CNN Prima News zahraniční cesty

zahraniční cesty

Výpis příspěvků ke štítku „zahraniční cesty“

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Češi našetřili na zahraniční dovolené. V čem je problém?

8. června 2021 18:09

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Strach z cestování opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Sasko uvolňuje podmínky pro pendlery. Dojíždět mohou lidé nezbytní pro chod firmy

16. března 2021 13:54

Sasko zmírňuje podmínky pro české pendlery, nově může přes hranice dojíždět každý, koho zaměstnavatel označí za nezbytného pro chod firmy. Nutný je ale každodenní negativní test na koronavirus. Po úterním zasedání zemské vlády to prohlásila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s koronavirem. Řekla také, že přes hranice mohou dojíždět i učitelé či žáci.

NOVÝ DEN: Otevřely se další hraniční přechody

11. května 2020 07:46

Od pondělního rána se otevírají další hraniční přechody pro cesty do Německa. Tato vybraná místa nebudou sloužit pouze pendlerům, ale všem obyvatelům. I nadále ale platí, že člověk po návratu musí buď do karantény, nebo musí mít negativní test na koronavirus.