reklama
CNN Prima News Západní břeh Jordánu

Západní břeh Jordánu

Výpis příspěvků ke štítku „Západní břeh Jordánu“

Při posledním náletu zemřelo deset Palestinců. Do Izraele přiletěl americký diplomat

K deeskalaci napětí mezi Izraelem a Palestinou chce napomoci americký diplomat Hady Amr, který se svou delegací přiletěl v sobotu do Tel Avivu. Američané mají podle něj v plánu zajistit v oblasti Pásma Gazy a Západního břehu Jordánu udržitelný klid. O střetu na Blízkém východě, který pozvolna nepokrytě přerůstá ve válečný konflikt, bude v neděli jednat i OSN.

Betlém čekají smutné Vánoce. Kvůli koronaviru zeje rodiště Ježíše prázdnotou

Město Betlém, které navštěvují každoročně tisíce poutníků, zůstane o letošních vánočních svátcích prázdné. Důvodem jsou uzavřené hranice Izraele a Jordánska, kvůli kterým se nedostanou turisté do města. Poutní místo, které bývá obvykle velmi rušné, zeje nyní prázdnotou. Restaurace, hotely a obchody kvůli nedostatku zákazníků zavřely. Informuje o tom web Daily Mail.

Izraelští osadníci údajně napadli palestinské cyklisty. Vjeli na „nepovolené“ území

Skupina palestinských cyklistů měla být údajně napadena Izraelci poté, co skupinu přivedla navigace na cestu okupovanou židovskými osadníky na Západním břehu Jordánu. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelský server Ynet k incidentu ve středu napsal, že se jedná o další příklad, že navigační technologie nedokážou zvládnout tamní mimořádně složitou teritoriální situaci.

reklama