CNN Prima News zadržení

zadržení

Výpis příspěvků ke štítku „zadržení“

Policisté zadrželi dezinformátora Vrabela. Je podezřelý ze šíření poplašné zprávy

21. ledna 2023 21:01

Policie po sobotní protivládní demonstraci v centru Prahy zadržela organizátora akce Ladislava Vrabela v souvislosti s výroky, které pronesl loni v listopadu v jednom ze svých videí. Aktivistovi Patriku Pečénkovi to prý potvrdil jeden z Vrabelových spolupracovníků. Policisté na Twitteru oznámili, že kvůli šíření poplašné zprávy zadrželi muže stejného ročníku narození, jako je Vrabel. Jméno ale neuvedli.

Aktivistku Gretu zadržela německá policie. Demonstranty obklíčila u hnědouhelného dolu

17. ledna 2023 17:40

Německá policie zasahující proti aktivistům protestujícím proti těžbě uhlí v Porýní zadržela v úterý Gretu Thunbergovou, uvedla agentura Reuters. Během odpoledne se tato Švédka se skupinou několika desítek dalších demonstrantů dostala k okraji povrchového dolu Garzweiler, kam je z bezpečnostních důvodů vstup zakázaný. Protest souvisí s vyklizením nedaleké vísky Lützerath, kterou čeká demolice kvůli dobývání uhlí.

Zátah v europarlamentu: Kvůli korupci putovali do vazby čtyři lidé včetně místopředsedkyně

11. prosince 2022 13:43
Aktualizováno

Prokuratura v Bruselu v neděli potvrdila, že ve vazbě jsou čtyři lidé ze šesti zadržených v rámci vyšetřování údajné korupce v Evropském parlamentu (EP). Podle agentury AFP je mezi nimi i místopředsedkyně EP Eva Kailiová, byť prokuratura totožnost zadržených nekomentuje. Ti jsou obvinění z korupce. Katar označil zprávy o svém zapojení do korupční kauzy za vážnou dezinformaci.

Útočníci z Kerčského mostu zadrženi, chlubí se Kreml. Kamion s výbušninou měl řídit Rus

12. října 2022 08:05
Aktualizováno

Ruská tajná služba FSB oznámila, že zadržela osm podezřelých z útoku na Kerčský most, včetně pěti Rusů a tří občanů Ukrajiny a Arménie. Za organizátora útoku podle ruské agentury TASS označila šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova. Ukrajinská rozvědka označila tvrzení FSB za nesmysl a odmítla se k nim dál vyjádřit. Kyjev se k zodpovědnosti za sobotní explozi na mostě, který spojuje Rusko s anektovaným Krymem, nepřihlásil.

Policejní zátah v Brně kvůli městským bytům. Cílem razie je i známý ministra Blažka

4. října 2022 08:02
Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi osm lidí kvůli podezření z páchání trestné činnosti při přidělování městských bytů a nebytových prostor v Brně. Aktuálně dělají domovní prohlídky na základě soudních příkazů, uvedlo v úterý ráno na webu Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Případ by se měl týkat radnice Brno-střed. Podle webu Aktuálně.cz policisté zasahují u Otakara Bradáče, vlivného člena brněnské ODS a známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Premiér a předseda ODS Petr Fiala nemá podle svých slov o zátahu žádné podrobnosti, ale pokud se prokáže, že se kauza týká politiků ODS, bude to strana řešit.

Výtržnost u rakve s Alžbětou: Muž odstrčil dívku a strhl vlajku, zpacifikovala ho ochranka

17. září 2022 10:26

Šokující incident se stal ve Westminsterském paláci v pátek večer. Kolem 22. hodiny se jeden muž, který jako ostatní vystál 13hodinovou frontu k rakvi královny Alžběty II., vrhl k pódiu. Při tom podle informací CNN Prima NEWS odstrčil 7letou holčičku. Muži se podařilo částečně strhnout královskou vlajku, během chvíle byl však zpacifikován. Motiv jeho činu zatím není známý.