reklama
CNN Prima News záchytka

záchytka

Výpis příspěvků ke štítku „záchytka“

Do autobusu v Plzni nastoupila nahá žena. Přivolané strážníky osočila ze znásilnění

3. srpna 2021 20:34

Pořádný šok zažili cestující nočního autobusu v Plzni. Přistoupila do něj totiž zcela nahá žena. Na místo byli přivolaní strážníci, kteří si od recidivistky vyslechli snůšku nadávek. Žena na ně byla také agresivní a na záchytné stanici, kde strávila noc, nakonec strážníky osočila ze znásilnění. V krvi jí naměřili 1,6 promile alkoholu.

Měli hlídat vnuka, ale opili se. Pokálená babička spala v křoví, dítě skončilo v Klokánku

27. července 2021 13:42

K šokujícímu případu vyjela policejní hlídka do kempu v Pasohlávkách v okrese Brno-venkov. Prarodiče se rozhodli hlídání dvouletého vnoučka zpestřit alkoholem. Celá situace se jim ale vymkla z rukou. Babička ve výsledku ležela pokálená ve křoví a skončila na záchytce. Dědeček se z kocoviny vyspal v kempu. Chlapečka převezli do Klokánku.

Opilý muž na Kroměřížsku zaútočil noži na lékaře. Hrozí mu pět let vězení

18. listopadu 2020 18:43

Opilý 35letý muž zaútočil v úterý v obci poblíž Morkovic-Slížan na Kroměřížsku noži na lékaře záchranné služby. Kriminalisté ho ve středu obvinili z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až pět let vězení, sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Alkohol, napadení, nadávky. Policie se častěji potýká s agresivními opilci

4. listopadu 2020 23:02

Policisté po celé republice se stále častěji potýkají s agresivními opilci. Například ve Šlapanicích u Brna museli řešit případ opilé posádky osobního auta. Nezvladatelného a opilého spolujezdce uklidnila až pouta a následně převoz do policejní cely. Opilci často končí také na záchytce. V Praze je ale nyní její kapacita omezena. Na celé město připadá jen šest lůžek.

Před 69 lety vznikla v Praze první záchytka. V čem byla unikátní?

17. května 2020 16:04

Před 69 lety vznikla v Praze první protialkoholní záchytka. U jejího zrodu stál bojovník proti alkoholismu Jaroslav Skála. Projekt záchytka byl výjimečný v tom, že jako jediný svého druhu počítal i s následnou péčí. Klienti tak mohli využít i služeb kliniky adiktologie, která sídlila ve stejném areálu.

reklama