reklama
CNN Prima News záchrana zvířat

záchrana zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „záchrana zvířat“

Pes poprvé ucítil kopanec miminka v břiše své paničky, jeho reakce vás dostane

26. listopadu 2021 12:33

Každý, kdo má mladšího sourozence nebo už je rodičem, si jistě vzpomíná na ten okamžik, kdy přikládal ruku na těhotenské břicho a čekal, až konečně poprvé ucítí kopanec svého sourozence/dítěte. Podobný okamžik zažil i zachráněný pes Goose (Husa), který si lehal na břicho své páníčky pár týdnů před porodem. Jeho pohled při tom, když poprvé ucítil svou malou člověčí sestřičku, se stal hitem sociálních sítí a je opravdu k nezaplacení.

Nekupuj, adoptuj: To je heslo hollywoodského krasavce Toma Hardyho

13. listopadu 2021 15:00

Jeden z nejvíc sexy mužů planety Tom Hardy je spíše obsazován do rolí „bad guys“ a podle všechno byl v mládí opravdový floutek. Odcházel z vyučování kouřit cigarety nebo ho zastavili policisté, když řídil kradený mercedes. V mládí byl několikrát zatčený a zkušenost měl i s drogami, moc tehdy nenasvědčovalo tomu, že by se z něj stala hollywoodská hvězda. Vypadá to ale, že s věkem se herec zklidnil, záporáky už jen hraje a ve skutečnosti má srdce na dlani.

Ben Cristovao se slzami v očích vyzývá k ukončení pokusů na zvířatech. Pomoc můžete i vy

10. listopadu 2021 15:20

Sběr podpisů pod občanskou iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech pokračuje. Jen v ČR ji za pár dnů podepsalo více než 66 tisíc lidí, čímž bylo dosaženo více než čtyřnásobku minimálního počtu podpisů za ČR. Neuvěřitelná lavina podpisů se strhla po tom, co organizace Svoboda zvířat spolu s Benem Cristovaem, Veronikou Čermák Mackovou, Dewii, Janou Strykovou a dalšími spustila video, kde osobnosti projevují bezprostřední emoce při pohledu na reálné záběry z laboratoří. Video s názvem A jak zareagujete na utrpení zvířat vy? vidělo za jediný den skoro 1,2 milionu lidí. Nyní je tu pokračování, ve kterém jsou odhalena vyjádření všech zúčastněných celebrit. A jejich reakce dojímají celou naši zemi.

Pytláci mu chytili matku, málem zemřel: Luskoun jako nejobchodovanější živočich světa

7. listopadu 2021 12:00

Luskouni jsou hmyzožraví savci, velmi výjimeční svými šupinami, které mají na těle poskládány tak, že připomínají šišky. Na své šupiny doplácejí, protože se hojně využívají v tradiční asijské medicíně. Žijí na zemi přes 65 milionů let a až člověk je svým sobectvím dohnal na hranici vyhynutí. Proti tomu se snaží bojovat i Češka Hanka Böhme se speciálně vycvičenými psy plemene Malinois, Hanka jim ale neřekne jinak než Maliny. Založila tak projekt Malina pro slona, její psi ale už dávno nezachraňují před pytláky „jen slony“, ale například i zmíněné luskouny a sama trenérka říká, že ti právě potřebují záchranu nejvíce.

Štěně se nejdříve krčilo strachy, pak ale svou zachránkyni olizovalo štěstím

2. listopadu 2021 10:00

Už několikrát jsme vám vyprávěli příběhy psů z Rumunska. Tentokrát máme jeden s dobrým koncem. Malé štěně, které běhalo po krajnici silnice, se střetlo se záchranářkou, která nelenila a okamžitě mu šla naproti. Štěně bylo vyděšeno k smrti, ale na druhou stranu nechtělo promarnit svou šanci na lepší život. Právě tento okamžik, kdy se pejsek rozhodne vložit svůj osud do rukou mladé záchranářky, se stal hitem sociálních sítí.

Smutný osud divokých mustangů. Dopadnou jako indiáni?

2. listopadu 2021 08:50

Mustang, symbol svobody, nespoutanosti a Divokého západu. „Divoký kůň“ ze Severní Ameriky, potomek španělských koní, na kterých se proháněli kolonizátoři i indiáni. Španělské slovo „mustengo“ znamená zatoulaný kůň, hříbě vyrůstající v osamění a sžité s divokou přírodou. Jsou rychlí, neunavitelní a byli hrdiny snad všech westernů i románů o Divokém západě (1607–1920), nechyběli ani v románech Karla Maye. Když už západ přestal být divokým, lidé mustangům našli zúročení. Naverbovali asi milion těchto koní do první světové války. Domů se jich moc nevrátilo a za tyto oběti se jim lidé moc hezky neodvděčují. Stali se nadbytečnými pro velké spásání trávy a ve Státech už jsou dobří vlastně jen jako zdroj masa.

Zoo Bošovice zachránila nechtěné papoušky kakadu: Zamilovali se a stali se rodiči

27. října 2021 12:00

Dva různí majitelé se obrátili na Papouščí zoo Bošovice s žádostí o pomoc. Už nezvládali péči o své mazlíčky, a v zoo jim tak poskytli nový domov. Nikdo však nedoufal v to, jak dojemně jejich shledání skončí. Nejdříve měl každý svou voliéru, po seznámení sdíleli jednu společnou, ale nikdo nečekal, že se do sebe zamilují a vznikne z toho nový život. O to neuvěřitelnější příběh to je, protože jim to trvalo celých 7 let. Cestu osudové papouščí lásky vám přiblíží provozní manažer zoo Josef Bojanovský.

reklama