CNN Prima News záchrana zvířat

záchrana zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „záchrana zvířat“

Obrovský žralok překvapil turisty na Floridě. Zubaté parybě spěchali na pomoc, ukazuje video

Manželé z amerického Texasu zažili během slunného dne, který trávili na floridské pláži se svými přáteli, velmi neobvyklou událost. Až na mělčinu se dostal dezorientovaný žralok. Když pár informoval místní úřady, bylo jim řečeno, že pro něj nemohou nic udělat. Skupina kamarádů se tak rozhodla vzít věc do vlastních rukou a zmatené parybě pomoct z břehu nazpět do moře. O odvážném i milosrdném činu turistů píše web Miami Herald.

Kéž je takových Ječmínků co nejméně! Když se stane zázrak, ale trvá příliš krátce

Slamáček, Ječmínek – kočky, které měly to štěstí, že se jim pomoci díky dobrým lidem dostalo. Na druhou stranu, kdyby si jich lidé všimli dříve a nepřehlíželi je, mohly žít dlouhé spokojené roky. Oba byli opuštění, zapomenutí, oba byli opomíjeni, protože to nebyla roztomilá koťátka, ale zahnisaní, na první pohled zdevastovaní starší kocouři. Oba se dostali do spolku Destiny Pet, oba to byli velcí bojovníci, oba ve spolku poprvé zažili lásku a péči, oba odešli milovaní, jen příliš krátce.

Ukrajinské vesnice jsou pod vodou a odříznuté od světa. Dobrovolníci zachraňují, co se dá

Situace po protržení přehrady Kachovka na Ukrajině je vážná. Některé vesnice jsou zcela odříznuty od světa a jinak než na loďkách a člunech se do nich záchrana nedostane. Lidem, kteří v nich zůstali, vozí dobrovolníci zásoby a snaží se zachránit například i vyděšené psy uvězněné na střechách. Na místě je i reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

Smrtelná past u cesty: Liščátko si z betonové jámy zakňouralo o pomoc, srnče nepřežilo

Ochránci zvířat upozorňují na velké množství nezabezpečených melioračních šachet na polích a loukách, ze kterých se stávají smrtelné pasti. Z jedné takové betonové jámy zachránci naposledy vytáhli liščí mládě, které mělo štěstí, že jeho naříkání slyšeli kolemjdoucí turisté. Snadno do nich však může spadnout kromě menších živočichů i malé dítě.

Senosečím se přezdívá „srnoseče“: Pod sekačkami zahyne ročně až 70 tisíc zvířat

Aktualizováno

Během května a června srny rodí nová mláďata, která následně ukrývají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata totiž nejsou cítit, proto se od nich vzdaluje jejich matka, která je chodí pouze krmit, aby nelákala predátory. Těmi jsou pro ně lišky, divočáci, jezevci, ale v obdobích senosečí hlavně sekačky.

Lidé je týrali a nestarali se, psí seniory nechtějí ani útulky. Organizace prosí o pomoc

Dožili se pokročilého věku, avšak jejich život nebyl zrovna jednoduchý. Řeč je o psích seniorech, kteří neměli to štěstí na láskyplný domov s dostačující péčí a pozorností. Vzhledem k jejich vysokému věku je odmítají nejen lidé, ale také útulky. Do péče si je proto bere organizace Pes senior, která se o nebohá zvířata stará. Jelikož jsou však náklady vysoké, prosí o pomoc veřejnost.

Trvalo deset dní, než se povedlo je odchytit: Příběh mazlivého Tobbyho a netykavky Sophie

Mirku, která v Kataru léčí a kastruje pouliční kočky, z našich článků již znáte. Tentokrát přinášíme příběh kočičích sourozenců, kteří na sebe byli tak fixovnaí, že nešli rozdělit. Léčit a hledat domov jedné kočičce je už tak velmi náročné, natož když jsou dvě. Titulní fotka tohoto článku vám hodně napoví o tom, co musí Mirka na ulicích vídat. V galeriích pak najdete odpověď na to, proč to ta holka podstupuje. Protože když vidíte, jaký nový život můžete zvířeti dát, stojí to za to.