nejpopulárnějších zábavních řetězců volí i za místo posledního odpočinku. Oproti romantickým představám klidného spočinutí popela u oblíbených atrakcí je však realita o poznání krutější. Zaměstnanci resortu už takové žádosti nedoprovází obvyklou pietou, uklizený popel standardně vyhazují s ostatními odpadky.

Čechy oblíbený Primark se po pražském úspěchu otevře i v Brně. Společnost chystá i e-shop

Irský oděvní řetězec Primark považuje první rok působení v České republice za úspěšný. Otevření prodejny v centru Prahy představovalo důležitý milník expanze společnosti do střední Evropy, řekl oblastní manažer firmy pro region střední a východní Evropy Maciej Podwojski. Dodal, že druhá prodejna v tuzemsku začne fungovat koncem roku v obchodním centru Olympia v Brně. V Anglii se navíc spustí pilotní projekt e-shopu, má to však háček.

Povolte dětem výuku o sexuální orientaci, žádá Disney. Firma přijde o miliony dolarů

Na Floridě vypukla bitva mezi soukromou společností The Walt Disney Company a republikánským guvernérem Ronem DeSantisem. Firma politika obviňuje z diskriminace LGBT menšin a vymezuje se hlavně proti zákonu, který zakazuje učitelům veřejných škol přednášet dětem mladším devíti let o genderu a sexuální orientaci. Disney hodlá finančně podpořit politiky, kteří se zasadí za zrušení tohoto nařízení. DeSantis obratem podepsal zákon, který má do budoucna zrušit společnosti Disney speciální postavení na Floridě a připravit ji tím o desítky miliony dolarů.

Jděte domů, vyháněla IKEA ruské zákazníky. Před obchody se tvořily obří fronty

Kvůli válce na Ukrajině se řada evropských a amerických společností rozhodla přerušit své fungování na ruském trhu. Mezi ně se řadí i řetězec IKEA, který oznámil, že od 5. března uzavře všech 17 prodejen v zemi. Rusové si tak na poslední chvíli chtěli pořídit zásoby levného sortimentu. Tvořily se nekonečné fronty, které dlouho pracovníci obchodu marně rozháněli.