reklama
CNN Prima News záchrana zvířat

záchrana zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „záchrana zvířat“

Koronaviroví mazlíčci omrzeli: Půlka Britů lituje pořízení mazlíčka během pandemie: Jak je to v Česku?

Lidé, kteří si během koronavirové uzávěry pořídili domácího mazlíčka, v řadě případů svého rozhodnutí začínají litovat. Před touto skutečností varovali britští odborníci na zvířecí chování a charitativní skupiny, kterým se ozývá čím dál tím více majitelů, kteří se potýkají s péčí o impulzivně pořízené zvířátko, napsal zpravodajský server The Guardian.

Virtuální adopce: Pomoc pro psy v zahraničí z vašeho gauče. Jak moc jim může změnit život?

Co Čech, to pejskař. Dalo by se poupravit známé rčení. Právě láska ke psům je něco, za co na sebe může být český národ právem hrdý. A nejen láska, ale rovněž skutky to dokládají. Přestože i u nás se potýkáme třeba s problémy množíren nebo týrání psů, pořád jsme o dost velký krok napřed ve vztahu k psům oproti drtivé většině zemí světa. O přímé adopce, finanční či materiální dary pro útulky nebo účast na rozličných charitativních akcích je u nás velký zájem. Způsobů, jak pomoci pejskům, je skutečně celá řada. A právě u jedné z čím dál více oblíbených forem pomoci bychom se rádi zastavili – máme na mysli virtuální adopce.

Pejsci z Rumunska, kteří čekají na virtuální rodiče

Většina pejsků se do rumunských soukromých azylů dostává ve zbídačeném stavu. Náklady na vstupní léčbu, testy, krmení, kastraci, odčervení a odblešení atd. se mohou vyšplhat velmi vysoko a rovněž i pravidelné nezbytné financování chodu azylů, kde je průměrně najednou 70 až 400 psů, je velmi drahé. A právě virtuální adopce znamenají značnou pomoc, aby toto vše bylo vůbec reálné.

Mladý policista v Brazílii denně zachraňuje psy z nevhodných podmínek

Stejně jako řecká zvířata mají svého anděla strážného v Theoklitu Proestakisovi, o kterém jsme psali, další jemu podobný zachránce žije v Brazílii. Mladý policista Matheus Laiola se snaží prosazovat novely zákonů, které by změnily osudy týraných zvířat. Do doby, než se ale něco změní na vládní úrovni, pomáhá holýma rukama zvířata z nevhodných podmínek vysvobozovat.

KOMENTÁŘ: Uklované čapí mládě jako symbol odtržení lidí od přírody i varování

Případ oseckých čápů, kdy se matka rozhodla zabít jedno z mláďat, poukázal na celou řadu velmi důležitých věcí. Že část veřejnosti není ochotna akceptovat to, co se v přírodě běžně děje většinou mimo kamery. Že spousta lidí neví, jaká je skutečná funkce záchranných stanic. Že zjitřené emoce jsou více než vědomosti a zkušenosti doplněné o mnohaletou praxi. A že se potýkáme s mnohem závažnějším problémem, který může ohrozit ne jedno čapí mládě, ale nepřeberné množství všech živočišných druhů.

Konec klecových chovů v praxi ještě chvíli potrvá: Zachraň život slepici z klecáku už dnes!

Klecové chovy hospodářských zvířat jsou poslední dobou velkým tématem. Lidé začínají vnímat welfare hospodářských zvířat a volají po jejich lepším životě. I díky veřejnosti, která podporuje neziskové organizace a iniciativy, se podařilo na konci loňského roku v Senátu odsouhlasit konec klecových chovů slepic, které má přijít do roku 2027. Tím to ale neskončilo. Evropská iniciativa Konec doby klecové vyzvala Evropskou komisi, aby se zavázala, že ukončí klecové chovy hospodářských zvířat po celé unii do roku 2027. Vyšlo to! Ohromné vítězství pro zvířata, píší ochránci zvířat.

Tiplice: Větší příbuzná komára, která ale krev nesaje

Je to tiplice, ale nikdo jí neřekne jinak než velký komár – za tuto podobu často platí životem. Živočich, který může díky svým pavoučím nohám působit děsivě, ve skutečnosti vůbec děsivý není. V České republice existuje okolo 120 druhů, v Evropě asi 460, celosvětově je pak známo okolo 15 tisíc druhů, u nás jsou nejčastěji k vidění tiplice obrovská a zelená.

reklama