Drsné záběry z Přerovska. Strážník stál muži na hlavě, další do něj na zemi kopal

Přerovští policisté se začali zabývat chováním dvou strážníků v Lipníku nad Bečvou, kteří na ulici kopali do ležícího muže a vulgárně mu nadávali. Incident, na který upozornily Novinky.cz, zachytili svědci na mobilní telefon a záznam se objevil i na sociálních sítích.

Podle přerovské policejní mluvčí Miluše Zajícové zatím nebyla stanovena žádná právní kvalifikace. Chování svých kolegů však již odsoudil šéf lipnických strážníků Pavel Maloch. Podle něj poškozený neutrpěl žádná zranění a skončil na záchytce. Oba strážníci nyní do služeb nechodí.

ČTĚTE TAKÉ: Po matce dvou dětí se slehla zem. Lidé kritizují policii, do akce jde slavný vyšetřovatel

„Aktuálně prověřujeme zákrok strážníků Městské policie v Lipníku nad Bečvou z minulého týdne. Zjišťujeme okolnosti celé události, probíhají úkony se svědky a na základě získaných podkladů budeme rozhodovat o dalším postupu. Právní kvalifikace nebyla doposud stanovena,“ řekla policejní mluvčí.

Na zveřejněném videozáznamu strážníci do ležícího muže, který se po nich ohnal nohou, kopou a jeden z nich mu několikrát přišlápne krk. Na záznamu se ozývá také řada vulgarismů.

„V pořádku ten jejich zásah určitě nebyl, čekáme na vyjádření policie, která to šetří. A poté se rozhodneme, jak se k tomu postaví zaměstnavatel – Město Lipník nad Bečvou a městská policie,“ řekl Maloch. Podotkl, že strážníci jsou v pracovním poměru, momentálně však do směny nechodí. Podle něj jde o ojedinělý incident, který v Lipníku nad Bečvou dosud neřešili.

Poškozený skončil na záchytce

Ležící muž, do něhož kopali, byl opilý a skončil na záchytné stanici. „Hrubé vyjadřování a zásah to ale neomlouvá. Na posouzení policie budou i donucovací prostředky, ty se nám podle těch záběrů také nepozdávají,“ doplnil Maloch.

Dodal, že muž nebyl po zásahu strážníků zraněn, před odvozem na záchytku ho prohlédla i přivolaná záchranná služba. „Ten člověk byl odvezen a na záchytce byl znova prohlédnut lékařem. Pod lékařským dohledem byl po celou dobu, nic se mu nestalo,“ doplnil vrchní strážník.

Podle Novinek se incident stal minulý týden. Jednomu ze strážníků, jejichž chování prověřuje policie, je podle webu přes 50 let a druhému do 40 let. Oba u lipnické městské policie působí již několik let.

Tagy: